Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az öcsém dohányzik, mit tegyek?

Az öcsém dohányzik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az öcsém (13) elkezdett bagózni a haverjaival. Mikor rájöttünk, beszéltünk vele hogy abbahagyja. Ez durván 3 hete volt.

A mai nap a húgom látta őt és még 2 másik fiút az iskola mellett(!!!) cigizni.

A baj hogy az egyik kissrác a fő felbujtó, amióta az öcsém vele barátkozik bekepzelt, visszaszólós, rossz gyerek lett. Hiába tiltjuk a sráctól, mivel osztálytársak, így nem tudunk mit tenni. A srác szüleivel is beszéltünk már, de nagy ívben letojják az egészet( általában 30ezer Ft van mindig a gyereknél, a szülők nem is foglalkoznak vele stb).

Nem tudjuk, mit tegyünk mert hoába beszélünk az öcsémmel, "titokban" folytatja a barátaival gondolom mert "menő".


Akivel volt már hasonló, mit tett?


Elöre is köszönöm



2017. márc. 30. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szólj a szüleidnek, ez ugyanis az ő dolguk, nem a tiéd.
2017. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Édesanyám is tudja és ő is beszélt már az öcsémmel. De senkire sem hallgat. Értelmes gyerek és tudja, hogy ez ârt neki. Rengetegszer beszéltünk már vele és a múltkor úgy tűnt minden rendben és abbahagyta. Most pedig kiderült hogy hazudott.


Ráadásul mikor anno anyum dohányzott, pont az öcsém ellenezte a legjobban(kettétörte a szálakat, vagy kidobta a wcbe).

Tehát tidja hogy ez átalmas, de eleg valószínű, hogy a barátai végett csinálja. Persze nem védeni akarom, mert tény hogy nem egy szent gyerek, de magától sosem próbálta volna ki.

Itt csak attól félünk, hogy ha ilyen könnyen beszerezték a cigit, akkor hamar rá is szokhatnak.

Kicsit patt helyzet.

2017. márc. 30. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ez van. Kamasz.
2017. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mint exdohányos, azt mondom, az egyetlen ami használhat a zsebpénz megvonás, ha nincs pénze, nem vesz, hanem lejmol, az meg egy idő után ciki...én az egész zsebpénzem cigire (meg piára) költöttem, és ha elfogyott hát elfogyott, akkor nem vettem, vagy kevesebbet szívtam hogy kitartson hónap végéig.

A szent beszéd, semmi nem használt, ezt bizony ki kell nőni, a kamaszok legtöbbje az első munkába állásnál leszokik mert rájön hogy ciki, de addig meg sajnos nem teszi le, aki napi szinten szívja

2017. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ahogy a 4-es írta ^
2017. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
64%

Én is 14 évesen kezdtem ahogy nagyon nagyon nagyon sokan. Ez igazából rossz, de nem olyan probléma amit meg lehet oldani úgy, hogy amit csinálsz ne járjon több kárral mint ha hagyod.

Egy gond viszont van amit én és minden másik férfi elvárna és jónak tartana: ha valaki 13 évesen az iskola mellett nyíltan cigizik, az anyja rászól és utána is... Na azt el kell p*csázni. De nagyon.

Ha elvonulva csinálja egy parkban, keveset szív, nem úgy jön haza, hogy büdös az szerintem vállalható. Elvégre csinálhatna rosszabbat is, de mi tartaná vissza ha ezt sem titkolja?

2017. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ja még van egy régi jó trükk: doboz szivarka, bezárni egy zárt wcbe míg el nem szívja az egészet. 2 nap rosszullét és 10 évig nem dohányzik, de ez csak tünetkezelés meg azért kicsit durva. :D
2017. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Engem ma egy kb 12 évesnek kinéző gyerek kért meg, hogy menjek be neki a trafikba. :D Ott álltak vagy hárman a bolt közelében, kicsit se volt feltűnő. Ez van, nem tudtok mit tenni, talán rájön majd magától. Bár nekem 13 évesen szerintem eszembe se jutott hogy dohányozzak.
2017. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8-as válaszoló!Végül vettél nekik?Én biztos nem vettem volna...
2017. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!