Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elméleti kérdés: szülők, ha a...

Elméleti kérdés: szülők, ha a gyereketek bármikor előáll azzal, hogy terhes, lenne pénz abortuszra?

Figyelt kérdés

Nem csak a lányos szülőkhöz szól a kérdés, és szigorúan csak elméleti.

Ugye nem titok, hogy az országban a legtöbb család örül, ha hó végéig kijön a pénzéből, és vannak olyan időszakok, mikor még a tartalék is elfogy. Pl. sulikezdés, karácsony után, vagy bármi váratlan kiadás esetén.


Ha a gyereketek BÁRMIKOR azzal előáll, hogy terhes, nem akarja megtartani, akkor nem okoz gondot kifizetni ekkora összeget, zokszó nélkül? Vagy jöhet a Pro...ident?


Nagyon sokszor látom, hogy a fiatalok felelőtlenül szexelnek, a védekezés kimerül a megszakításnál.

Ismerek olyan szülőt, aki nem tud zsebpénzt adni, tehát a gyerek nem tud óvszert venni, a fogamzásgátlóról nem is beszélve. Reménykednek, hogy nem lesz gond, de aztán mégis.


Nekem még szerencsére nincsenek ebben a korban, csak úgy elgondolkodtam: megvettünk mindent a sulira, kifizettem a könyveket, rendeltünk tűzifát, konkrétan annyi pénzünk maradt, hogy fizetésig legyen mit enni, plusz tízezer, ha bármi történik.

Ha most lenne kamasz a gyerekem, és két héten belül kéne fizetni, csak reménykedni tudnék, hogy kapok hitelt, kölcsönkérni se tudnék.


Szóval a kérdés adott: ki tudnád csengetni helyből, bármikor? Ha kölcsön kell kérni, az természetesen egy "nem".



2016. szept. 2. 09:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%
Azért a szülő felelőssége is ha a gyerek nem vigyáz magára - ugyanis valamit nagyon eltoltak a nevelésénél. És nem, nem kényszeríteném rá a gyerekemet hogy szüljön, főleg ha még a saját életéért sem képes felelni. Ezzel neki, és a kicsinek is ártanék.
2016. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
21%
Igen, ott a szülők valamit nagyon eltoltak ha 13-16 évesen szexel egy gyerek, ez valóban a szülők hibája. Mint ahogy a normális felvilágosítás hiánya is. Én úgy érzem, megtettem mindent a sajátomért, a korosztályában messze a legtöbb ilyen jellegű tudást ő birtokolja, ráadásul tudja, hogy bármikor kérdezhet, válaszolunk neki, nem vagyunk prűdek, nincs tabu. Mint ahogy azt is tudja, hogy számunkra az abortusz gyilkosság, így ő is így áll a dologhoz.
2016. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
58%

Akár a tabletta mellett is teherbe lehet esni, tehát előfordul, ha a "gyerekek" nagyon elővigyázatosak és óvatosak is. Plusz, sajnos az is egy opció, hogy megerőszakolják.


Én nem szülő vagyok, de az én szüleim igen, mellényzsebből kipengetnék ha nekem kéne hasonló kaliberű dolog - bár ha ilyen helyzetbe kerülnék, nem az abortuszt választanám. De rendesen fel vagyok világosítva, érdekelt a dolog, kérdezgettem, mindent tudtam mielőtt akár szóva került volna valami ilyesmi. a szüleimmel mindent meg tudok beszélni, mindig adnak pénzt ha kell tablettára.

2016. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
14%
Igen, tudjuk hogy a tabletta nem száz százalékos. Ezért tudja, hogy ha majd nemi életet kezd élni, akkor válassza a kombinált védekezést, ahogy mi is. Semmivel se kényelmetlenebb mint egy abortusz. Erőszak után, pedig kap esemény utáni tablettát, ha azután teherbe esne, akkor ez lenne az egyetlen eset, amikor elgondolkoznánk az abortuszon. Meg persze, ha súlyosan beteg lenne a baba, vagy az ő életét veszélyeztetné. Az nem kifogás, hogy ő még élni akar. Előre kellene gondolkodni.
2016. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
92%
Nem kéne senkit abortuszra kényszeríteni. De szülésre se.
2016. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Lehet kérni dzociális alapon csökkentést, ha meg megfelelő indoka van, akár ingyen is lehetne. Én meghagynám a döntést a gyereknek és ha kell kifizetném igen, lehet felelőtlenek voltak, de egy ilyen döntést nem szabad a szülőnek meghoznia.

A másik oldalról pedig, én inkább meghalnék, minthogy ilyenről beszéljek anyámmal, ha én nem tenném meg ők ölnének meg. Persze védekeznék, ha baj lenne megvenném a 72 órás tablettát is. Szerintem a felét elkérném a páromtól, ugyanis ez kettőnk problémája. Remélem soha nem lkerülök ilyen helyzetbe. Amikor egy lány arról nem beszélhet az anyjával, hogy "hé, anya vegyünk már egy doboz tampont", szerintetek, akkor mer szólni, hogy kell fogamzásgátló vagy netán, ha megtörtént a baj? Jobb, ha neked szól, de ehhez bizalom is kell és nem 100 évvel ezelőtti maradi viselkedés.

2016. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
94%

A kombinált védekezéssel sem 100%, mibel ha van behatolás, lehet baba is. Csak biztonságosabb :)


Az meg, hogy a gyerek el meri mondani otthon, ha pl az unokatestvére megerőszakolta, tök természetes, ugye? Kap egy 72 órásat és kész. Persze, ez az optimális, de sokan félnek elmondani otthon, főleg ha olyan nevelésben részesültek, ami alapján arra következtetnek ,az ő hibájuk az eset és kidobnák őket otthonról. Néha mire kiderül, már késő.

2016. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
23%
Ha teherbeesnék igazából biztos megtartanám, de ha esetleg mégsem akarnám senkit sem vágna földhöz az az összeg. Apukám annak jóval többszörösét megkeresi egy nap, az a 30 ezer neki nem pénz, meg sem tudna annyiból kajálni. Szerintem amúgy a párom fizetné ki, akit ugyanúgy nem vágna földhöz az összeg. Bár mi inkább megtartanánk, így is 2-3 éven belül szeretnénk gyereket.
2016. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
7%

Nem olvastam végig a válaszokat, de neked ez a legnagyobb gondod? Nem olyan hatalmas összeg, más nem kér fizetési előleget valamelyik fél, de neked ez a legnagyobb problémád?

Az fel sem merül benned, hogy kioltasz egy életet?

Tudom, hogy Magyarországon az emberek 85 %-a pártolja az abortuszt, de ezen kicsit sem gondolkodsz el? Csak azon, hogy jaj, drága az abortusz.

Amúgy nem is drága, én felemelném tízszeresére, akkor jobban meggondolják az emberek, mert nonszensz, hogy egy fél éves fogamzásgátló árából kijön. Van aki kifejezetten így védekezik, ha 2-3 évente becsúszik egy gyerek, még mindig olcsóbb az abortusz.

2016. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ennyi pénz mindig lenne, és természetesen a fiataloké lenne a végső döntés, se abortuszra, se szülésre nem kényszerítünk senkit.
2016. szept. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!