Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, Szülők! Szerintetek...

Kamaszok, Szülők! Szerintetek tapintatlanság lenne?

Figyelt kérdés
Hamarosan itt a 18. szülinapom. Nem tervezek nagy bulit csapni, csak pár baráttal beülünk valahová koccintani. Arra gondoltam, hogy megkérem őket, hogy azt a pénzt amit ajándékra szánnának, adják csak úgy simán nekem. Szükségem lenne arra az összegre, mert bár nem lenne nagyon sok, végzős lévén, az is hamar elmenne. Nagyon nagy tapintatlanság lenne? Köszi a válaszokat!:) 17/l
2015. febr. 21. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
szerintem nem, én mindig pénzt kapok mindenkitől, hogy vegyek amit szeretnék
2015. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem kicsit igen.

Mert családtól pénzt kérni az oké, de a barátoktól fura... Ez nem az esküvőd. :D

2015. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az.
2015. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem az. Én már hallottam ilyenről.
2015. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Ez attól is függ, hogyan tálalod. Ha csinálsz kartonból egy "Lizike adománygyűjtő ládája" -t, és csinálsz egy kisebb bulit, a meghívóra felírod, hogy gyűjtöd az 1%-okat az utolsó gimis éved bulijaira, stb. , akkor azért annyira nem gáz. De az, hogy figyi, ma este sörözünk egyet és adj 500.-t, nah, az az.
2015. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátoktól pofátlanság pénzt kérni ajándék helyett.
2015. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Sose hallottam még olyat, hogy baráttól pénzt kérünk ajándékba. Egyrészt nem mindenki vesz ajándékot, másrészt nem biztos, hogy költene rá annyit, amennyit te szeretnél...

Nálunk nem szokás az ajándék, mi meghívjuk egymást egy sörre, felesre. A szülinapos általában ingyen iszik a buliján, de ennyi.

Nekem nem lenne arcom még a pasimtól se pénzt kérni, nemhogy egy haveromtól.

19L

2015. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem fura lenne, ha egy barátnőm ezt kérné.
2015. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem gáz. Inkább mondd nekeik, hogy ne vegyenek semmit. Rokonoktól okés a pénz szülinapra, névnapra, de barátoktól ez nem elvárható.
2015. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor oké pénzt kérni, ha rákérdeznek, h minek örülnél jobban, ajándéknak vagy pénznek.


De ha nem kérdeznek rá, akkor durva.

"azt a pénzt amit ajándékra szánnának" ....és ha nem szánnak ajándékot? Tapintatlanság előre feltételezni, h ajándékot kapsz tőlük, ez olyan, mintha közölnéd velük, h számítasz az ajándékra. Jelen esetben itt pénzre.

2015. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!