Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most mit vár tőlem?

Most mit vár tőlem?

Figyelt kérdés
Édesanyám nemrég közölte hogy jó módomban nem tudom hogy mit csináljak és egésznap csak döglök. Hogyan tehetném magam hasznossá? Nem kérekkioktatást hogy ne gépezzek annyit, mert nem viszem túlzásba.Gondoltam arra h a nyáron megtanulnék főzni, de anyunsk nincs ideje tanítani. Tudnátok írni egy listát h mire gondolhatott? Pl hogyan tudnék besegíteni neki úgy h legközelebb ne mondja már h milyen lusta vagyok. Bocsánat ha rossz kategóriába írtam, csak gondoltam ezt olvassák a szülők.

2016. jún. 16. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha van mosogatógépetek akkor pakold ki. Én is azt szoktam csinálni.
2016. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Keress a "bögrés receptekre", tök jó, tök egyszerű receptek vannak! :) Én is így tanultam meg a mértékeket, hogy például 50 dkg liszt hány bögre, stb, tehát hasznos. Én általában bögrés süti recepteket nézek, és próbálok ki, világ életemben nem tudtam normálisan sütni, de így sikerült! :)


Meg van ez a DIY nevezetű elfoglaltság, beütöd youtube-ra, egy csomó tök jó dolgot hoz ki! Én például konzervből ceruzatartót csináltam, meg régi pólóból táskát ( nem is kellett varrni, csak összecsomózni :D ), most álomfogót készítettem, egyik nap pedig tolltartót fogok varrni. :)


Reggel úgy kezdem a napot, hogy elmosogatom a tegnapi tányérokat, felporszívózok, felmosok ( ha szükséges, persze ), ha van, akkor bedobom a mosógépbe a ruhákat, úgy felszínesen, de szépen rendet rakok, ezzel elmegy a délelőtt, aztán délután ha van kedvem akkor sütök, vagy chatelés közben DIY dolgokat készítek. :)

2016. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jók!
2016. jún. 18. 18:21
 14/16 anonim válasza:
100%
Én személyes tapasztalat szerint mondom, hogy az anyukáknak nagyon jól esik minden apró figyelmesség. Pl mielőtt haza érne a munkából, kicsit szedd rendbe a lakást, kérdezd a napjáról, ha látod, hogy kissé letört, akkor öleld meg, mondd, hogy mennyire szereted és ő a legjobb anya. Az ilyen apróságok után nem igazán fog feltűnni, ha egyszer kétszer telefonozol vagy gépezel
2016. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A főzés jó ötlet, de egyedül veszélyes. A mosógépet bepakolni, elindítani, kiteregetni viszont nem nagy ördöngősség, ahogy a mosogatás sem. Porszívózás, portörlés, rendrakás, szemét kivitele. Én ilyesminek tudnék örülni, 15 éves lányom van. Ő sem kapkodja el, most hagyom is, sokat tanult. De pl. örülök, ha olvas, sportol, barátaival van. Nem arról szól a szünidő, hogy házimunkát végezzen nonstop, pihenhet, de segítenie kell valamennyit, mint év közben is.
2016. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg este, hogy másnap mit segíts.

Sokan elkövetjük azt a hibát, hogy azt hisszük, a gyerekünk meglátja, mit kellene csinálnia. Ne bántson meg, ha anyud is ilyen, és először megpróbál kioktatni,hogy magadtól kéne tudnod. Tarts ki benne, hogy nem tudod, viszont szeretnéd, mondja meg.

Nincs olyan barátnőd, aki már főzött-sütött életében és most együtt próbálkozhatnátok?

A neten is találhattok lépésről-lépesre leírt recepteket. Számoljatok másfélszer hosszabb időt az elkészítésre, és ne felejtsétek el a végén rendbe rakni a konyhát.

2016. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!