Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a húgomat...

Mit csináljak, ha a húgomat (23) "tönkretették" az iskolában? Ki volt közösítve általánosban, elvesztette az önbizalmát.

Figyelt kérdés

utána még középben is ezután..valahogy túlélte, kijárta,de ennek már lassan 4 éve és azóta nem hajlandó-ha nem muszáj emberek közé menni,sem szórakozni.Állandóan a szobájában van..

Szerintetek is a megoldás-ahogy a pszihológus javasolta, a környezetváltozás lenne?Ha itthagyná ezt a települést?


2017. ápr. 1. 22:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez idővel csak rosszabb lesz. Igen, ha kell csalással erőszakkal is vidd orvoshoz. A skizofréneknek nincs mindig betegségtudatuk. Nézz utána a tüneteknek. Sajnos nekem is utána kellett néznem. Mit csináltok vele? Ki tartja el? Ki viseli gondját 10, 20, 30 év múlva? Minél előbb kezditek el a kezelést, annál hatékonyabb. De ha csak a homokba dugjátok a fejetek és bűnbakokat kerestek, akkor csak nézzétek meg magatokat és siránkozzatok tovább.
2017. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok most (suliba járok még, 16 vagyok).Engem is nagyon sokat bántanak/bántottak és lassan 4 éve tart(kérdést is írtam róla: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__.. ). Szerintem a pszichológus nem minden helyzetben tud segíteni, illetve nem mindenkinél megoldás. Én pl előbb leszek öngyilkos mint, hogy elmenjek oda.


Szerintem próbáljatok vele megértőbbek lenni, több időt vele tölteni és kimutatni neki azt, hogy szeretitek mert lehet kicsit szeretet hiányos is (saját tapasztalat).Próbáljátok kivinni emberek közé, nyilván elsőnek valami nyugodtabb helyre, pl: étterem, vagy ahogy írod a környezetváltozás is sokat segíthet.

2017. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!