Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, főleg lányok! To...

Kamaszok, főleg lányok! To szoktatok otthon házimunkát végezni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy másoknál hogy van ez :)

2016. jan. 31. 12:52
1 2 3
 11/25 mira4 válasza:
#4. Nálunk anyu kb. két hete csinálta meg a táblázatot, hogy ki mikor terít, viszi le a kutyát stb... De így szerintem tök igazságos, mi ezzel megvagyunk. (bár emellett van takarítónőnk, úgyhogy takarítani annyira nem szoktam, legfeljebb a saját szobámban)
2016. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Segítenek teregetni, a szobajukat rendben tartják, elpakoljak az edényeket a mosogatógépbol stb.
2016. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva Nem.

16/F

2016. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, ment a zöld kéz :)
2016. febr. 1. 15:24
 15/25 klopusz ***** válasza:
100%

Leszögezném először is, hogy nem vagyok kamasz, de három csemetém van, így - ha nem haragszol - én is leírom a válaszomat.

Nálunk eléggé érdekes a helyzet. Hosszú ideje munkanélküli vagyok, így a takarítást, mosást akkor csinálom, amikor a gyerekeim iskolában vannak. Így erre nincsen gondjuk.

A szobáját mindenki maga tartja rendben (porszívózáson kívül), és a tiszta holmijait is magának rakja el.

Főzésbe be szoktak szállni, de ez kedv alapján történik, leginkább hétvégenként.


Nyáron, ha a telken vagyunk, önként - vagy majdnem önként - beszállnak a munkába. (Locsolás, gereblyézés, fűnyírás.)

2016. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
31%

Egyaltalan nem.

Nalunk a csaladba ez nem elvaras.

Mamam se varta ezt el soha,sem anyukamtol,se nagynenemtol.

Unokatesoimnak(nagynenem gyerekei) se kell ilyeneket elvegezni.

Fozessel hobbibol probalkoztam,nem igazan jott ossze.

Azt se tudom hogyan mukodik a suto/mosogep/mosogatogep,nem tudom bekapcsolni se,nem am meg szabalyozni..

2016. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem, anya nem hagyta hogy segítsek.
2016. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én szoktam.

Nagyjából rendszeresen söprök és kb az összes kinti munkát és csinálom.

Néha porszívózok, mosok, mosogatok, ilyesmik. Amit éppen kell.

Igyekszem tehermentesíteni anyámat, egyke vagyok, ő meg kevesebbet bír (egészségügyi okok miatt). Csak mostanság egyre többet kell tanulni, de megoldom.

14/l

2016. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. febr. 8. 17:55
 20/25 anonim válasza:

amikor anyukámnál laktam akkor néha néha besegítettem + a saját szobámat megcsináltam (egyedül nevelt engem meg egy féltestvéremet aki 1,5 éves) de nagy viták voltak belőle, most apukámmal lakom ketten és mivel sosem szól rám hogy mit csináljak ezért mindent megcsinálok (konyhában mosogatás, egyéb takarítás, fürdő kitakarítása, előszoba felmosása, stb, plusz a saját szobám, néha bevásárlás) magamtól, mert ha ő nem csinálja meg (ami elég gyakori, mert dolgozik és fáradt) akkor elég gusztustalan nézni a konyhát ahogy rohad úgyhogy én csinálom :) de pl apukám főz mindig tehát így meg van osztva amunka

18L

2016. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!