Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek 15-25 között mi a...

Szerintetek 15-25 között mi a mai fiatalok legfőbb problémája?

Figyelt kérdés
Akár ti is válaszolhattok, hátha tudok valamiben segíteni.
2017. márc. 15. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A pénz
2017. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért rossz nekik ebben az országban élni?
2017. márc. 15. 18:13
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
20 felett azert, mert nem kapnak a tucatdiplomajukert egybol netto 400 ezres vezetoi allast meg cegeskocsit egesznapos irodaban valo Facebook-ozasert. A kollegaim kb. ezekre panaszkodnak 22-25 kozott.
2017. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. De mi a helyzet a fiatalabbakkal, az úgynevezett z generációval?
2017. márc. 15. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
A szüleik nem adnak nekik annyi szabadságot, mintha önálló felnőttek lennének, ugyanakkor nem szolgálják ki őket annyira, mint ha csecsemők lennének.
2017. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a probléma korábban alakul ki, még általános iskolában. Már akkor sokat várnak tőlük. Erre jön az, hogy folyton ijesztgetik őket a középiskolával, ráadásul olyan dolgokkal aminek a fele sem igaz. Van akiről ezek leperegnek de a normálisabbja elkezd izgulni és ezen stresszeli magát, meg akar felelni. 14 évesen nem sokan tudják eldönteni, hogy mi szeretne lenni és van aki ezek miatt megszólja őt, hogy nem lesz belőle senki meg jobb ha hamar eldönteni mert így nem lesz jó. Ezért még tovább stresszel, aztán kitalál valamit "gyorsan" amit valóban nem is szeretne csinálni. Szerencsés esetben elvégzi az iskolát amit stresszelve csinált végig. Még mindig nem tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni de továbbra is jönnek az elvárások, a piszkálódások, hogy semmi nem lesz belőle. Vagy megunja ezt és elmegy dolgozni amit sokan elleneznek, vagy választ az egyetemen/főiskolán valamit ami szintén nem nagyon érdekli vagy csinál egy szakmát mert "muszáj". Aztán ha elvégzi ki van merülve és elkezd dolgozni azert, hogy fizesse a számlákat és ha nem szerencsés csillagzat alatt született akkor kapirgál egy saját házra amit ha szerencséje van 40 éves kora előtt meg tud venni, vagy hitelre amit amíg él nyögni fog és azért fogja végig dolgozni az életét, hogy a ház fizetődjön ki.

Δ

|

Ez részben rólam szól. Leérettségiztem és elkezdtem szakmát tanulni az unszolás miatt, de nem akartam és otthagytam. Dolgozni akartam de nem találtam munkát. Ezért beiratkoztam egy tanfolyamra amit most is csinálok. Nem élvezem annyira, de nem is érzem magam rosszul. A szüleimmel élek még 20 évesen. A barátom 10 évvel idősebb nálam és saját háza van mert sok évvel ezelőtt sikerült olcsón kifogni egyet. Nekem valószínűleg sosem lesz saját házam mert nem szeretnék külföldre menni, Magyarországon pedig azt hiszem sosem lesz olyan jól fizető állásom, hogy meg tudjam ezt oldani. A legnagyobb problémám most az, hogy a barátommal mindketten nagyon szeretnénk gyereket (igen, én, ennyi idősen) de egyrészt mindenki megszól, hogy fiatal vagyok, másrészt nincs kacsalábon forgó palotánk pedig visszafogottabban is fel lehet nevelni egy vagy több gyereket, harmadrészt azért is megszólnak mások mert nekem semmim nincs. Nem akarom magam eltartani nyilván de a barátommal egy pár vagyunk és mindketten ugyanazt a célt szeretnénk elérni. Régen is úgy volt, hogy a férfiak dolgoztak, a nők pedig háztartást vezettek és gyerekeket szültek, neveltek. Ha gyermekünk lesz és nagyobb lesz, akkor szeretnék én is dolgozni majd valamit. A társadalom gondolataiból adódóan gátlásaim vannak. Mióta felvállaltam, hogy gyereket akarok sokan megszólnak. Gyakran megkapom azt (idegenektől), hogy 1-2 év múlva úgyis elhagy, tönkre megy a kapcsolatunk stb. Pedig különb a kapcsolatunk mint némelyik 40 évesé. 4 éve alkotunk egy párt és kiengyensúlyozott a kapcsolatunk. A bogarat a fülembe ültették :)

Elnézést kérek a regényért de még nem osztottam ezt meg másokkal :D

Elég negatívnak tűnök ez alapján de ez sajnos elég nagy probléma nekem.

2017. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak innen indul a dolog: néhányan iszonyatosan vadak, frusztráltak. Minek a hatása ez? Szerintem a média ismét. Játékfüggők, nem lehet őket kimozgatni. Azt is érzékelik, milyen a világ körülöttük.
2017. márc. 15. 19:25
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Vidéken ma a drog a legnagyobb gond. Mert unatkoznak, kevés az inger, kevés a cél. Aztán 30 éves alig győznek leállni.
2017. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Az hogy ebben a szörnyű országban lehetetlen megélni, az idióta társadalom elvárja hogy 20 évesen gyereket vállaljanak.
2017. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%

az hogy pénzért meg kell dolgozni és nem csak szórakozásból jön


de ez a korosztály azt akarná hogy sok pénz legyen cserébe meg semmi

2017. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!