Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor most semmi se jó? Csak...

Akkor most semmi se jó? Csak ATM vagyok, nem szülő?

Figyelt kérdés

A lányom 16, a fiam 8. Egyedül nevelem őket, sokat dolgozok. Eddig ha kellett, megkértem a lányom, hogy figyeljen az öccsére. Húzta a száját.

Egy ideje a barátnői telebeszélték a fejét azzal, hogy "nem neki szültem gyereket, hanem magamnak", meg "nem ingyen bébisztter, hanem ugyanúgy a lányom", és hasonlók.

OK, ne legyen ennyi vita, marad a másik lehetőség: kerestem egy nénit, aki figyelni tud rá, ha beteg, vagy ha nem érek haza időben, akkor el tudja hozni, és figyel rá, amíg hazaérek.

Ennek ugye van anyagi vonzata is.


Egyrészt most sok mindenre nem telik, a telefon előfizetéseket olcsóbbra cseréltem, lassúbb a net, kevesebb a tévécsatorna, és lefaragtam a szórakozásra költhető összeget. Kaján nem vagyok hajlandó spórolni, a gyerekek is járjanak sportolni, de ruhákon tudok fogni sokat, ha olcsóbb helyen vásárolok.

És persze igyekszem időben hazaérni, mert két túlóráért nem kapok annyit, mint amit bébiszitternek kifizetek.


Most azt hallgatom a hercegkisasszonytól, hogy mekkora szemét vagyok, mert milyen anya, aki a gyerekein spórol, és minek vállal az gyereket, aki nem tud nekik mindent megadni.


Ott tartottam a hétvégén, hogy vagy szájbavágom, vagy csomagol, megy az apjához, és lehet ott követelőzni, mert nem csak én vállaltam őket egyedül. (Apja letojja őket, a felesége gyűlöli a gyerekeket, és ez kölcsönös, mert miatta váltunk el 5 éve.)

Diákmunkáról hallani se akar, természetesen.


Arra se hajlandó, hogy az öccsére figyeljen, arra se, hogy lemondjon egy kis luxusról, és arra sem, hogy az apjához költözzön. Követelőzik, hisztizik, napi szinten megy a veszekedés. Megroppant az egészségem is a sok vita miatt.


Elvettem a telóját, jelszavas a wifi, nem találkozhat a barátnőivel (főleg ha ilyen hül.yeségekkel tömik a fejét), és hétvégén sem mehet sehová. Előre láthatólag egy hónapig, de ha nem húz bőrt a fogára, akkor tovább is.


Kétségbeestem.


Egyre inkább úgy érzem, hogy tönkre fog tenni, és ha nem akarok belerokkanni, hogy teljesítsem a követeléseit, vagy veszekszünk, akkor át fogom költöztetni az apjához. (A gyerektartás nem mérvadó, nem érdekel.)


Nem erre neveltem, nem tudom, mivel lehetne hatni rá.



2016. febr. 28. 15:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
szerintem jól csinálod, de mindjárt jönnek a tinik, akik előadják hogy mekkora szemét is vagy, hisz a gyereknek minden jár. Nos, én azt az elvet vallom, hogy valamit valamiért. Akar hétvégén a barátnőivel mászkálni? akkor hetente két délután vállalja be az öccsét. Persze nem minden nap, de neked is könnyebb lenne, ha csak három nap szittert kéne fizetned. Nem tudtok leülni és közösen kidolgozni egy kompromisszumos megoldást? Írja fel hogy ő mit vár el, te is hogy te mit, és egyeztessétek, hogy miért mit tudsz felajánlani. Ha ez nem tetszik neki, akkor maradjon ahogy eddig csináltad.
2016. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%

Szegény te!


Az én lányom 15 éves,nincs tesója,de a házból szokták elkérni bébiszitternek olyan a gyerekem ingyen és bérmentve,már én tartom túlzásnak.


Ha nincs éppen pénz megérti,sőt nagyon akar már diák munkázni,mert egyedül vagyunk,apa meghalt és látja,hogy azért nehéz.


Pedig emellett barátnőzik is rendesen,de a barátnői sem ilyenek.


Úgyhogy akkor az apjához nyugodtan menjen!

2016. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%
Borzalmas helyzet, de én úgy gondolom, mindent megtettél és nem megy tovább. Az egy hónapot megtoldanám további kettővel, ha nem hajlandó elgondolkozni a dolgokon.
2016. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
38%
Tudom, hogy fáj ezzel szembenézni, de szerinted minek az eeredménye ez? Hát a tiéd, meg az apjáé. Nem a szomszéd Mari néni nevelte. Úgyhogy most szembenézhetsz a saját munkád eredményével. Persze a legtöbb szülő erre nem képes, inkább utálkozik és hárít.
2016. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%
Mindent megadsz nekik. Van fedél a fejük felett, ennivalón nem spórolsz, ruháik is vannak, ráadásul még sportfoglalkozást fizetsz nekik, van internet, telefon, tévé, ami már mind luxus, akármilyen olcsó és lassú. Ülj le beszélgetni a lányoddal, kérdezd meg tőle, hogy pontosan mi az az alapvető dolog, ami szerinte hiányzik az életéből. Magyarázd el neki, hogy van egy anyagi kereted (elég szomorú, ha ezt egy 16 éves még nem érti meg magától), amit be kell osztanod, és nem minden fér bele, amit ő megkíván magának. Mondd meg neki pont ugyanígy ezt, amit ide nekünk leírtál, és kérd meg, hogy adjon tanácsot, hogy szerinte hogyan kellene megoldani a helyzetet. Gondolom, 16 évesen már okos felnőttnek érzi magát, várd is el tőle, hogy úgy viselkedjen és gondolkodjon.
2016. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
28%
Meg az, hogy volt egy elképzelésed, nem azt jelenti, hogy jól is csináltad. Az is sokat elmond rólad, hogy a megoldási stratégiáid addig terjednek, hogy elveszel tőle mindent majd ha nem működik kidobod az apjához. Hát ez aztán a szeretetteljes családi légkör.
2016. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

Leültél már vele végigbeszélni, mi mennyibe kerül, mire elég a tartásdíj, mennyi pluszköltséget okoz a bébiszitter? A kiakadásod teljesen jogos, de a helyedben megpróbálnám nem (csak) büntetéssel kezelni. Én megcsináltam ezt a 17 éves fiammal anno, amikor nem értette, miért nem rohanok neki valami kütyüt venni, pedig jól keresek, olyan pimasz nem volt, mint a lányod, de finoman megkaptam, hogy biztosan nem tudom beosztani a pénzt. Szépen leültettem, és elkezdtem diktálni a bevételeket és állandó kiadásokat, aztán rábíztam, hogy tegyen elém javaslatot, miről mondana le a kütyüért, esetleg mennyivel tud hozzájárulni. Dobott egy hátast, amikor kiszámolta, mennyi a rezsi, a kaja stb, végül nyári diákmunkából összeszedte a felét annak, amit kért, így lett meg. Azóta nem volt pénzvitánk.:-)

Nyugodtan mondd el a lányodnak azt is, hogy joga van a véleményéhez, te viszont nem tűröd el, hogy a saját lakásodban bárki rendszeresen megbántson, a cirkuszolásával aláássa az egészségedet, mert ha leesel a lábadról, sem őt, sem az öccsét nem fogod tudni eltartani. Vegye tudomásul, hogy ennyi a keret és nem több, így tervezze a továbbtanulását és a jövőjét is - te a legjobbat akarod neki, de önmagának is hozzá kell járulnia, ha nem tudja lejjebb adni az igényeit, akkor meg kell keresnie a rávalót, másképp nem megy. Azt is elmondanám, hogy mivel az öccséért is felelős vagy, ha nem képes úgy viselkedni, hogy az ne veszélyeztesse az egészségedet és a munkaképességedet, akkor vagy az apjához megy, vagy érettségi után albérletbe vagy ahová akar.

2016. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy nem szeretem, hanem azt, hogy nem fogad szót.


Azt is írtam, hogy jelenleg letojja, mit mondok, az a mérvadó, amit a barátnői mondanak.

Elég rossz hatással vannak rá, és ellenem nevelik.



Természetesen nem veszek el tőle mindent, de büntetni kell. Mivel a barátnői vannak rá ilyen hatással, így őket építem le, a telefont is azért, hogy ott se tudják oltani a kis buta fejét.


NEM arra nevelem, hogy forduljon a családja ellen, de jelenleg ezt tapasztalom. Mindenki utálja, mindenki ki akar tolni vele, mindig csak ő az áldozat, tipikus tinihiszti.

Neki pedig minden jár, nulla erőfeszítéssel.


A csapból is ez folyik, a gyakorin is ezer ilyen kérdés van naponta.


Jelen pillanatban úgy gondolom, akkor se kap jobb előfizetést, meg márkás ruhákat, ha megengedhetem magamnak, mert nem szolgált rá.


Lepasszolom az apjának. Igen. Ugyanis az APJA. Pont úgy vállalta, hogy felneveli, gondoskodik róla, és mellette áll, mint én. Azért mert elváltunk, ez nem változik, (tudtommal), csak más nővel él innentől, és nem velem. Ketten vállaltuk őket, közös döntés volt.

Vegye ki belőle a részét.


Ha a lányom utál, és utál itt élni, nem fogom erőltetni.

Talán ha megtapasztalja, hogy máshol milyen sza.r, rájön, milyen jó dolga volt itthon.

2016. febr. 28. 16:47
 9/38 anonim ***** válasza:
65%
Első körben leülnék, elmondanám neki konkrétan az anyagi vonzatát mindennek. Elég idős hozzá, hogy felfogja. A többi attól függ, hogy hogy áll a dolgokhoz.
2016. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

7-nek.


Sajnos észérvek már nem jöhetnek szóba.

A barátosnők gazdag családból jöttek (nulla ész, pénz van bőven...), és kaptam én már olyat fejemhez, hogy keressek többet. Én tehetek róla, hogy ilyen munkám van.

Magyar átlagban jól keresek, diplomám van, sajnos nem gyerekpszichológiából.


A barátnőket nem tudom teljesen kiiktatni az életéből, egy osztályba járnak.

És ő is ezt a színvonalat majmolja: drága mobilok, márkás ruhák, műhaj, műköröm.

Sajnos nem hiszem, hogy 40 felé még lehetek maffiózó, úgyhogy soha nem fogok havi 1-2 millát összelopni.

2016. febr. 28. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!