Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám nem enged el sehova...

Anyukám nem enged el sehova mert "még kicsi vagyok" 12/F Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly még nyár előtt (2015)-ben egyik haverommal suliból gyalog hazajöttünk hozzám. Az anyukámnak dolga volt és nem mert minket otthon hagyni elvitt magával oké. Majd pár hónap múlva megtetszett egy lány akit az unokatesóm által ismertem meg. Elakartam vele menni találkozni. El is engedett de úgy, hogy bevisz a városba. Rendben ebbe beletörődtem. Azt hittem, hogy úgy lesz, hogy bevisz hazamegy kész. Ha hívom jön értem. Nem így lett mert ott mászkált. Elég kínos volt.

Eltelt egy év szinte sehova se mehettem. Itt a nyár, jó lenne menni városba meg ilyenek de nem enged sehova. Csak nézem facen, h sok 11-12-13 stb rakják fela közös képeket és tök szar érzés, hogy ők mehetnek, én meg nem. Már többször leültem vele megbeszélni de soha nem enged el sehova..Szerintetek ez már beteges féltés? És olyanokkal kiméljetek h még túl kicsi vagyok mert egyeltalán nem. Előre is köszi. :D



2016. júl. 29. 10:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez egyáltalán nem vagy kicsi. Én 12 évesen amikor tehettem a városban mászkáltam.
2016. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy különösen veszélyes a város?
2016. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

12 evesen a maximum amit megengedtek nekem,az egy fagyizas vagy mozi volt a legjobb baratnommel. Nekunk igy is sikerult kisebb bajba keverni magunkat,mert elkezdtunk legyeskedni a helyi meno (es zullott) deszkas fiuk korul. Ok persze utana kovettek minket,beszologattak,meg a suliban is volt pelda arra,hogy fogdostak minket.

Szoval,nem tortent semmi komoly,mi megis megijedtunk. Egyebkent meg,nekem is megvan a velemenyem azokrol a 12-13 evesekrol,akik minden egyes nap a varos foteren bandaznak. Sajnos pont a kozelben van naponta edzesem,es latom,mit muvelnek... Szanalmas az a csoportosulas,amit az agyonsminkelt kislanyok es az ecsethaju kisfiuk alkotnak.

Picit eltertem a kerdestol,de lenyeg a lenyeg: en maximum konkret programra engednelek el,troger gyerekekkel bandazni nem,illetve tuti nem napi rendszeresseggel.

16L

2016. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden 13 éves idióta és tróger.
2016. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A szuleim engem sem engedtek el sehova 12 evesen es engem is iszonyuan zavart h a tobbi velem egykoru egyutt logott egesz nap, hozzam meg max atjohettek es ennyi:-)


Viszont ahogy multak az evek sokuk rossz tarsasagba kerult,volt rendorsegi ugyuk, az egyik csaj meg 14 evesen teherbe esett o meg abortuszra jarkalt. Volt amelyik otthagyta a sulit kesobb, volt aki megbukott, volt aki szakmunkas lett en pedig egy kettannyelvuben landoltam es uj barataim lettek. Asszem 15 voltam amikor eloszor elengedtek koncertre ami ugy nezett ki h apu vitt es hozott haza amiert a mai napig halas vagyok nekik.


En 12 evesen nagyon gyerek voltam, benned latom azt h egy ertelmes srac vagy, de adj ennek a dolognak meg 3 evet es ne felejtsd el h a korosztalyodbeli gyerekek nem azert bandazhatnak napestig mert ok felnottesek, vagy mert a szulok jo arcok hanem azert, mert a szuloknek igy konnyebb, oket ez a dolog nem erdekli.


Egy jo csaladban levo gyerekre vigyaznak es odafigyelnek pont ugy ahogy most anyukad teszi veled, hidd el ext kesobb meg meg fogod neki koszonni:-))


Ha mar csajozas akkor siman fel tudod magatokhoz vinni a lanyt, gondolom van kulon szobad, tudtok dumalni ilyesmi, anyud biztos megengedni, vagy te is atmehetsz a lanyhoz, anyud biztos elvisz:-)


Masreszt ertem h ciki h anyukad visz mindenhova, nekem is ego volt de ugy voltam vele akkor is most is h legalabb nem kellett buszra varnom, keg villamosra nem tomegkozlekedessel toltottem a fel eletem:-))

Masreszt 12 evesen telleg nem maradsz le semmirol. Ha ugyanezt ugy irtad volna ki h 16 vagy, akkor azt mondanam, h gaz az amit anyud csinal, de mivel 12 vagy, igy a legjobb dolgot teszi.


Szoval fel a fejjel, hidd el ez mazli es erre majd kesobb rajossz:-)))

2016. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Kisvárosban laksz? Eseleg veszélyes helyen?

Fontos lenne tudni, hogy milyen típusú az a település, ahol laksz. Bármi történhet. Itt a saját példám:

Még 10 éves voltam,amikor rendszeresen elmászkáltam a legjobb barátnőmhöz, akkoriban ő egy züllött lakótelepen laktak, mentek a bandázások, ilyesmik. Egyik nap nagyon sokáig maradtam( 18 óráig) és belebotlottam egy lökött gyerekbe,aki eltörte az esernyőmet,amit azelőtt egy nappal kaptam. Képzelheted,mi volt: futottam hazáig,anyumék meg ki voltak akadva. Ezután természetes volt,hogy csak suliba mehetek egyedül,máshvá nem.

De voltak egyéb fincsiségek is: késelés a a város szívében,utcai verekedések, és persze a diákok által űzött vandalizmus. Pedig mi egy nevenincs kisvárosban lakunk!

Szerintem jól teszi anyukád,hogy még nem enged el. Egy évvel vagyok idősebb nálad, de néha jó hallgatni a szüleinkre, és várni. Pont.

Ha majd idősebb leszel, megérted anyukád.

Meg tedd fel magadnak a kérdést: miért is akarsz menni? Azért,mert te akarsz, vagy azért, mert mindenki más is megy?

Kikkel megyek?

Mit fogunk csinálni?

Hová megyünk?

Mikor kéne hazajönnöm?



Ha tudod, mit fogtok csinálni, azon kívül,hogy tömörültök és néztek ki a fejetekből, esetleg punk módjára csapatjátok a zenét, mer' az menőőőőőőő. Merthogy nem elég csak együtt lógni,program is kell.


Oké,tegyük fel,van programod. Kiket hívsz el? Barátokat? Helyi surmókat? Kit? Nagyon nem mindegy, hogy kivel mész. Lehetőleg olyannal menj,akit ismer anyukád és van benne felelősségtudat.


A program helyszíne: utca, köztér, barátnál, ismerős háza?Ezt is jobb megbeszélni előtte, felesleges vitáktól ment meg.


Mikor kéne hazajönnöd?

Szerintem,ideális esetben max. nyolcig maradhatnál távol és hazainduláskor mindenképp hívd fel anyukád,hogy tudja, mikorra érsz haza.


Az adu-ász kérdést direkt a végére hagytam: Miért akarsz menni? Magad miatt,mert jó lenne végre találkozni a barátokkal, vagy csak azért, mert ez a divat és már a 9 évesek is füvezni járnak össze? Erre nem fogok választ írni, ezt magadnak kell eldöntened.


Ha átgondoltad a válaszom,menj oda anyukádhoz, és beszélj vele erről.

+ Ne hisztizz, az nem vezet semmire. Helyette mutasd meg, hogy bízhat benned. Nem enged el? No problemo. Tudsz várni még. Minden esetben őrizd meg a higgatságod és érvelj. Lehet, elsőre furcsának tűnhet, de érvelj amellet, miért is akarsz menni; mit fogtok csinálni; hol lesztek; kikkel leszel; mikor jössz haza. Csak szépen és okosan. :)


Ez lenne az én tanácsom, bár én mostanában nem szívesen járok el itthonról, mivel unom már, hogy mindig nyomkodják körülöttem a telefont és közben kibeszélnek másokat. De te remélem jobban jársz, mint én.

Bocsi,ha érthetetlenül fogalmaztam, kissé álmos vagyok.


Sok sikert! :)

13/L

2016. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Fizikiwi ***** válasza:
Szerintem nem vagy kicsi. Én is 12 vagyok. Egy haverommal taliztam a múltkor, mellesleg ő 8. volt, ráadásul fiú. Mutasd meg hogy értett vagy, meg megbizható.
2016. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az sem hogy meddig maradnál.
2016. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
amikor 12 éves voltam, épp másik településre költöztünk, busszal 20 percre a legközelebbi várostól. Nem ismertem senkit, új suliba kerültem stb. Azóta itt élek és egy kicsit még mindig kívülállónak érzem magam, mivel elég introvertált vagyok, és így csak később ismertem meg azokat a társaságokat akik már 12 évesen is összejártak. Nem volt könnyű beilleszkedni, de két suliba is jártam a városon belül, sok mindenkit megismertem és ők is megkedveltek, kialakult egy réteg akikkel össze lehet járni. Szerintem fontos, hogy már ilyen idős korban kialakuljon egy kisebb-nagyobb közösség akikkel nem csak az iskolában találkozol, hanem kijártok valahova együtt ha van valami aktuális program például a városotokban, vagy csak úgy mászkálni valamerre és beszélgetni. Aztán idővel majd nyilván jönnek az ötletek, hogy próbáljuk ki ezt-azt, gondolom érted mire célzok. Nem hiszem 13-14 évesen kell elkezdeni inni,cigizni, mixelni stb., én megütöttem vele a bokámat, sokáig lehetne erről írni. A lényeg, hogy szerintem jó lenne ha eljárnál a haverokkal, de 12 évesen maradjatok még gyerekek :) Az hogy mások szerint túl fiatal vagy valamihez egy ideig még így lesz, ne szívd mellre annyira :D, egy pontig az ember mindig idősebb, több akar lenni mint amennyi, de szerintem valamilyen szinten ez a fejlődés alapja, nincs ezzel semmi baj :)
2016. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Szerintem ez nem normális! Én most vagyok 12 de mehetek amerre látok. Jó hogy nem kisér el még wcre is.
2016. aug. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!