Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit tegyek? Nem...

Szerintetek mit tegyek? Nem érzem magam jól, félek a jövőtől.

Figyelt kérdés

Már van egy szakmám, most kezdtem a szakma utáni érettségit, ami 2 éves. 1 hónap múlva töltöm a 18at.

A dolog kettős. Nagyon zavar, hogy a szüleimtől kell kérnem pénzt mert nekem nincs. Sajnos iskola mellett nagyon nehéz a munka, nem találtam olyat, ami megérné, havi 10-15 ezerért nagyon sokat kellene dolgoznom.

Nagyon gondolkozom, hogy abbahagyom az iskolát, és elkezdek dolgozni. Mindenki azt mondja, hogy tanuljak ameddig tudok, de így viszont pénzem sem lesz. A tavalyi évet végig dolgoztam, az egész nyarat, és az összes szünetet.

A másik dolog, hogy a barátom is ösztönöz, nem szavakkal, hanem a tetteivel. Ő most 22 éves, 18 éves kora óta dolgozik, sokmindent megtudott venni magának, most megy ki dolgozni külföldre. Nagyon felnézek rá, mert 22 éves létére van mit letennie az asztalra, a többi korabelivel ellentétbe. Kicsit irigy is vagyok rá, ami miatt nagyon rosszul érzem magam.A gonosz kis ördög bennem azt kivánja, hogy bárcsak ne menne ki, ne dolgozna ennyit.

Nagyon félek a jövőtől, már hónapok óta ebbe vagyok belebetegdve. Mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat, légyszi ne hurrogjatok le!


2016. nov. 14. 18:26
1 2
 11/11 Brian0 ***** válasza:
Találd meg azt, ami lelkesít, amire ha gondolsz, izgalomba jössz. Biztos vannak álmaid, mit szeretnél csinálni. A tanulásnál jobb dolgot nem tudsz csinálni. Most lehet otthagyod a sulit és elmész dolgozni, keresel 100 ezer Ft-ot és lesz mindened, amit csak akarsz. De érettségi és szakma nélkül csak olyan munkát végezhetsz, amit utálni fogsz. Utálni fogod az életedet 40-45 éven keresztül, ráadásul megélhetési problémáid is lesznek, majd jön a nyugdíjas kor, ami megint csak szükölködés lesz. Úgy halsz meg, hogy nincs megtakarításod és sosem érted el az álmaidat. Ha tanulsz, leérettségizel, megtanulod azt amiért lelkededsz, nem csak hogy élvezni fogod a munkád, de sikeres is leszel benne. 30-40 éves korodra már jól is keresel vele és egy szép jövő áll előtted.
2016. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!