Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak anya nem enged...

Mit csináljak anya nem enged allergia lenni gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

Voltunk orvosnál az mondta, mindennap szedjek 1 szem claritinét, szedtem is 2 hónapig.


Anyám megvonta a gyógyszerem mondván nem kell az. most teljesen fulladok, taknyom nyálam egybe van, anya csak azt ,hajtja ,ha már annyira szarul vagyok akkor ad gyógyszert.

Nevelőapám is ezt hajtja, szerintük havi egy gyógyszer is nagyon nagyon káros, borzasztóan károsítja az egészséget.

Pedig ez nem így van, lehet károsítja ,de a májamat pár szem nem teszi tönkre.


2016. febr. 14. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Kényelmi szer, aha. Nem tudom te voltál-e már allergiás, de én antihisztamin nélkül másodpercenként törölgettem a szemem és akkor is alig láttam valamit, a törölgetés közti szünetekben pedig fújhattam az orrom. Na most ez szerintem igencsak gátolja szinte az összes mindennapos cselekvést (iskola, munka, akár csak elmenni bevásárolni), és nem csak 3-4 napig, mint egy megfázás, hanem heteken, hónapokon át. Úgyhogy innentől kezdve szerintem ez nem luxus, hanem olyan kötelező kiadás, mint mondjuk egy vérnyomáscsökkentő.

Az igaz, hogy a Claritine az egyik legdrágább termék ebben a szegmensben, kérni kell a gyógyszerésztől ugyanazzal a hatóanyaggal olcsóbbat.

Például:


[link]


Vagy ott van a Lertazin. Ebben ugyan levocetirizin van, tehát más hatóanyag, de ezeknek a hatásmechanizmusa kb ugyanaz, szóval szinte mindegy. A Lertazin is rögtön csak 1300-1500 körül van.


Az orvos meg elmehet a sunyiba, hogy nem képes felírni olcsóbbat (a Loratadin ratiopharm pl 700 Ft egy hónapra, ha felírja), hanem rögtön a kétezer forintos csilli-villi tablettát javasolja.


Még egy dolog. Nem csak virágporra lehet valaki allergiás, okoska. Húgomnál például allergológus állapította meg a poratka és a macskaszőr allergiát. Hogyan számolnád fel pl a poratkákat a helyében - és nem csak otthon, hanem mindenhol ám, mert nyilván nem a négy fal között éli az életét, hanem dolgozik, ami ráadásul sok utazással is jár.

2016. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%

Okoska - mindenkivel ilyen bunkó vagy?

Megkerdeztem, hogy mire allergiás. Tudod, macskát, kutyat nem kötelező tartani, a por allergiát pedig takaritassal elég jól le lehet csökkenteni nullára, legalábbis otthon.

2016. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok bunkó, csak nem szeretem, ha valaki ismeretek és tapasztalat nélkül jelent ki dolgokat, ráadásul az észréveket is úgy forgatja, hogy neki legyen igaza. Mindezt azért, mert te éppen nem vagy allergiás, és ezért akkor az nem is betegség, egy kis tüsszögést ki lehet bírni. Mert ugye valahogy így gondolod, nem?

Macskaszőrre nem írtam semmit, azt nyilván el lehet kerülni, húgoméknak sincsen semmilyen háziállata. Takarít is rengeteget otthon. Aztán kilép a házból, és 5 perc múlva taknya-nyála egybefolyik.

Most ez ellen antihisztaminon kívül mit tud tenni? Rengeteget ül autóban, napi 8-9 üzletet köt, szerződéseket írat alá. Hogy vezessen, ha nem lát a könnyeitől Pormaszkot mondjuk vehet, de abból egy valamit is érő 3000-5000 forintba kerül, és még csak ki sem tart egy hónapig, de még ha kitartana, nem dolgozhat azt viselve, mert nem érteni, hogy mit mond. Ha meg leveszi, akkor folyton szipog, 10 másodpercenként orrot fúj, a hangja olyan, mintha egy kút aljáról szólna, mert tele vannak a melléküregei.

2016. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Miért mindig azok a legokosabbak allergia ügyben akik nem allergiásak? Inkább örüljenek, mint macska a farkának. Nekem pl hideg-meleg allergiám van, ha nem veszem be reggel a bogyómat elég, ha kicsit megfúj a szél vagy picit megizzadok, vagy akárcsak bemegyek egy fülledt levegőjű próbafülkébe, és a bőröm azonnal kipirosodik, pár perc után felhólyagosodik én meg ott döglök meg a fájdalomtól. És ezt nem tudom óvatossággal kivédéni. De ja, kényelmi szer...

Kérdező látod, aki nincs ebben benne az epképzelni sem tudja milyen rossz. Ugye sokan jönnek rögtön hogy csak beképzeled, meg csak divatolsz mert most az a menő aki allergiás (lol)... Csak azt tudod tenni, hogy megveszed magadnak, aztán titokban szeded.

2016. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem a pénzről volt szó ,hanem elvi okokról.
2016. febr. 15. 16:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg hülyék. Mosolyszünet. Nem szólsz hozzájuk csak ha kérdeznek azt is tőmondatokban. Amikor veszekedni akarnak veled, szó nélkül felállsz és otthagyod őket. És vedd meg a pénzedből a gyógyszered
2016. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!