Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem akarok dolgozni. Ez...

Nem akarok dolgozni. Ez megváltozhat? Baj, hogy így érzem?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 17 éves, jövő májusban érettségizem.

De fogalmam sincs, hogy mit szeretnék kezdeni utána...

Ráadásul nincs is előttem az az általános példa, hogy érettségi-egyetem-munka. Mert igaz, hogy anyukámnak 3 diplomája van, de sosem dolgozott egy órát sem.

A legjobb barátnőm is tavaly érettségizett, azóta utazgat, bulizik.

Az unokatesóm is az egyetem után külföldön pihent 1 évet, majd ott tanult tovább.


Egyszerűen megőrülök a koránkelés gondolatától, attól, hogy nem csinálhatom majd azt, amit szeretnék éppen.

Jó, persze, nem minimálbérért dolgoznék, de akkor is... Nem vonz ez az egész.

Nem vagyok buta, intelligens vagyok, több nyelven beszélek, egyetemre is szeretnék menni. Csak az nem foglalkoztat, hogy később dolgozzak.


2015. júl. 10. 12:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
nincs más választásod, gondolom, tehát ha megváltozik benned ez az érzés, ha nem, kénytelen leszel dolgozni. Vagy élsz te is segélyből mint a sok naplopó...de azt sem osztogatják ingyen, és megélni sem lehet belőle.
2015. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne más választásom?

Anyukám sem a segélyből finanszírozza az életszínvonalunkat.

2015. júl. 10. 12:50
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Hű de nagy gondjaid vannak, hát akkor ne dolgozz, ha megteheted, most akkor minek is írtad ki a kérdést? Hogy a kérdésedre azért válaszoljak, hát elég baj, hogy így érzed, örökre ingyenélő akarsz lenni? Csináld akkor!
2015. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"Hű de nagy gondjaid vannak"

Figyelj, tudsz Te bármit is a gondjaimról? :)

Nem. Na látod, akkor meg ne hozd fel őket!

2015. júl. 10. 12:56
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd finanszírozod te is ugyan abból a jó életszínvonalat, mint anyukád. :)
2015. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Miért ne lenne más választásom?

Anyukám sem a segélyből finanszírozza az életszínvonalunkat.


Akkor hol a probléma?? Mi találjuk ki a lehetőségedet?

Ne csorgasd a nyálad bölcsebb lett volna ha csöndben maradsz!!

2015. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Tudok, mivel ide kiírtad. Az a gondod, hogy nem akarsz dolgozni. Akkor ne dolgozz!
2015. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vagy buta és intelligens vagy, akkor nem szeretnéd a tudásodat, a képességeidet használni? Bizonyítani, elsősorban saját magadnak? Hogy megfelelsz a kihívásoknak, hogy boldogulsz, hogy megállsz a saját lábadon, hogy felnőtt, független életet tudsz élni? Fura, ha egy fiatalban abszolút nincsen semmi ambíció. Igen, lehet, tényleg rossz példát kaptál.
2015. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Akkor anyukád egy igazi életművész netán varázsló,hogy nuku munka,de van normális élete,nélkülözés nélkül! Ezt tanítani kéne... :D De még annyit hozzáfűznék.. az életünk mindig változik.. egyik pillanatban még a csúcson hesszelünk..a másik pillanatban pedig a híd alatt melengetjük a tűznél a kezünket.Tudod milyen gyorsan megváltozhat minden egy csapásra? Haláleset...katasztrófa..akármi.. jön,és annyi a nagy boldog gondtalan életnek. Munka nélkül nem fogsz tudni megélni. Ha igen,megadom az elérhetőségemet és taníts kérlek!! Taníts mester!!!
2015. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Tehetős a családunk generációk óta (anyukám és apukám részéről is).

Elhihetitek, hogy sosem volt még olyan, hogy valamire ne lett volna pénzünk.

Szóval ez nem a szerencsén múlik. Örökség, házasságok, jó befektetések, stb.



Ja, és 84%-os válaszadó. Ez nekem nem probléma. A problémáim máshol kezdődnek.

2015. júl. 10. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!