Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rettegek attól, hogy a kisebbi...

Ercsa76 kérdése:

Rettegek attól, hogy a kisebbik fiam is homoszexuális lesz, és láttam pár gyanús jelet, de a férjem szerint eltúlzom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két fiam van, 17 és 15 évesek. A nagyobbról 1 éve kiderült, hogy meleg, nyilván nem örülök neki, de elfogadom, örülök, hogy boldog a barátjával, támogatjuk, amiben csak tudjuk. Viszont bevallom, hogy nekem azért is könnyebb ezt elfogadni, mert van egy másik fiunk, aki élhet úgymond „normális” életet, szeretem a nagyobbat, de a kisebb tartja benne a lelket (tudom, nem szép dolog, de én csak így tudom ezt kezelni, a nagyobbal mindenesetre ezt soha nem éreztetem, erről ő nem tud, mivel azt szeretném, ha boldog lenne). Ha a kisebbről is kiderülne, hogy meleg, akkor összeomlanék, azt már nem tudnám végigcsinálni.

És az a helyzet, hogy újabban furcsa dolgokat kezd ő is csinálni.

Van egy gyerekkori barátja, kisiskolás koruktól ismerik egymást, meg mi is jóban vagyunk a szüleivel, a fiú gyakran (kb. havonta egyszer pár napot) nálunk van, mert az apja egy éve Franciaországban dolgozik, és az anyja gyakran járkál ki (lehet ki is fognak költözni, még nem tudják), mindenesetre amikor nincs itthon, nálunk szokott „lakni” a fiú.

Mindig közel álltak egymáshoz, de az elmúlt fél évben kb. sülve-főve együtt vannak a fiammal, ölelgetik egymást, mindenhova együtt mennek, a facebookon láttam, hogy szíveket írnak egymásképei alá (L) meg <3 azt mondják viccből de szerintem nem vicces, érdekes a férjem sose szokott a haverjainak „viccből” ilyeneket írni…

Mindig bezárkóznak a fiam szobájába, ha bemegyünk, látszik, hogy alig várják, hogy menjünk ki, sugdolóznak egymással, stb.

A legutóbb, amikor nálunk volt, megpedzegettem, hogy nem akarnak-e külön szobában aludni (van egy vendégszobánk, amit a szüleim szoktak használni, ha hozzánk jönnek pár napra látogatóba), de teljesen lehurrogtak, hogy nem akarnak.

A héten pedig beléptem a fiam Facebookjára (tudom, csúnya dolog, de tiszta ideg vagyok, aludni se tudok), és találtam olyan beszélgetéseket, ahol arról beszéltek, hogy kinek mekkora van, meg hogy szoktak maszturbálni. Folyamatosan lányokról képeket küldözgetnek egymásnak, meg megbeszélik, hogy melyikük mit csinálna vele, nem tudom, ez nekem furcsa. A férjem szerint minden 15 éves fiú csinál ilyeneket, de szerintem csak meg akar nyugtatni. (Ja, a legjobb az volt, amikor a fiú elmesélte a fiamnak, hogy egyszer megkóstolta a saját „termékét”… ezt most komolyan?!)

Nem tudom, hogy mit csináljak, eltilthatni nem tilthatom el őket, mert ha esetleg tényleg meleg lenne ő is, akkor nem akarom, hogy miattam legyen boldogtalan, de ez nekem így nagyon furcsa, már tényleg aludni sem tudok.

Egyébként megkérdeztem a nagyobb fiamat, ő azt mondta, hogy szerinte túlaggódom, és ő nem tud semmi ilyenről, de ettől függetlenül eléggé félek.

Bocsánat, kicsit hosszú lett, tudnék elég sok dolgot írni még, de most befejezem.

Szerintetek jogos az aggódásom, vagy nem?



2015. jan. 31. 12:41
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

pedig a kamasz fiúk ilyenek

de látod, lányokat küldözgetnek egymásnak és nem fiúkat

2015. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
84%

A kisebbikre meg akkora terhet raksz vele, hogy csuda, ha kibírja. Hiszen éreznie kell a felelősséget, hogy "neki aztán nagyon 'normálisnak' kell lenni, különben anyának vége"


aki ezt írta annak nagyon igaza van

nehogy ezzel zaklasd, hogy nem e homo ő is mint a bátyja

menj el pszichológushoz ha emiatt nem tudsz aludni

2015. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

Akik olyat írnak,hogy a "homoszexuélitást nem kell propagálni" és hasonlók,azok jó lenne,ha néha elolvasnának ilyen kérdéseket.


Gyakorlatilag az anyának itt nem a gyerekeivel van baja,hanem a társadalommal,ahogy az tekint a családjukra.

Annyira megakar felelni annak a képnek,és érzi,hogy nem tud.Emiatt feszeng.

Pedig semmi baj nincs.Nem halálos beteg senki,nem körözi a rendőrség egyiküket sem.


Ez a beteg társadalmi elvárás teszi tönkre az embereket.

2015. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, de örülök, hogy nem ilyen anyám van.

Belépsz a Facebookjába???? RETTEGSZ amiatt, hogy a fiadnak ki tetszik?? 15 éveseket akarsz egymástól eltiltani?

Nagyon-nagyon sokat gondolkozz még magadon.

2015. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező Anyuka! Ne rettegj, ne idegeskedj, ne kutakodj a fiad után, ne bántsd, ne zaklasd őt! Várd ki a végét, hogy mi lesz. Ha melegnek született, úgyis az lesz, mint a nagyobbik fiad. Örülök, hogy a nagyobbik fiadat elfogadtad. A kisebbik fiad még túl fiatal, még változhat a szexuális érdeklődése. Az, hogy lány képeket küldözgetnek egymásnak, neked jó jel. Ha meleg lenne, akkor fiú képeket küldözgetne. Szeresd továbbra is a gyermekeidet.
2015. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
14 eves vagyok, a fiad nem meleg... en is szoktam minden legjobb haveromnak szivvel irni a dolgott stb... lattod h lanyok kepet kuldozgeti a srac tiszta olyan mint en nem meleg es ez biztos
2016. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim válasza:
100%
Én 16 vagyok, nem szoktam szívecskézni, de akkora homokos vagyok, hogy néha hülyét kapnak tőlem.
2016. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!