Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rettegek attól, hogy a kisebbi...

Ercsa76 kérdése:

Rettegek attól, hogy a kisebbik fiam is homoszexuális lesz, és láttam pár gyanús jelet, de a férjem szerint eltúlzom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két fiam van, 17 és 15 évesek. A nagyobbról 1 éve kiderült, hogy meleg, nyilván nem örülök neki, de elfogadom, örülök, hogy boldog a barátjával, támogatjuk, amiben csak tudjuk. Viszont bevallom, hogy nekem azért is könnyebb ezt elfogadni, mert van egy másik fiunk, aki élhet úgymond „normális” életet, szeretem a nagyobbat, de a kisebb tartja benne a lelket (tudom, nem szép dolog, de én csak így tudom ezt kezelni, a nagyobbal mindenesetre ezt soha nem éreztetem, erről ő nem tud, mivel azt szeretném, ha boldog lenne). Ha a kisebbről is kiderülne, hogy meleg, akkor összeomlanék, azt már nem tudnám végigcsinálni.

És az a helyzet, hogy újabban furcsa dolgokat kezd ő is csinálni.

Van egy gyerekkori barátja, kisiskolás koruktól ismerik egymást, meg mi is jóban vagyunk a szüleivel, a fiú gyakran (kb. havonta egyszer pár napot) nálunk van, mert az apja egy éve Franciaországban dolgozik, és az anyja gyakran járkál ki (lehet ki is fognak költözni, még nem tudják), mindenesetre amikor nincs itthon, nálunk szokott „lakni” a fiú.

Mindig közel álltak egymáshoz, de az elmúlt fél évben kb. sülve-főve együtt vannak a fiammal, ölelgetik egymást, mindenhova együtt mennek, a facebookon láttam, hogy szíveket írnak egymásképei alá (L) meg <3 azt mondják viccből de szerintem nem vicces, érdekes a férjem sose szokott a haverjainak „viccből” ilyeneket írni…

Mindig bezárkóznak a fiam szobájába, ha bemegyünk, látszik, hogy alig várják, hogy menjünk ki, sugdolóznak egymással, stb.

A legutóbb, amikor nálunk volt, megpedzegettem, hogy nem akarnak-e külön szobában aludni (van egy vendégszobánk, amit a szüleim szoktak használni, ha hozzánk jönnek pár napra látogatóba), de teljesen lehurrogtak, hogy nem akarnak.

A héten pedig beléptem a fiam Facebookjára (tudom, csúnya dolog, de tiszta ideg vagyok, aludni se tudok), és találtam olyan beszélgetéseket, ahol arról beszéltek, hogy kinek mekkora van, meg hogy szoktak maszturbálni. Folyamatosan lányokról képeket küldözgetnek egymásnak, meg megbeszélik, hogy melyikük mit csinálna vele, nem tudom, ez nekem furcsa. A férjem szerint minden 15 éves fiú csinál ilyeneket, de szerintem csak meg akar nyugtatni. (Ja, a legjobb az volt, amikor a fiú elmesélte a fiamnak, hogy egyszer megkóstolta a saját „termékét”… ezt most komolyan?!)

Nem tudom, hogy mit csináljak, eltilthatni nem tilthatom el őket, mert ha esetleg tényleg meleg lenne ő is, akkor nem akarom, hogy miattam legyen boldogtalan, de ez nekem így nagyon furcsa, már tényleg aludni sem tudok.

Egyébként megkérdeztem a nagyobb fiamat, ő azt mondta, hogy szerinte túlaggódom, és ő nem tud semmi ilyenről, de ettől függetlenül eléggé félek.

Bocsánat, kicsit hosszú lett, tudnék elég sok dolgot írni még, de most befejezem.

Szerintetek jogos az aggódásom, vagy nem?



2015. jan. 31. 12:41
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
92%
És még hozzáteszem, hogy nekem is volt barátnőm és itthon eljátszottam, hogy hetero vagyok, de soha nem volt közeli haverom.
2015. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
95%

"Igenis elfogadjuk a dolgot,"


Nem állítottam, hogy nem. De az, ha egy szülő bizonygatja, hogy valami családi problémából a "gyerekkel nem éreztetünk semmit", az garancia arra, hogy a gyerek már rég tudja. Ez nem a te hibád, ilyen érzékenyek a kis "gonoszok"... De leveszik. Épp ezért neked, mint felnőttnek, ezt tudomásul kell venned, hogy ez a Te problémád, és azt magaddal megoldani.


Nézd, konkrétabb leszek: anyám elrontott házassága rányomta a bélyegét a családunkra. Anyám olyan kijelentései, hogy "ha ti nem lennétek, már rég kifeküdtem volna a sínre", hiába voltak a szeretetét hivatottak bizonyítani, iszonyú súllyal nehezedtek rám. Ez pont ilyen. Felelősséget raksz a kisebbik fiadra, méghozzá a Te boldogságodét. Ez baj. Tehetsz ellene, de ne úgy, hogy azzal áltatod magad, hogy úgysem érzik...

2015. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátom (már egy éve együtt vagyunk) azzal hülyéskedik a haverjaival, hogy egymást ölelgetik meg mondogatjak, hogy "szia cica", "jaj de szeretlek" stb. Viccelődnek, mindegyik haverjának van barátnője! Szerintem azért látod mibdenben a homoszexualitas jeleit, mert kivetíted az aggodalmadat a dolgokra. Ne tedd! Észre fogják venni a fiaid.

Azt meg nem minősítem, hogy belenézel a fiad beszélgetéseibe. Mi közöd van hozzá? Az az ő magánügye! Ez az egyik legundorítóbb dolog, amit itt olvasok néha, hogy belenéznek a szülők a gyerek beszélgetéseibe, facebookjába...

Ha ennyire szorongsz attól, hogy a kisebbik fiad is meleg lesz, akkor keress fel egy pszichológust, ő majd segít megemészteni a dolgokat.

2015. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
31%
rossz szülő vagy, mert a fiadat nem fogadod homoszexuálisként és nem tartod tiszteletben a kisebbik fiad magánéletét. de Isten nem ver bottal a büntetésed, hogy mindkét fiad meleg.
2015. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
28%
rossz szülő vagy, mert a fiadat nem fogadod el homoszexuálisként és nem tartod tiszteletben a kisebbik fiad magánéletét. de Isten nem ver bottal a büntetésed, hogy mindkét fiad meleg.
2015. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
91%

Najó, akkor tegyünk rendet!


17 éves srác vagyok, és annyit szeretnék mondani, hogy teljesen normális, amit a fiad csinál, ettől nem lesz meleg! Teljesen megértem az aggodalmad, én is nehezen nyelném, ha mindkét fiam meleg lenne.


Mi is szoktunk több haverommal (ha már kinőjük lassan) szíveket :* szmájlikat stb írogatni egymásnak, akár a képeik alá... Ez csak hülyeség, szerintem nagyon sok fiatal srác viccel azzal, amit a lányok levágnak facen. (Ők szoktak édelegni nagyon.)


Ez inkább a kamasz srácok szokása, szóval ne csodálkozz, ha a férjed nem irogat ilyeneket... Ehhez kell egy éretlenség:D


Hogy ki hogy szokott, meg mekkora, azt megbeszélik a srácok simán, mi is megtettük, habár én max a méretet beszéltem meg másokkal. Aztán téma volt a borotválás stb, szóval a kamasz fiúk elég széleskörűen megbeszélik a témát gátlások nélkül. (Igen simán megkóstolja a terméket elég sok srác... Ilyenek a kíváncsi gyerekek. Persze mocsok undorító szerintem is.)


Amíg csajokra csorgatják a nyálukat addig nyugodt lehetsz.


Ja és azzal a sráccal lehet csak jóban vannak..:) Nekem van egy nagyon jó barátom, minden reggel suliban megöleljük egymást, sőt gyakran meg is pusziljuk!! Mégse vagyunk melegek, mindkettőnknek van barátnője. Persze hülyéskedünk néha, mintha melegek lennénk, mert viccesnek tartjuk, de amúgy, viccelődésen túl nagyon taszít mindkettőnket a téma. (És a másik nem egyedeiért rajongunk.)


Ne aggódj, hisz nincs miért!!

2015. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egyik sem bizonyíték rá, hogy meleg lenne. Főleg, hogy lányok képeit küldözgetik egymásnak, nem fiúkét... Ez a szívecske írogatás pedig elég gyakori minden fiú meg a haverjai közt, nekem is a barátom ezt csinálja, néha már idegesítő, de hát tudom, hogy nem meleg, sőt homofób is...

És szerintem a fiad helyében te se örülnél annak, ha az anyád elolvasná a privát beszélgetéseidet..

És ha az unokák miatt aggódsz, létezik örökbefogadás, vagy megkérhetik egy lány barátjukat, hogy hordja ki a babájukat.

2015. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
3%

ennél az elk*rt generációnal minden normális sajnos...

főleg h itt is letegeznek a legtöbben még tiniként is egy családanyát... mire fel? kicsit elgondolkodhatnátok magatokon...

2015. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Jaj már, neten, arc név nélkül hadd tegezzek már azt akit akarok.
2015. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
19%
22-es és 23- as leírta a véleményem.
2015. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!