Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyerekek mi a véleménye...

Kamasz gyerekek mi a véleményetek arról aki vagdossa magát pengével?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm mondta hogy egy közeli rokonom lánya vagdossa magát. 8. osztályos...nem tudom mit tegyek...komoly dolog ez vagy csak olyan kamasz divat..nagyon meg vagyok ijedve de mielőtt szólok körbe szeretném járni a témát...Kérem írjon mindeni (gyerek, felnőtt, pedagógus, orvos...stb) Úgy látom kezd ez a dolog nagyon szárnyra kapni...Köszönöm előre a segítőkész válaoszokat!!!!

2015. máj. 11. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van közeli ismerősöm, aki csinálta régen, szóval ez nem újkeletű hobbi. Az alkarját vagdalta, nem lett baja belőle, csak 20 évvel később is látszanak halványan a hegek.


Szvsz. az az oka, hogy a kamaszoknak változnak a hormonjaik, tele vannak energiával, és szükségük van az érzelmek erőteljes megélésére. Ha másként nem bírja levezetni, illetve kiélni az energiáit meg az alkotási vágyát, akkor belekezd az önpusztításba (pia, drog, stb.). A szomorúság és a fájdalom is egy ilyen erőteljes érzés. Sztem innen erednek az ilyen dark/gót mozgalmak is (azt hiszem, a Csernus írt erről valamelyik könyvében...)


Nem kell megijedni, nem fog belehalni meg ilyenek, max tele lesz ronda sebekkel. Fontos, hogy a szülővel meglegyen a bizalom, illetve tisztelje a szüleit (nem azért, mert mondjuk jól megverik, hanem mert olyan életet élnek, amire a gyerek felnézhet). Figyeljenek rá a szülei, értsék meg a kis világát, meg hogy mik érdeklik, milyen zenét szeret, beszélgessenek vele, stb. Ha ez eddig nem így volt, akkor nehéz lesz elkezdeni, de muszáj. Meg a sport, illetve valami kreatív hobbi is segít a dolgon.

2015. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Üdv. Valòszìnůnek tartok,hogy ezt a lányka azért csinálja,hogy ô legyen a középpontban,szimplán figyelemre vágyik,amit ìgy gondolom meg is kap a környezetében sok embertôl,olyanoktòl is,akik eddìg ügyet sem vetettek rá. Az is,lehet,hogy azért csinálja,hogy ne lògjon ki a sorbòl a többiek mellôl,mert lehetnek olyan barátai/barátnôi akik ugyan ezt az idôtöltést részesìtik elônyben. Azt gondolom,hogy az ilyen gyerekkel le kell ülni beszélgetni,elôször is meg kell kérdezni tôle,hogy miért csinálja,majd felvilágosìtani arròl,hogy mi történhet,ha mélyebbre vágja a kezét/lábát. Ha ez nem segìt akkor orvoshoz vinni,lehetôleg pszihològushoz,az tud tanácsokat adni. 19/L
2015. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom, hogy a szülők tudnak -e róla. Ha szólok félek, hogy nagyon belelépek az intim szférájukba...ha nem szólok az se megoldás...biztosat nem tudok. Ez a lány a következő évet egy másik városba kezdi koleszban. Ezért félek nagyon hogy még annyi kontroll se lesz amennyi itt volt..bár lehet hogy pont ez lesz a jó???
2015. máj. 11. 10:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Be kellene íratni egy meditációs tanfolyamra, ahol megtanulná a lelki nyugalmat, és önbizalmat felfejleszteni.
2015. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A környezetváltozás valószínűleg lendít majd a dolgokon. A vagdosás egyébként természetesen társaságfüggő (nem azért, mintha közösen csinálnák, de hasonló lelki beállítottságú gyerekek általában együtt mozognak). Az ismerősömmel is ez volt, az új barátok között ciki volt a vagdalkozás, totál megváltozott (lehet, hogy jövőre raszta hajjal megy haza, és kissé szétszórt lesz egész nap...)


A szülők helyében elmennék pszichológushoz, hogy megértsék, mi megy végbe a gyerekükben, és ahol megtanulhatják, hogy hogyan változtassanak a gyerekkel való kapcsolatukon.

2015. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lendít a dolgokon...az azt jelenti hogy felerősödik?...nem tudom mióta és milyen komolyan csinálja....de nagyon várja már a suli végét...és azt hogy elkerüljön abba a másik városba: 100 km. Szerintem ennek is oka van. Jó anyagi helyzetben élnek...középső gyerek..
2015. máj. 11. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy kilendíti ebből a helyzetből, mozdulni fog valamerre a kis élete. Új barátok, új társaság, fog a lány változni, és nem hiszem, hogy rossz irányba. Az a lényeg, hogy a gyereknek meg kell tanulnia elfogadni önmagát, meg hogy legyen önbizalma, és érjen el sikereket. Valamint fontos, hogy odafigyeljenek rá, és legyen kivel őszintén megbeszélnie a problémáit. De mint mondtam, a szülő kérjen segítséget szakembertől a maga számára is, hogy hogyan tudja a viszonyát javítani a gyerekkel. Meg ő segít eldönteni, hogy mi legyen


további infó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


[link]


[link]

2015. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

13-14 éves koromban én is vagdostam a karomat. Nem mélyre, úgyhogy szerencsére nem maradt nyoma. Nagyon sok ismerősöm (elsősorban lányok) csinálták/csinálják.

Én ezzel próbáltam a feszültséget oldani, depressziós voltam, folyamatosan az öngyilkosságon gondolkoztam.

Sok oka lehet, hogy miért teszi ezt. Vannak, akik csak figyelemfelkeltésből, de vannak, akikre ráfér a segítség. Mostanság nagy divat lett, de tudok olyat, aki így akart menekülni az életből és valóban nagyon mélyre vágott (szerencsére megmenekült).

Valahogyan beszélni kell a lánnyal, mert súlyos problémák is állhatnak a hátterében. Komolyan kell venni a kamaszkori depressziót is, mert a saját bőrömön tapasztaltam. Egyre többen esnek bele, egyre többen próbálkoznak öngyilkossággal is (több ismerősöm is).

2015. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem a lányommal akinek az osztálytársa az illető. Az osztályból 4 vagdossák magukat. A többi gyereknél válás észűrös családi háttért az ok szerintünk de ennél a lánynál nekem érthetetlen. Rendezett jó anyagi körülmény, kitünő tanulmányi eredmény, a fiuk körbezsongják,,,stb...akkor miért? Lehet hogy csak divatből vagy menőzésből?
2015. máj. 12. 10:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg részben csak ment a többiek után. A kívülről rendezett családi élet is járhat azzal, hogy nem beszélgetnek vele a szülei, nem figyelnek rá eléggé, stb. A jó anyagi körülmény meg ilyen esetekben sokadrangú tényező.
2015. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!