Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen költözzek el? A...

17 évesen költözzek el? A pénzzel miért nem tehetek azt, amit akarok?

Figyelt kérdés

Anyával én Budapesten élek, apa Sopronban, így hozzá nem költözhetek.

Viszont a legjobb barátnőm érettségire kap egy lakást és mondta, hogy szeretettel vár, ha úgy érzem, nagyon nem bírom anya mellett.

A probléma a következő:

Jól tanulok, 15 éves korom óta dolgozom, ezáltal elég sok pénzt megkeresek, változó, hogy egy hónapban mennyit, de szerintem többet, mint Ő. Emellett apa és az Ő szülei is elég bőkezűen támogatnak, plusz fizeti a gyerektartást.

Anyával az a gond, hogy mindenen bepöccen az utóbbi időben. Beleszól, hogy mire költsem el a pénzemet.

Ma azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja az összes ruhámat, mert elege van abból, hogy én folyton csak vásárolok, meg szórakozni járok. De ezt így minden előzmény nélkül. Itt ültem a szobámban, filmet néztem és bejött kiabálva fél órája.

Tegnap nem tudtam suliba menni és ezt mondtam este, vagyis csak akkor, mikor kérdezte, hogy mi volt a gimiben. Ezen is kiakadt, meg hogy ő biztos nem igazolja le, elege van, hogy alig járok be. Mondtam, hogy nem kell leigazolnia semmit, az osztályfőnöknek már be is vittem a papírt, erre meg az volt a baj, hogy miért beszélek vissza.

De még csak jövőre érettségizek, 1 év múlva leszek 18.


2015. márc. 10. 16:58
1 2 3
 11/24 Ditta323 ***** válasza:
81%
A kérdező diákmunkán van. És anyádat én nem értem. Van egy lányom, de soha a b.dös életbe nem fogok tőle pénzt kérni rezsire. Ülj le beszélgetni anyuddal, hogy mi a gondja, de lehet apud miatt ilyen.
2015. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

A saját maga által, diákmunkán megkeresett pénzt miért ne költhetné ruhákra meg kajára?

Nem a szülei halmozzák el, hanem megkeresi azokra a dolgokra a pénzt, amit a szülei nem finanszíroznak.

Még csak nem is nagykorú, miért adna bele a rezsibe?

Ha 20 évesen élne otthon, akkor oké, vagy ha nagyon szűkösen vannak csak meg.

2015. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Wiky93 ***** válasza:
79%

Hát akkor költözz el, én biztos nem bírnám ezt a feszültséget otthon.. 2011.áprilisban jöttem össze újra a párommal és október fele már elég feszült volt a helyzet otthon, előtte mindig ő takarított stb, aztán ahogy összejöttem a párommal elkezdtem segíteni, mosogattam naponta, kitakarítottam a szobám stb.. A páromnak említettem, higy milyen jó lenne együtt élni..(még a feszültség előtt) anyumat meg is kérdeztem egyszer, higy mit szólna ahhoz, hogy ha egyszer elköltöznék? Erre azt válaszolta semmit, mehetsz, adok pénzt is (tényleg normálisan mondta)

Aztán október felé a párom mondta, hogy költözzek hozzá xy napon.. November már ki blvoltam bukva az otthoni feszültségtől.. Aznap mikor költöztem nagy feszültség volt, nem is nagyon beszéltem anyummal, becsuktam a szobám ajtaját, szépen összecsomagoltam, jött párom, bementünk a konyhába (ott ült anyum,apum) mondtam neki, hogy na megyek, kérdi mikor jössz, mondom soha..erre ő: ezt érdemlem azt sírt... Kivittük a cuccaim és mentünk páromhoz.. Lelkiismeretfurdalásom volt, mert nagyon szerettem anyut, mindig mindent megvett de nem bírtam a a feszültséget, meg hát ez volt a vágyam, hogy a párommal együtt éljünk :)

Másnap vagy talàn azutáni nap suliban boltam és hívott..miért nem hívtam, jaj mondom nem mertelek, azthittem haragszol, hamar megbêkélt.. 18 voltam, most vagyok 22 és 2hós lányom van :)

2015. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Wiky93 ***** válasza:
68%

Ja és az kimaradt, hogy amikor minden nap mosogattam stb, ha egy nap kimaradt a mosogatás már ment a duma, előtte meg sose dumált semmiért..


És szóval egyből megbékélt, jó a kapcsolatunk, a legeslegkobb meg azóta mióta várandós voltam.

2015. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Csak attól tartok, hogyha elköltözöm, akkor anyával ez a helyzet még jobban elmérgesedik, vagy esetleg nem is beszélünk később.

Mert tudom, hogy ő nem keresne.

2015. márc. 10. 18:14
 16/24 anonim ***** válasza:

Figyelj...én a helyedbe nem hagynám, hogy elmérgesedjen a dolog köztünk.

Dícséretes, hogy jól tanulsz és hogy dolgozol! A rezsibe szerintem sem kell beszállnod még hiszen nem főállásod van és ahogy elmeséled anyukád sincs anyagilag megszorulva (nyilván ha gáz lenne otthon a pénzzel máshogy gondolnám).

Amit tennék...főznék egy finom vacsorát és azzal várnám anyukámat meg egy üveg borral/pezsgővel/martinivel és kötetlenül minden erőmet a veszekedés elkerülésére fordítva megtudakolnám, hogy mit vár el tőlem mi az ami számára a norma. Ha valamivel nem értenék egyet észérvekkel elmondanám hogy miért gondolom másként. Nem kell meggyőznöd az igazadról, csak el kell fogadnia hogy vannak dolgok amikről masképp vélekedsz. A szülőket nagy átlagba nem "gyerekes hisztivel" hanem felnőttes beszélgetéssel meg lehet győzni!

Remélem sikerrel jársz! Fordíts rá időt és energiát szerintem megéri!!

Írj a fejleményről!!!

2015. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem gáz így is a hozzáállásod.

Költözz el.

2015. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
Kérlek hagyd már ezt a rengeteg kamukérdést te beteg állat. Valami komoly személyiségzavarban szenvedsz, ugye?
2015. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Miért lenne kamukérdés?
2015. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem azért, mert olyan elképzelhetetlen a sztorija.

Azért, mert már láttam sok kérdését, kb. mindnek ugyanaz, vagy hasonló az alapja. Mindnél ugyanolyan a kérdező stílusa. Láttam már sok kérdését, elég elolvasnom két sort, és tudom, hogy ő írt már megint....

2015. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!