Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem akarok dolgozni. Ez...

Nem akarok dolgozni. Ez megváltozhat? Baj, hogy így érzem?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 17 éves, jövő májusban érettségizem.

De fogalmam sincs, hogy mit szeretnék kezdeni utána...

Ráadásul nincs is előttem az az általános példa, hogy érettségi-egyetem-munka. Mert igaz, hogy anyukámnak 3 diplomája van, de sosem dolgozott egy órát sem.

A legjobb barátnőm is tavaly érettségizett, azóta utazgat, bulizik.

Az unokatesóm is az egyetem után külföldön pihent 1 évet, majd ott tanult tovább.


Egyszerűen megőrülök a koránkelés gondolatától, attól, hogy nem csinálhatom majd azt, amit szeretnék éppen.

Jó, persze, nem minimálbérért dolgoznék, de akkor is... Nem vonz ez az egész.

Nem vagyok buta, intelligens vagyok, több nyelven beszélek, egyetemre is szeretnék menni. Csak az nem foglalkoztat, hogy később dolgozzak.


2015. júl. 10. 12:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%

most nem egészen értem a problémád. Nem kell dolgoznod egész életedben, hurrá.

Emellett annyi ambíció, önmegvalósítási hajlam és szorgalom nem szorult beléd, hogy legalább egy főiskolát elvégezz, ha már időd mint a tenger, és sehova sem kell sietned karriert építeni. Gratulálunk.

Most akkor tulajdonképpen mit is szeretnél itt? Veregessük meg a hátad? Vagy az orrunk alá szeretted volna dörgölni a jó léted? Köszönjük, de nekem - és még sokaknak itt - remélem inkább érték, ha le tehet valamit SAJÁT ERŐBŐL az asztalra.

Csak hogy értsd: felkötném magam, ha a szüleim finanszíroznák a további életemet.

Emellett már most szólok, bármi történhet a családi vagyonnal, ami miatt dolgozni kényszerülsz, talán jobb, ha azért kitanulsz valamit végszükség esetére, sőt az is előfordulhat, hogy a szüleid akkor is bele fognak szólni az életedbe, amikor már abszolút nem vágynál erre, mondván "amíg a mi kenyerünket eszed..."


szóval én a helyedben villámgyorsan felkeresnék egy továbbtanulási tanácsadót.

2015. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

16: nekem anyám háztartásbeli, világéletében csak annyit dolgozott amennyit feltétlen muszáj volt, apám tartotta el (most teper is hogy legalább a résznyugdíjhoz meglegyen a szolgálati ideje). Nekem ez minden csak nem követendő példa, annál inkább motivál, hogy én addig dolgozzak míg az erőm bírja, illetve teljesítsek, mint háziasszony, mert anyámtól igen távol áll a fakanál és a porszívó.

A férjem sem a családi vonalat viszi tovább, ő is a maga útját keresi, teljesen más temperamentum mint amilyenek a szülei, más vizekre evez, más úton jár. Nem tudok veled egyet érteni.

Ennek a srácnak az anyja valószínűleg nem segít a gyermekének kiválasztani hogy milyen úton induljon el, amit őszintén sajnálok, mint anya, ez kutya kötelessége volna. De azért az ember álljon meg a saját lábán is, 17 évesen, korának megfelelő szinten.

2015. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
20%

Hogy értelmes választ is kapj. Valszeg meg fog változni :)

Én is hasonlóan gondolkodtam, mint te, aztán elvégeztem néhány tanfolyamot a fősulit (a végét már munka mellett fejeztem be), most pedig a gyerkőccel vagyok itthon, de már nagyon vágyom vissza a munkába. Hozzáteszem kell hozzá egy jó munkahely is. Nekem az első nem ilyen volt, még jobban utáltam, hogy dolgozni "kell", aztán átkerültem máshová és örömmel mentem reggel 7-kor dolgozni, aztán mikor tudtam, hogy közeledik a szerződés vége és nem hosszabbítanak, mert ez projektmunka volt kétségbe estem, hogy akkor most mi lesz velem :) és pont akkor voltam a fősulis gyakorlatomon a másik cégnél, ahol épp a szerződésem lejárta után kellett kezdenem, így 1 napot sem kellett munkanélkülin lennem és imádtam, hogy ott dolgozhatom. Szóval nyugi, 17 éves vagy még előtted az élet :)

2015. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
hagyjátok már, ő csak a régi kamus lány
2015. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
67%
Szép lány vagy? Mert akkor majd te tarthatod el a férjedet a szüleid vagyonából.
2015. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%

Nem, ez sose fog megváltozni. Az emberek legnagyobb része utál dolgozni, csak nincs lehetőségében hogy változtasson. :)

Keress olyat amit szeretsz, és gondolkozz rajta, hogy hogyan tudnál vele pénzt keresni.

2015. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Minek keressen pénzt ha a szüleinek van elég?
2015. júl. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ha majd meg találod azt amit szeretsz csinálni akkor meg fog változni.
2015. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
52%
27: mert nem csak a pénzért dolgozunk, hanem mert egy emberben sokkal több van, igen is legyen valakiben ennyi tett vágy, érvényesülési vágy, szocializáció iránti vágy. Ha mást nem, végezzen társadalmi munkát vagy önkéntes munkát. mellesleg bármi történhet ami miatt dolgozni kényszerül, jó ha kitanul valamit.
2015. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a zenészeken kívül mindenki a pénzért dolgozik.
2015. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!