Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a cipőket leszámítva, amik jó minőségűek, a gyerek turkálóból öltözik, mondván hamar kinövi,16 után pedig diákmunkávval keresse meg a pénzt, ha nem turkálóból akar öltözködni?

Figyelt kérdés
Az anya pedig drága ruhákban jár, sok pár cipővel és táskával.
2017. ápr. 29. 14:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
megfigyelő.
2017. ápr. 29. 16:21
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk fordítva van. Rengeteg leárazás szokott lenni, ahol fillérekért tudok venni gyerekruhát. (2 hónapos fiú, 8 éves lány, 13 éves fiú) De: szoktunk kapni ruhát amit a rokonok gyerekei kinőttek,, ezt a nagyok suliba simán felveszik. Ők döntik el, mit vesznek fel reggel. Végül is ez is "second hand".

Magamra reális áron szinte csak turiban kapok. Márkás ruhák csak onnan vannak, de nagyon sok csinos, egyedi darabot vettem már. A munkám miatt muszáj csinosan öltözködni, de senki nem mondaná meg, hogy "turis".

Röviden: új ruhákat is lehet nagyon olcsón venni, és turis ruha is lehet divatos. Nincs összefüggés.

2017. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Mivel egy bizonyos kor fölött nem növi ki hamar. Most 5 éves, van olyan ruhája (főleg pólók) amit egy éve hord. Ráadásul minél nagyobb egy gyerek, annál nehezebb rá turkálóból megfelelő minőségű és mennyiségű ruhát beszerezni.
2017. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Leégne a pofámról a bőr, ha én flancolnék közben a gyerek meg járjon más levetetett ruhájában. Arról nem is beszélve, hogy egy kis közös shoppingolás jó anya-lánya program.
2017. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%

Azt honnan tudod megfigyelőként hogy az anya drága holmikban jár? Azért mert valami jól néz ki még nem biztos, hogy drága is.

Illetve, honnan tudod, hogy minden ruhája a lánynak a turiból van?

Azért mert anya csinosan öltözik a lány meg szürke egérkeként még nem biztos, hogy ez az anyai elnyomást jelképezi. Én 10-14 éves koromban utáltam öltözködni. Nagyon szerettem az edzőruhákat mert kényelmesek voltak, anyám hiába küzdött velem otthon hogy öltözzek "csinosan". Kívülről lehet úgy tűnt hogy ő öltöztet ilyen cuccokba, pedig direkt én választottam a "mackó ruhákat".

2017. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Laylah ***** válasza:
79%
Egyrészt ez elég igazságtalan az anyától, másrészt előttem leírtak már mindent, én csak annyit szerettem volna hozzátenni, hogy turiban is lehet jó minőségű, akár márkás cuccokat is kapni. Nem egy olyat láttam már kilós(!) turiban, hogy teljesen új volt a cucc, még az eredeti árcédula is rajta volt. Nem is fog veled szembejönni az utcán valószínűleg. Szóval vannak jó fogások is, nem kell leírni.
2017. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Én magam is turkálóből öltözöm, mivel szerintem a nyugati ruhák sokkal jobb minőségűek, mint amit itthon újonnan lehet kapni egy vagyonért a plázákban. ezeknek általában rossz a szabásuk, rosszabb minőségű az anyaguk, általában a multik ide jóval szarabb minőséget hoznak, mint nyugatra ruhából is.


Múltkor pl valódi gyapjú pulóvereket kerestem turikban, és mindegyik gyerekemnek (4 van) sikerült 100% gyapjú pulcsikat vennem, ezek közül 3 ban még a címke is benne volt, a 4. is tök újnak látszott, nem volt még bolyhos sem. a 4db 100% gyapjú pulcsi kevesebb, mint 10ezer volt.

2017. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
61%

Munkatársaim lelkesen büszkélkednek egymásnak, ki milyen csinos és olcsó darabot kotort magának a turkálóban. Sőt, a barátnők csapatosan vonulnak "turizni". A nagylányom ügyesen varr, sok mindent átalakít, amit használtan vesz.

Ezerszer értelmesebb dologra is el tudom költeni a pénzemet, mint a drága ruhák. Csak akkor veszek új ruhát, ha valamilyen konkrét darabra van szükségem. A turkálóban lehet, hogy órákat eltöltök, és akár találok is sok jó dolgot, de pl. fekete blúz megfelelő méretben aznap pont nincs.

2017. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos pontig oké de ha pl kell vennie egy nadrágot mert kinőtte a régit nem fogom turkálóra kényszeríteni ahol a méretében van 4-5 darab, főleg hogy pl Mangoban kifogtam egy leárazást ahol 5000-ért vettem nadrágokat ami már szinte Háda ár, egyébként szerintem elég drága turi létére, ilyen árban már pl a H&M-ben is talál leértékelt ÚJ ruhákat. Persze kiegészítésnek jó, ha pl szeretne még pár pólót vagy szoknyát akkor oké, de hogy minden onnan kéne vennie az már szemétség.
2017. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én ezzel nem értek egyet. És nem amiatt, mert fuj, turi, mert szeretem a turit és arra telik. De az röhej, hogy az anya megveszi magának a méregdrága ruhát, a lánya meg ha kér, sem kap olyat, ami nem turkálós. Max. addig, amíg tényleg kisgyerek és havi szinten nő annyit, hogy kinövi.


Az megint más kérdés, hogy turiból is lehet csinosan öltözni. Ott nemcsak a turi a kérdés, hogy a lány szürke egérnek tűnik az anyja mellett, hanem hogy rosszul vannak összeválogatva a ruhák a turiból, vagy a gyerek olyan személyiség.

2017. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!