Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire a gyermekem kamasz lesz,...

Mire a gyermekem kamasz lesz, addigra el fogom felejteni, hogy milyen kamasznak lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy míg az anyukák egy kisgyerekhez hatalmas türelemmel és megértéssel tudnak viszonyulni, addig egy kamasszal (itt gyk-n főleg) úgy tudnak beszélni, hogy az szörnyű. Pl. ha egy kisgyerek kiborul, mert eltört a kedvenc játéka, azt mindenki megérti, tudják, hogy annak a gyereknek a pici világában igenis ez a legnagyobb probléma, ami a Földön létezhet, és ennek tudatában viszonyulnak hozzá. Míg ha egy kamasz pl. nem örül azonnal, ha megtudja, hogy kistestvére lesz, akkor ő a világ sz@.rja, és olyan szinten lehordják mindennek (sokszor édesanyák!), hogy köpni-nyelni nem tudok, épphogy nem lábad könnybe a szemem ennyi rosszindulat láttán. Ott meg sem fordul a fejekben, hogy a kamasznak is megvan a "pici" (egyre nagyobb) világa, ahová a testvért be kell illeszteni, miközben amúgyis küzd az életkori sajátosságokból adódó problémáival, amik (mint a piciknél) a lehető legnagyobb gondok a világbon...

Ha egy tini szexualitással kapcsolatos kérdést ír ki, le van oltva, hogy ő mit képzel magáról, csak egy gyerek, de ha konfliktusa van a húgával, akkor legyen ő az okos, viselkedjen felnőtt módjára. És a szokásos: ha 18 évesen konfliktusa van a szülőkkel, akkor költözzön el most rögtön, tartsa el magát, és kész. Hogy képzeli, hogy nem érti meg rögtön és azonnal egy nála 20 évvel tapasztaltabb ember nézőpontját, hihetetlen... Satöbbi, satöbbi, ezer szitut fel lehetne még sorolni, de nem ez a kérdésem célja. Szóval a lényeg:

Én még csak várom a babát, de ilyen szituációkat látva rettegek attól, hogy 16 év múlva természetesen, és törvényszerűen el fogom felejteni, hogy milyen érzés kamasznak lenni, a kor összes nyűgjével-bajával, és nem fogok tudni olyan megértéssel, odafordulással viszonyulni Hozzá, mint ahogyan most tudnék. Mit gondoltok, ez törvényszerű és elkerülhetetlen? Vagy van rá esély, hogy meg tudok őrizni valamennyit a mostani "tudásomból" 16 év múlvára...? Van itt olyan szülő, akinek sikerült...?

Előre is köszönöm a válaszokat.

27/N



2016. ápr. 2. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%

Adigra 40 éves leszel ,

Nekem van most 14 éves fiam és igen mérges tudok lenni rá mert több ezerszer lett neki elmondva bizonyos dolgok ,pl koszos ruhák hova valo ,piszkos tányér hova valo,szemét hova valo ,ehelyet van amikor beteszi rendesenvan hogy nem ,vagy szobájába hagya,és panaszkodik hogy nincs zoknija tiszta.

Vagy amikor mondok valamit és nem figyel oda.


Itt én inkább tini hisztiket olvasok,vagy hogy hogyan vágjam át szüleim fejét ,vagy miért nem engedik hogy részegre igyam magam majd minden hétvégén .

2016. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%
Ja és szeresd akkor is ha Idegesitő lesz .
2016. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
12. Bar ironizaltal, megis ratapintottal a lenyegre. A feltetel nelkuli szeretet es empatia az, amire sok szulo nem kepes. Aztan csodalkozik, ha nem jo a kapcsolat a kamasszal. Az meg persze mindig a gyerek hibaja, sosem a szuloe...
2016. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
07:31 amit te leírsz az szerintem egyáltalán nem tiniprobléma. Rengeteg felnőtt, családos férfi van aki ugyanígy képtelen rendet tartani maga körül. És abba is bele kell gondolni, hogy mi van ha a te elvárásaid túlzottak. Pl anyám azon képes veszekedni ha 5 cm-vel arrébb teszek valamit, és meg van róla győződve, hogy a sátán fattya vagyok, aki ki akar cs*szni vele, pedig csak arról van szó, hogy képtelen vagyok megjegyezni ennyire felesleges dolgokat.
2016. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
4%
Sok ember attól érzi magát erősnek hogy interneten át bíztatnak szülőket arra hogy tönkretegyék a fiatalok életét.
2016. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 klopusz ***** válasza:
7%

Közelebb vagyok az ötvenhez, mint nem, de úgy érzem, nem felejtettem el, milyen volt kamasznak lenni.

Sohasem üvöltöttem le a gyerekeim fejét semmiségekért, úgy gondolom, érzem és átérzem esetleges problémájukat.

Mondjuk rossz anyjuk nem lehetek, ha még mindig mindent elmesélnek nekem - jót, rosszat - ami velük történt/történik. Kérik a tanácsomat, véleményemet, esetleg meg is fogadják, bár ez nem olyan biztos. Osztálytársaikkal is mindig jóban voltam és jókat tudtunk dumálni anélkül, hogy eljátszottam volna az "én már felnőtt vagyok" stílust.

Azt csak zárójelben jegyzem meg: sokkal vadabb dolgokat csináltam kamaszfejjel, mint ők és engem sem csaptak agyon a szüleim :)

2016. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%

Már a kérdésedből is látszik, hogy te nem fogod elfelejteni. Csak az nem "emlékszik", aki önző, és kényelmes, és más kapcsolataiba se hajlandó kellő energiát belefecolni. Figyeld meg, a végén mindig ez derül ki.

Sose könnyű egy kamasszal, de aki ezt dühből meg fensőbbséges erőszakossággal akarja "megoldani" az követeli a felnőtt szintű megértést és törődést magának a kamasz gyerekétől, és nem magának tartja meg a felnőtt jogok mellé a felnőttség felelősségét is.

2016. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
5%
Kérdező, ne hallgass a rossz szándékú válaszokra. :) Érthető a kérdésed. Nekem két gyerekem van, az egyik 16, a másik 18 éves. Féltem én is ettől, hogy milyen lesz velük a kamasz kor. Abból indultam ki, hogy nekem meg a bátyámnak, milyen volt. :DD Szegény édesanyám, ha tudná, hogy annak idején mit műveltem, nem hiszem, hogy annyira büszke lett volna rám. Bár jól tanultam, igyekeztem a jókislány képet fenntartani, közben azért erős kilengéseim voltak, pia, pasik, cigi, kilógások... :D Aztán ahogy nőttek a gyerekek, erről beszéltem az apjukkal is, hogy félek előre, mit fognak majd csinálni, ehhez képest meglepetés volt, hogy mennyire érettebben viselkednek, mint én annak idején. :)
2016. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ezt nagyon sokan elfelejtik ami hatalmas gond egy kamaszra nézve amikor szülők lesznek. De ha te már gondolsz erre akkor jó úton jársz, mert a legtöbb embernek ez eszébe se jut :)
2016. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15:09 vagy csak ők is eltitkolják, úgy ahogy te vagy még ügyesebben.
2016. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!