Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek hogy a 14...

Szülők! Engednétek hogy a 14 éves lányotok együtt aludjon a 18 éves barátjával? Miért nem, illetve ha engednétek miért?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 22:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de nem engedném.


1. 14 éves, még gyerek

2. Mit akar egy 18 éves fiatalember egy 14 éves kislánytól? Vajon?

3. Nem úgy nevelném a lányom, hogy ilyen vagy ehhez hasonló korban odaadja magát az első jöttmentnek.

4. Nem vagyok már most sem naiv, ha mindenképp szexelni akarnának, azt megoldanák máshogy...de alapvetően az együtt alvás egy intim dolog (én annak tartom) , és egy tinikapcsolatban ennek nincs helye. Nem kell mindent már ilyen korán megtapasztalni ami egy komolyabb kapcsolathoz tartozik.

5. Ha még 17 éves korában is együtt vannak, még el is gondolkodnék rajta.

2016. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
30%
Nem is tudom, hogy egy 14 évesnek hogyan jut eszébe ilyen...
2016. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez eléggé egyén függő. Ha a lányod (elfogultság nélkül!) felelősségteljes persze. De ha még nem történt meg, mond el neki, hogy igen, lefeküdhettek védekezni kell. Bármi baj van hívjon fel.

Lehet itt úristenezni, de így visszagondolva én is el voltam engedve. Azóta lassan 10 év eltelt ugyan, de semmi baj nem volt. Elengedtek, este filmeztünk, elvoltunk, elaludtunk. Másnak hazamentem. 15 évesen! Hálát adok érte, de nálunk nem volt ebből baj. Anyukám megértő volt. Elmondott mindent, bármi baj történt volna hívhattam volna.

Hogy korainak érzem most? Nem, egyáltalán nem. Bármely hihetetlen dolog, de tényleg ott 15 évesen nem összefeküdni jártunk át egymáshoz estére. Persze, az az időszak is eljött. De hát istenem.

Én mai napig úgy tartom, és ha lesz lányom nálunk is így lesz. Ha felelősségteljesen, belátóan tud viselkedni, mehet. Ha elkéredzkedik, elmondja az igazat, mehet. Addig, amíg semmi hazugság, ellógás, sunyiskodás, mehet.

Nem hinném, hogy ebből olyan nagy probléma származhatna. Ebben a korban visszafogni még rosszabb. Nálunk anno aki elvolt tiltva, nem mehetett, az elszökött. Az szerintem rosszabb.

2021. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!