Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vesztek kamaszodò (12-13...

Vesztek kamaszodò (12-13 éves) lányotoknak melltartòt, borotvát, deot, mini tampont, arclemosòt. Ilyeneket, amiket ilyenkor kezdenek el használni?

Figyelt kérdés
Vagy inkàbb megvàrjàtok amìg ö kèri ezeket? Mikre van mèg szüksèg ebben a korban?
2017. ápr. 17. 22:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk az ha valaki felmenti a gyerekét tesiből ha megvan neki két okból gáz, az egyik hogy elkényeztetettnek nézik a másik meg..... képzeld el hogy bemész reggel a munkahelyedre és minden alkalommal a főnököd hangosan bejelenti hogy neked most megjött.
2017. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Hát utolsó, egy éppen csak menstruálni kezdő kislány meg egy felnőtt nő között hatalmas különbségek vannak, ezt minden épeszű ember fel tudja fogni. Egy huszon-harmincas jobban tűri a fájdalmat, mint egy tizenéves, esetleg fogamzásgátlót szed, amirol ugye azt is tudjuk, hogy megszunteti a menstruációt, helyette megvonásos vérzést produkál, ami jóval kevesebb fájdalommal jar
2017. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itthon mindig volt két féle méretű tisztasági betét, vékonyabb és vastagabb intimbetét, mini és normál tampon. Mielőtt megjött nekem és a húgomnak is a menstruációja, anya már felvilágosított minket, és mondta, hogy próbáljuk majd ki a betéteket nyugodtan, amikor már menstruálni fogunk. Dezodort is kaptunk, amikor felső tagozatosok lettünk (ha jól emlékszem). Borotvát magamnak vettem, és később a húgomnak is. A melltartót anya ajánlotta fel, együtt vettük. Segített kiválasztani a megfelelő méretet. Arclemosót és ilyen kencéket sose használtam, nem kellettek. Egyébként jó a kapcsolatunk a mai napig, szóval bármiről őszintén tudtunk beszélni. :)

20N

2017. ápr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

- ott a kétfajta betét, tampon a fürdőben, szolgálja ki magát

- borotva helyett kozmetikus - barátnőm vágta már úgy szét a lábát, hogy a sürgősségin kötött ki vele

- melltartó alap (bár én nem használok)

2017. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

12-es, én kislányként sokkal jobban tűrtem a menstruációt, alig fájt, mint most, 28 évesen, mikor kb. a sírás határán állok - és nem szedhetek gyógyszert -, minden második napján.

:)


Tesiből meg felesleges a felmentés, mert a sport segít - persze, nem a száz felüllést kell nyilván megcsinálni, de futás, ilyesmi simán mehet - betéttel is.

2017. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
#12 igen vannak hatalmas különbségek de nem értem miért ne használhatna tampont ha nem kellemetlen érzés neki? Hogy a fenébe jön ide a fogamzásgátló? Én csak arról beszéltem azzal hogy felmentik gyakorlatilag kiteregetik egy rakás tinédzser (akik ugyebár imádnak ezen csámcsogni) a személyes intim dolgait mert az EGÉSZ osztállyal tudatják hogy "NÉZZÉTEK, XY MENSTRUÁÁÁÁÁÁL!!!" ha 13 éves koromban én jártam volna így el akartam volna süllyedni annyit cikiznek ebben a korban.
2017. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem mondtam, hogy nem használhat tampont, utolsó. A fájdalomról írtam, ami miatt felmentést kér. A fogamzásgátló meg úgy jön ide, hogy felnőttként használhat, az pedig azzal jár, hogy csökken a fájdalom, meg a vér mennyiség is. Amikor én voltam gyerek, a kutya nem foglalkozott vele, hogy miért kér a masik felmentest, senki nem jelentette be, hogy épp menstruál.

A masik hozzaszolonak meg megjegyeznem, hogy nem mindig jó a mozgás.

2017. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Clove válasza:
62%

Persze. A legjobb, ha megbeszéled vele, hogy valamikor elmentek vásárolni és ha neked van tanácsod a dolgokkal kapcsolatban, akkor próbálsz neki segíteni.

Ami meg a mini tampont illeti, azzal semmire sem megy. Jobb normál méretűt venni. (Persze most lehet azzal jönni, hogy még fiatal és nem használja. Dehogynem használja.)

2017. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én 11 évesen már izzadtam, megjelent a testszag, néha néha.

Karácsonyra egyik ajándékként dezodort kaptam, így kezdődött. Ha jön a névnapja lepd meg egy deo stifttel, Meg egy csajos borotvával és hozzá jó illatú szelével. Ezt be tudod rakni egy kis ajándéktáskába. Szerintem jó ötlet.

20/L

2017. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Melltartót/toppot igen mert már kell neki,Deot is főleg tesi óra utánra.Arclemosója is van mert ha esetleg kellene és pattik miatt...

Többit majd ha kéri.Betét egyenlőre jó a tampon helyett. 🙂

2017. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!