Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós...

Szerintetek depressziós vagyok? Forduljak ezzel orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kb. másfél éve tart intenzívebben ez az érzés. Fáradt vagyok, fásult, életunt, nincs se kedvem, se energiám semmihez. Sok a negatív gondolatom. Előtte is előfordult, hogy úgy éreztem, értelmetlen az életem, de szerintem korábban főleg azért, mert magányos voltam, aztán amikor lett egy rendes párkapcsolatom, javult a helyzet, megnőtt kicsit az önbecsülésem, szebbnek láttam a világot. Párkapcsolati gondjaim most nincsenek (azóta mással vagyok), de képtelen vagyok jól érezni magam. Ha kapok egy jó hírt, maximum fél óráig tudok örülni neki, de akkor már nagyon rácsodálkozom, hogy "jé, már fél órája képes vagyok jól érezni magam". Aztán jönnek a negatív gondolatok. Nem vágyom az emberek társaságára, úgy vagyok vele, hogy "na, még egy hülyével beszélnem kell" (nem mintha én nagyon okos lennék), a barátaimtól eltávolodtam. A környezetem ebből nem sok mindent vesz észre, mert idegenek előtt tudom tartani magam, de a családom már eléggé utál, mert nincs kedvem beszélgetni velük. Gyakran eszembe jut, hogy minden sokkal egyszerűbb lenne, ha meghalnék, de nincs elég merszem, hogy bármit tegyek magammal. Szerintetek ez lehet depresszió?


23 L



2013. máj. 9. 01:16
 1/4 anonim válasza:
Hát nem normális dolog az biztos de valami kiváltogntta belöled .De boldognak kellene lenned,hogy van valaki aki szeret
2013. máj. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tűnsz túl vidámnak az tuti! :) Miért nincs kedved beszélgetni a családoddal? Lenézed őket? Butának tartod? Családi összejöveteleken se beszélsz velük vagy csak az ilyen egyéb kommunikációt hanyagolod? Mert lehet h szar a család és kisebb teher nem foglalkozni velük, mint tudni róluk. De amúgy depressziósnak tűnsz. A barátoddal milyen vagy? Ő nem gondol depressziósnak?
2013. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki depressziós, vagy lelki baja van, vagy nem találja a helyét a világban, általában nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ. Amíg baba vagy, te vagy az egyetlen, tied minden figyelem. Aztán lesz testvéred, már ketten vagytok. Aztán oviba kerülsz, már 15-en vagytok. Suliban már csak egy vagy a 30-ból az osztályban. Senki nem bánt, csak nem kapsz elég figyelmet, amit addig kaptál. Az osztályfőnök, a tanár szemében te nem A NAGY EGYEDI VALAKI vagy, hanem az osztály 1/30-ad része. Középiskolában már csak 1/200-ad része vagy az évfolyamnak. Ahogy kikerülsz az életbe és dolgozni kezdesz, már csak a vagy a tízmilló magyarból. Érted? Aki ezt a folyamatot nem érti meg és nem tudja feldolgozni a saját vagy a szülei hibájából, az kezd olyan dolgokat beképzelni, amitől azt várja, hogy felfigyeljenek rá és újra különleges legyen, és jönnek a depressziós, önértékelési gondok. Vagyis a végső tanulság: törődj bele, hogy egy vagy a 7 milliárd földlakóból. Nem vagy sem több, sem kevesebb. Éld az életed és kész. Lelj örömet mindenben, egy finom kajában, egy csókban, egy jó filmben, egy szép állatban, később a tanulmányaidban, a csillagos ég szépségében, mindenben.
2018. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Istenem ilyen baromságot is rég olvastam,mint amiket az utolsó válaszadó írt...😳

És akik felnőtt korunkban válnak azzá egy trauma hatására...?

De ha gyerekkorától is van meg az illetőnek,akkor sem azért,mert nem képes elfogadni,h nem ő a világ középpontja...

És ne azért nem beszél a családtagjaival,mert lenézi őket, hanem mert mint írta is idegenek előtt még tudja valahogy leplezni,de arra már nem maradt elég ereje,h a családtagjai előtt is színleljen és eljatsza,h minden rendben.Tapasztalat

Van egy jó kis idézet szerű,ami facen terjeng. "-Valaki megkérdezte mi történt veled, hogy ilyen szomorú vagy? -Elmosolyodtam.-Minden nap szomorú vagyok,csak ma nem volt erőm elrejteni."

Asszem valahogy így van. Na hát ez is így van.És igen határozottan depressziós.

Tudom ez nem mostani kérdés volt,sok évvel ezelőtti,de az utolsó válaszadó gondolatmenete teljesen elképesztett.

febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!