Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyerekek mi a véleménye...

Kamasz gyerekek mi a véleményetek arról aki vagdossa magát pengével?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm mondta hogy egy közeli rokonom lánya vagdossa magát. 8. osztályos...nem tudom mit tegyek...komoly dolog ez vagy csak olyan kamasz divat..nagyon meg vagyok ijedve de mielőtt szólok körbe szeretném járni a témát...Kérem írjon mindeni (gyerek, felnőtt, pedagógus, orvos...stb) Úgy látom kezd ez a dolog nagyon szárnyra kapni...Köszönöm előre a segítőkész válaoszokat!!!!

2015. máj. 11. 09:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját sztorimat csak a válaszadás miatt szemléltetem...


Az én családom is rendezettnek tűnt kívülről. Tanár szülők, rendszeresen templomba járó család, szüleim kívülről mindenkire vigyorogtak... Csak rám nem. Apám tudomást sem vett rólam, anyám meg rengetegszer szidott. Csak ők voltak annyira kétszínűek, én meg félénk mindenki elé tárni a viszonyunkat, hogy megmaradt rólunk az idilli kép. Azt sem sejti senki szerintem, hogy anyám állandóan tőlem kér kölcsön. Kitűnő voltam, de erre az idegeim rámentek, mert elvárták a szüleim, elvárták a tanáraim, elvárták az osztálytársaim, és egy idő után én is elvártam magamtól, és bizony voltak olyan tanárok, akik ezt pluszban megnehezítették, illetve olyan tárgyak, amiket nehezebben tanultam. Szóval attól, hogy még nem látszanak a dolgok, ott vannak. És ahány ember, annyiféle módon alakulhat ki és nyilvánulhat meg lelki probléma...


Szerintem a vagdosás sosem vicc, és lelki problémákra eredeztethető vissza... A "divatból" -t én arra fordítanám, hogy "senki nem fogad be, meg akarok felelni nekik", a "figyelemfelkeltésből"-t meg arra, hogy "valaki vegye már észre, hogy segítségre van szükségem, nem kapok elég szeretetet és törődést".

2015. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!! Beszéltem az éritett gyermek anyukájával...(ő nem ijedt meg annyira mint én) Tudja hogy vannak a gyereknek lelki gondjai.. (?!) A rendezett anyagi háttér ott szól bele a történetbe hogy talán az ember nyugodtabb ha nem kell az anyagiakon aggódni (szerintem) Sokkal feszültebb ha nincs egy állandó pénzforrás...
2015. máj. 13. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!