Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a fiatokat...

Ti elengednétek a fiatokat Horvátországba a barátaival, kocsival?

Figyelt kérdés
A fiam Júliusban el szeretne menni a barátaival Horvátországba. Ő Augusztusban lesz 19 éves. Jogsija kb 1-1,5 éve van és 10.000 km-t vezetett eddig városban és kisebb-nagyobb főutakon. Magabiztosan vezet és parkol párhuzamos parkolás neki maximum fél perc de általában 15 másodperc is elég neki, ahhoz hogy rendesen beparkoljon és akkor még sokat is mondtam. Szeret vezetni és van is érzéke hozzá. A bizonyítványa kerek 4-es. Soha nem jár(t)bulizni mert, nem vonzza annyira, helyette inkább játszott a gépen vagy netezett. Nem az a "fenegyerek" fajta aki vissza 2, padlógáz és 3. fokozatban végigelőzi a sort, hanem az a rendes, nyugodt sofőr. A barátai mind rendesek, nem olyanok akik mattrészegre isszák magukat, és nem is az a: "mi van csak ennyit tud ez fostalicska? De béna vagy hogy ennyivel mész." Hanem olyan rendesek a barátai tehát tudnak komolyak lenni, tudnak viccesek de semmiképp sem ez az ordibálós fajta, aki nem fér a bőrébe. A fiam nem egy sietős típus, tehát nem szeret sietni. Ami ezt illeti nem is nagyon tudna, mert a kocsiban gyenge motor van, így autópályán 120-130 km/h után már nagyon kell nyomni a gázt, hogy menjen. Természetesen a benzint és a szállást ő(k) fizetik ki, tehát minket nem terhel semmilyen költség. 1 hétre mennének. Ti elengednétek a fiatokat, aki 4-es tanuló, normális barátai vannak és biztonságosan vezet?

2015. máj. 29. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jó annyi gond volt hogy a susnyásban kötöttünk ki miután csak ott tudtunk volna megfordulni mert a harmatgyenge bérelt Citroén nem tudott feltolatni a lejtőn (a szokásos kocsija ami fel tudott volna szervízben volt) de 10 perc alatt megoldottuk és máig nevetünk rajta.
2015. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
mivel nekünk is harmatgyenge citroenünk van, ezt ő is mondta, hogy egy kicsitkét fél a meredek hegyoldaltól, mert a szállás, ahová mennek onnan a homokos part kb 2 km. És van benne 2-3 30-40 fokos lejtő is. Ami nem baj neki, akkor ha lefelé mennek, de amikor felfelé mennek, akkor mondta, hogy eléggé tart attól, mert pont ott van a bolt az oldalban és előfordul, hogy valakit ki kell engedni. Na ő ettől fél egy kicsit, hogy nem fog tudni utána elindulni a domboldalon meg lefullad, és visszagurul.
2015. máj. 31. 15:38
 13/16 anonim ***** válasza:
Előre nem vészes de hátrafelé.... nálunk ott csesztük el hogy egy erősen lejtő mellékutcába akart megfordulni éshát nem sikerült :D
2015. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Épp ezaz! felfelé menni vele, úgy hogy 4-5 ember benne ül, és ügyelni arra hogy ne gurulj vissza de ne is fulladj le vele...
2015. máj. 31. 19:41
 15/16 Dkov06 válasza:
(bocsánat a helyes írás miat.) figyi a gyerek ha elmult 18 éves akkor azt csinál amit akar nagykoru megteheti persze az autok miat agodtok meg a fiatok miat de engedni kell nem tehetsz semmit nincs olyan szabaly ha az ember elmult 18 kell engedélyt kérnie én elmultam 20 eves igaz soha nem vezethetek a szemem miat de én már repúltem 15 évesen egyedú angliábol magyarországra és viszá angliába pedig nem nagyon tudtam a nyelvet meg amikkor magyarországon laktam akkor már háztartást vezetem 1 honapig mondom nyugodtan de komolyan milyen kérdés ez már nekem nincs gyerekem de buta kérdés 16 éves akkor szabad az út én 14 éves mondom háztartást vezetem 1 honapig meg csavarogtam a barátomal na meg nem beszélve arrol hogy én már 13-14 évesen saját szerszámaim voltak és a fára épitetunk 3 emeletel kilátot segitség nélkul. ennyi nagykoru akkor mehet nem gond. sok mást is csináltunk a barátomall 14 évesen :)
2015. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

6-os válaszát nem hagynám figyelmen kívül, kérdező. Valamint azt a kérdést sem, hogy eddig mennyire volt önálló a fiad, mert ez bizony mélyvíz lesz, és nem itt kéne kezdeni.

Mindemellett én simán elengedtem a gyerekemet hasonló helyzetben ennél meredekebb utakra is, de őt ismertem, a te fiadat viszont nincs szerencsém ismerni.

2015. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!