Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a fiatokat...

Ti elengednétek a fiatokat Horvátországba a barátaival, kocsival?

Figyelt kérdés
A fiam Júliusban el szeretne menni a barátaival Horvátországba. Ő Augusztusban lesz 19 éves. Jogsija kb 1-1,5 éve van és 10.000 km-t vezetett eddig városban és kisebb-nagyobb főutakon. Magabiztosan vezet és parkol párhuzamos parkolás neki maximum fél perc de általában 15 másodperc is elég neki, ahhoz hogy rendesen beparkoljon és akkor még sokat is mondtam. Szeret vezetni és van is érzéke hozzá. A bizonyítványa kerek 4-es. Soha nem jár(t)bulizni mert, nem vonzza annyira, helyette inkább játszott a gépen vagy netezett. Nem az a "fenegyerek" fajta aki vissza 2, padlógáz és 3. fokozatban végigelőzi a sort, hanem az a rendes, nyugodt sofőr. A barátai mind rendesek, nem olyanok akik mattrészegre isszák magukat, és nem is az a: "mi van csak ennyit tud ez fostalicska? De béna vagy hogy ennyivel mész." Hanem olyan rendesek a barátai tehát tudnak komolyak lenni, tudnak viccesek de semmiképp sem ez az ordibálós fajta, aki nem fér a bőrébe. A fiam nem egy sietős típus, tehát nem szeret sietni. Ami ezt illeti nem is nagyon tudna, mert a kocsiban gyenge motor van, így autópályán 120-130 km/h után már nagyon kell nyomni a gázt, hogy menjen. Természetesen a benzint és a szállást ő(k) fizetik ki, tehát minket nem terhel semmilyen költség. 1 hétre mennének. Ti elengednétek a fiatokat, aki 4-es tanuló, normális barátai vannak és biztonságosan vezet?

2015. máj. 29. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Khm.. 19 éves, ergo felnőtt ember. Miét is kellene kegyed engedélye?
2015. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mert még nálunk lakik (már nem sokáig)

És mert miénk a kocsi.

2015. máj. 29. 21:17
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
:-D ez most vicc ugye?
2015. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha el akarsz menni, kérdezd meg a szüleidet.
2015. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
El. Szabalyok-, mindenfele fontos dolog megbeszelese utan. Ha megbizhatoak, semmi gond nem lesz. Net, bankkartya, kp, papirok, balesetbiztositasi ugyekhez szukseges tajekoztato mindig legyen naluk. Fotozva is mind a telefonukon.Kontaktkepesseg kint is barmikor alapfeltetel. (A lanyomat (17 eves) a tengerentulra engedtem el mult nyaron egyedul, csaladhoz, sok egyeni programmal.)
2015. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

10 000 km.-t vezetett. Pont ez az az időszak amikor az ember már azt hiszi és úgy érzi,hogy Ő már tud vezetni és, hogy neki már van gyakorlata. 30 000 km. vezetés után lehet azt mondani,hogy megfelelő rutinja és gyakorlata van egy autó vezetőnek.

A fiadnak szinte semmi gyakorlata nincs a városon kívüli vezetésben. Éjjel, esőben, magas hegyekben (3000 méter), folyamatos autóvezetés, minimum 6-8 órán keresztül, 4-5 személlyel plusz csomagok súlya, kinti hőmérséklet 30 - 35 C, teljesen idegen ország, idegen színű táblák,feliratok,stb. Ilyen körülmények között levezettet tapasztalat NULLA.

Én nem engedném el.

A fiamat 22 évesen engedtem el (adtam oda az autót) először egyedül (barátokkal)elmenni Horvátországba. Úgy, hogy az előtte való években többször is együtt mentünk le az Adriára és kb. az út 2/3 részét Ő vezette és én csak felügyeltem. Perfekt beszéli a Horvát nyelvet és többszöri alkalommal is jártunk együtt Horvátország különböző városaiba is.

2015. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
el
2015. máj. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mi is voltunk már horvátországba ő egészen pontosan 11 alkalommal jött velünk.
2015. máj. 30. 13:15
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

El.

Ha elmenne az engedélyem nélkül, elvenném a telefonját.

Ja, hogy ő már egy felnőtt ember?

Ez a kérdés egyáltalán mit keres a Kamaszok kategóriába?

2015. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Simán elengedném, mi Balatonra mentünk úgy hogy barátnőmnek másfél hónapos jogsija volt mégsem lett semmi baj.
2015. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!