Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen költözzek el? A...

17 évesen költözzek el? A pénzzel miért nem tehetek azt, amit akarok?

Figyelt kérdés

Anyával én Budapesten élek, apa Sopronban, így hozzá nem költözhetek.

Viszont a legjobb barátnőm érettségire kap egy lakást és mondta, hogy szeretettel vár, ha úgy érzem, nagyon nem bírom anya mellett.

A probléma a következő:

Jól tanulok, 15 éves korom óta dolgozom, ezáltal elég sok pénzt megkeresek, változó, hogy egy hónapban mennyit, de szerintem többet, mint Ő. Emellett apa és az Ő szülei is elég bőkezűen támogatnak, plusz fizeti a gyerektartást.

Anyával az a gond, hogy mindenen bepöccen az utóbbi időben. Beleszól, hogy mire költsem el a pénzemet.

Ma azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja az összes ruhámat, mert elege van abból, hogy én folyton csak vásárolok, meg szórakozni járok. De ezt így minden előzmény nélkül. Itt ültem a szobámban, filmet néztem és bejött kiabálva fél órája.

Tegnap nem tudtam suliba menni és ezt mondtam este, vagyis csak akkor, mikor kérdezte, hogy mi volt a gimiben. Ezen is kiakadt, meg hogy ő biztos nem igazolja le, elege van, hogy alig járok be. Mondtam, hogy nem kell leigazolnia semmit, az osztályfőnöknek már be is vittem a papírt, erre meg az volt a baj, hogy miért beszélek vissza.

De még csak jövőre érettségizek, 1 év múlva leszek 18.


2015. márc. 10. 16:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
látom sikerült kétszer is leírnom, hogy láttam már sok kérdését :D bocsi
2015. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A mai világban egyáltalán nem segítenek és szállnak be a háztartásba a fiatalok. Már csak azért is büszke lehet anyukád, mert szoktál dolgozni.

Bezzeg amikor valakinek egyetemre megy a gyereke az szó nélkül eltartja 25 éves koráig.

2015. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Diákmunkával "könnyű" annyit keresni, mint anyukád, gyakorlatilag se adózni nem kell utána, sem tb-t fizetned. Mindezek mellett övé a teljes háztartás költsége, rezsitől mosóporon és kávén át a wc-papírig minden. Majd ha egyedül élsz, vagy kettesben a barátnőddel, meglátod mennyi tételből is áll össze egy háztartás. Főleg, ha már tanulói jogviszonyod sem lesz, felesben fizeted a rezsit, esetleg a barátnőd is megkínál egy "jelképesen" fizetendő 10-20000-es lakbérrel.

Anyukád nem kért tőled soha pénzt a leírtak alapjám, de annyi nincs benned, hogy egy hónapban egy huszast odatoljál rezsire, vagy még inkább, hogy alkalomadtán egy nagybevásárlást megejts, vagy beállíts 5l olajjal meg egy mosóporral. Ehelyett étteremben ebédelsz horror áron, (ahol 90%-ban ócska alapanyagokból főznek ócska kaját) meg a gyerekkorod óta félreteszegetett péznre pályázol, hogy azt is odaadhasd a pincérnek meg a ruhaboltos néninek.

Nyilván édesanyád sem hibátlan, de ha nem így viselkednél, talán a feszültség is kisebb lenne otthon. Én arra bíztatnálak, hogy ne vessz össze anyukáddal, költözz el, néhány év múlva helyre kerülnek nálad a dolgok.

2015. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


óóóó, látom már régen is kamukérdések kiírásával foglalkoztál :D nem sokat változott a 4 év alatt a stílusod...

2015. márc. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!