Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele még mindig igy 15 éves fiamat az olvasásra:- (? Van valami ötletetek e téren?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korától próbáltam hogy olvasásra is szakítson rá az időt.Nagyon utálja vagy nem szivesen olvas. ezt nem nem tudom elfogadni,hogyan lehet mégis rávenni? Kisebbik lányommal nincs gond ő imád olvasni,esti lefekvés előtt kőtelező neki az ha olvashat valamit hogy még nekem kell rászólni ideje aludni:-)ennek köszönhetően több a szókincse müveltebb,fiamnak hiába mutatok rá hogy példát vehetne róla :-(
2010. febr. 24. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Keressetek együtt olyan könyvet, ami őt is érdekelheti! nem kell, hogy nagyon hosszú legyen, mert az eltántoríthatja... Amikor olvassa a könyvet, esténként beszéljétek is meg, épp mi történik a cselekményben! Ja És arra figyelj, hogy ne legyen túl bonyolult a cselekmény, ne legyenek a könyvben hosszú leíró részek, inkább izgalmas, pörgős legyen a történet. ha ezt elolvasta, keresetek hasonlót!

A másik lehetőség, hogy az apuka ajánljon neki olyan könyvet, ami neki tetszett gyerekkorában, mondja el röviden a cselekményt, de a végét ne! ha felkelti az érdeklődését, irány a könyvtár :))) Ne te ajánlj neki könyveket, hisz egy lánynak tetsző regény, nem biztos, hogy egy fiút is megfog, inkább valami jó fiús könyv legyen :))

2010. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Szegény gyerek,tudod milyen érzés,lehet neki,hogy az olvasás miatt mutugtsz a hugára.Ő egy fiú ha nem szeret olvasni nem is fog.Neked milyen lenne,hogyha a lányod szeret gépezni te meg UTÁLSZ,de az apuka szokott gépezni és ezért a lányod mondjaneked,hogy példát vehetnél apuról,és kényszerből kéne gépenek?Szerintem nem esne jól,Attól,hogy Te szeretsz olvasni attól a fiad lehet,hogy nem szeret.Lehet,hogy nem lesz nagy a szókincse és nem lesz "művelt",de ha még sokat húzzod ezt az olvasást hidd el nagyobb baj is lehet,tapasztalatból mondom.

De ha te mégis azt akarod,hogy olvasson kezdetben egy rövid ÚJ könyvet vegyeteket ki,utána ha belejön akkor majdő kveszi ésutána olvass majd olyan könyvet is ami esetleg régebbi és hosszab.

Még hozzá teszem,hogy ő 15 éves fiú!!Nehezen tudom elképzelni,hogy az olvasáson jár az esze.

2010. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
az a baj, hogy a 15 éves fiúknál "ciki" az olvasás általában, tisztelet a kivételnek. Szerintem "csak azért se" alapon nem olvasnak. A lányok mások. De ha nagyon könyvet szeretnél látni a kezében, akkor vannak ezek a fiúsabb "kaland-játék-kockázat" könyvek, tesómnak van egy csomó, és csak ezt volt hajlandó olvasni ennyi idősen. Ennek az a lényege, hogy olvasáskor döntenie kell, hogy tovább megy-e az úton, harcol-e, megissza-e a talált butykos tartalmát stb, és ettől függően kell ellapozni az x-edik oldalra a folytatásért. Kb 10 soros minden bejegyzés, és utána lapozol a döntésed oldalára. Ha jól dönt, tovább megy, ha rosszul, meghal a karakter. Izgalmas köny, bár nem tipikusan olyan, mint amit te szeretnél a fiad kezében látni, de legalább olvas.
2010. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tőled és a párodtól is azt látja, hogy sokat olvastok?

Ha igen, akkor vegyél neki olyan újságot (repülős, autós), amiben előszőr több a kép. K

2010. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
hát bocsi h ilyet mondok de nem lehet így rávenni 1 gyereket az olvasásra mert ettől csak még lázadóbb lesz.Sajna ha nem szeret olvasni nem tudsz mit kezdeni vele. Ha talál valami olyat miben kedvét leli akkor fog olvasni. legyen akár 1 mesekönyv, akár valami más ha éredekli akkor olvasgati fogja, de így...Minél jobban azt akarod h olvasson annál jobban ellen fog állni.
2010. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Először is hagyj fel azzal, hogy a húgával példálózol. Nagyjából a legrosszabb ötlet momentán: nekem anyám anno egy osztálytársammal példálózott rendszeresen, hogy miért nem hozok olyan eredményeket tanulásban, mint ő. Nekem ebből egy idő után az jött le, hogy tök mindegy mihez kezdek, "olyan jó úgyse' leszek, akkor meg mi a ráknak próbálkozzak". (És nm mellesleg a pokolba kívántam a srácot, pedig amúgy teljesen jó fej ember volt...) Érdekes módon, amint kikerültem általánosból egy új közegbe, egyrészt megugrott az átlagom egy teljes egésszel, az önbizalmam is megnőtt és a gimi végén az évfolyam egyik legelismertebbje lettem, országos versenyekre mentem.


Tudom nem ugyanaz a helyzet, de hasonló. Az ilyen bezzeg-technikával az egyetlen, amit elérsz, hogy tudatosul benne, hogy ő másodlagos a hugihoz képest, ő "nem ér annyit".


Egyébként minek akarod olvasásra szoktatni? Szép szokás szó se' róla (meg én is szeretek olvasni :) ), de attól még bőven lehet valaki teljes értékű ember, hogy nem szeret olvasni.


Ha mégis ragaszkodsz hozzá, javaslom a képregényeket. Könyvet olvasni halálosan ciki a kortársai között jórészt sajnos (ez akkor is igaz volt, amikor én voltam ilyen korú, de én amúgy is szembementem a kortársak elvárásaival), de a képregények már kevésbé. Plusz ott ugye sok a kép, amihez csak kísérőként van felirat, könnyebbé teszi az egész elképzelését, illetve gyakorolja a gyorsabb olvasást. Mostanában "divatosak" a különböző mangák például.


De ezt se' erőltesd! Ne nyomd a kezébe, hogy na, itt egy képregény, tessék olvasni! Azzal ugyanúgy nem mész semmire előre láthatólag. Mesélj valamit a történetéből (ha olvastál ilyesmit mostanában), vagy keríts valamit aminek van filmváltozata és ha tetszik neki egy ilyen film, akkor hintsd el, hogy áhh ez nem az igazi, mert mennyi minden kimaradt belőle. Utalj rá mi, de ne mondd el. Ha felkelted az érdeklődését, az már fél siker! :) Mostanában úgyis talicskaszámra mennek a képregényre alapuló filmfeldolgozások. (Ha te nem ismered a sztorit, de a fiad látta a filmet és tetszett, akkor szedd le a netről magadnak és olvass bele, hogy tudj neki részleteket adni.)


Ha így sem érdekli, akkor meg ne erőltesd. Az olvasás jó dolog, de nem létszükséglet. Ha nem, hát nem. Inkább, ha látod, hogy más irányban érdeklődik (zene, sport, stb.) támogasd abban, ne akard mindenáron a saját véleményedet ráerőltetni, abból sok jó nem fog kisülni.

2010. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Az én sógornőm tanárnő. Van egy 15 éves lánya, de nem tudja rávenni az olvasásra. Azt mondja, hogy a mai fiatalokat nem érdekli, így nem is igazán erőltetni.
2010. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
ha szereti a horrorfilmeket vegyetek valami horrort de ne túl hosszút . lehethogy beválik én 15 leszek de csak horrort vagy háborús könyvet olvasok a szépirodalmi könyvekkel aligha veszed rá őt az olvasásra .
2010. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Öcsémnek és nekem ugyanannyi mesét olvastak kiskorunkban, ugyanaz a példa volt előttünk. Én amióta olvasni megtanultam, faltam/falom a könyveket. Öcsém 20 éves koráig csak nagy nehezen, nyögvenyelősen olvasta a kötelezőket is, azon kívül max. képregényt. Aztán olvasott vmi neki tetszőt, és belendült ő is az olvasás terén :) Ha nem fog olvasni, az sem katasztrófa, a legjobb barátnőm szerintem a kötelezőkön kívül nem olvasott regényt, szépirodalmat, mégis két diplomás, gyógyszerész, választékos szókinccsel :)

29/N

2010. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 15 éves fiukat jobban érdeklik a lányok mint az olvasás.

Amúgy engem sem kötött le soha az olvasás mégis ember vagyok, ha valaki nem szeret akkor szerintem nem kell eröltetni főleg nem egy kamasznál... annál inkább meg fogja utálni.

2010. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!