Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam gimnazista, a...

15 éves fiam gimnazista, a nyári szünetben szeretne 5 barátjával a balatonra menni 4 napra. Nem tudom elengedjem-e? Rendes gyerekek összeszokott társaság nem isznak, nem cigiznek. Ti elengednétek-e?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 19:54
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el! Ezért kérem a véleményeteket, de valószínű,hogy nem fogm elengedni.
2015. máj. 8. 20:43
 12/39 anonim ***** válasza:
12%
Én fiatal is vagyok, 2 fiam is van. Kompromisszummal elengedném, ha megoldható lenne, hogy a nagymamánál aludjanak.
2015. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
37%

NEM!

Legyen velük legalább egy, minimum 20-22 éves, az sem érdekelne, ha egyikük nagyobb tesója, de egyedül biztosan nem!

2015. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
80%

Úristen...

Hála az égnek, hogy nem ilyen szüleim vannak, és szeretem, őket valamint 100%-an elégedett vagyok velük.

Én sem csinálom egyik káros szenvedélyt sem de engem is elengednek a szüleim.


Akármi rosszat ugyan úgy megcsinálhat otthon is...

Szexelhet, mikor otthon csak azt mondja, egy barátjánál volt, cigizhet aztán telefújhatja magát dezodorral, valamint épp úgy bemehetnek valami kisboltba ahol kiadják sört.


Tuti jó lenne neki elszakadni a szülőktől 4 napra és jól éreznie magát. Vagy ti tudtok neki jobb programot adni?


6 15 éves fiúval pedig nem fognak kötözködni, a szerverkereskedők is arra mennek akik egyedül vannak.


A nagymama ott van ha bármi gond lenne, szóval kérhetnek segítséget egy felnőttől. Ugyan mi gondja lehetne amit úgy védesz ki, hogy nem engeded el? Gondolom nem agyhalott a gyerek, hogy épületek tetejéről ugráljon le, vagy beússzon a Balaton közepére.


Lehet engem azért engedtek el, mert 15 évesen volt annyi eszem, hogy ne öljem meg magam. Manapság ez is ritka.

2015. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
19%
utolsó, gondolom akkor te nyugodt szívvel elengeded majd a te 15 éves gyerekedet felügyelet nélkül, ahol bármi baj érheti. Én két éve nyaraltam Siófokon, és pont mellettem lett rosszul egy ilyen kissrác, mert először szabadult el otthonról és mindent azonnal akart. alkoholmérgezést kapott, ott élesztették újra a helyszínen, nem tudom mi lett vele. én azt mondom ennyi idősnek ez nem való még. Meg nem tudom emlékszel-e arra az esetre, az is egy-két éve volt, hogy a hasonló korú kamaszok, szintén szülők nélkül beittak és magukra gyújtották a nyaralót?
2015. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
31%
Egy 15 éves még gyerek.Lehet hogy van olyan szülő akit nem érdekel a gyereke,aztán oda megy ahova akar,de én biztos nem engedném még.
2015. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
65%

Nekem azt mondták otthon, hogy aki ilyen hülye az megérdemli. A szülő ismeri a gyerekét. Én úgy fogom nevelni az enyémet, hogy ne csináljon ilyen hülyeséget. Ismertem olyat aki dohánymérgezést vagy mit is kapott, de nem szokott le. Most ezzel mit lehet csinálni?


Olyan is volt, hogy felnőtt férfiak lerészegedtek, aztán másnap a Balatonból halászták ki őket, mert levegő visszatartó versenyt játszottak. Közülük 1 vagy 2 élte túl. Tudom, hogy vannak ilyenek, de ez nem arról szól, hogy még "éretlen gyerek", hanem itt már konkrétan hülye, felelőtlen emberekről beszélünk. Amikor pár 8 általánossal rendelkező roma ember egy szülő szerepét tölti be, akkor a kérdező gimnazista fiának is lehet annyi esze, hogy eltöltsön gond nélkül 4 napot.


A másik, hogy fontos a szociális élet is. A gyereknek van egy nyári programja a barátaival, amire a barátai majd visszaemlékeznek, milyen jó is volt, ő pedig sajnálni fogja, hogy nem mehetett el. Pont az ilyen alkalmak visznek közelebb a felnőtté váláshoz, nem az ha helyette otthon gépezik, vagy lemegy focizni.


Elfogom, mivel abból indulok ki, hogy ennyi idősen én is elmentem. Ennyi erővel a közértbe sem engedhetem majd ki, mert bármikor elütheti egy autó.

2015. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
52%

Itt nem arról van szó, hogy úgy neveled a gyereked, és megbízol benne. Itt arról van szó, hogy a környezet nem olyan, hogy bárhova is, de főképp nem a balcsira el lehessen őket engedni. Én sem attól félnék, h belefullad, hanem h kirabolják, leütik, nekimegy valaki.

Nem a gyerekben nem bízunk, hanem a világban, nem magától féltjük, hanem a környezetétől.

2015. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
71%

szerintem el lehet engedni, csak kösd ki neki, hogy minden nap jelentkezzen, és adja meg a barátai és az apartman elérhetőségét, ha bármi baj lenne.

15 évesen azért nem gyerek már, képes belátni, hogy mit szabad és mit nem. de eléggé betenne neki szerintem, ha nem lehetne ott a barátaival, hogy jól érezze magát.

én 15 évesen szerencsére már elmehettem a barátaimmal, sőt, még fesztiválra is elengedtek.

lehet, hogy szórakozni fognak, inni is talán, de előbb-utóbb úgyis akarnak majd bulizni (lehet hogy már volt is részeg, csak nem tudsz róla.)

ez nem érv, de biztos nagyon haragudna, ha nem mehetne el kicsit lazítani. 4 nap és a balaton nem a világ vége, ezek a szervkereskedős, újraélesztős történetek pedig elég ritkák azért, és ha felelősségteljes a fiad, akkor tud vigyázni magára.

2015. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
36%

A világ nagyot változott,míg én előszőr 15 évesen mentem táborba, 2hétre, idegenek közé húsz évvel ezelőtt....csak vezetékes telefon volt és a levél......

Fel se merült a szüleimbe hogy nem mehetnék

Most meg azon kapom magam, h a 8 évesem nem engedem fel egyedül a hatodik emeletre gyalog :O

Én tényleg csak a sok rossz miatt nem engedném el.

2015. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!