Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni, hogy egy 11...

Mit lehet tenni, hogy egy 11 éves gyerek többet egyen?

Figyelt kérdés
11 éves a férjem lánya, nem a vérszerinti gyerekem. Nagyon sovány, mondhatni azt, hogy olyan kinézete van mint az anorexiásaknak. Szélességre a 4-5 éveseknek való ruha passzol rá, viszont az hosszúságban rövid, a 11 éveseknek való ruha leesik róla. Nem akar enni, szinte semmit. Egész nap elvan 1 bögre tejjel, vagy 2 szelet felvágottal. Nem is igazán lehet erőltetni, hogy egyen, nincs kedven ennivalója sem amiből enne. Voltunk orvosoknál is, szervileg semmi baja, egészséges, azt mondták, hogy vegyünk étvágynövelőt, de nem hatott semmit, hiába szedte 5 hónapon keresztül. Olyan vékony, szegény gyermek, hogy kilátszanak a bordái, és a lapockája is teljesen kivehető. Valami tipp? Nagyon el vagyok keseredve, bármit adnék neki enni, csak enne belőle rendesen és jóízűen.
2017. júl. 10. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Minél színesebb ételeket tegyél elé, minél játékosabban feltálalva. Közösen is készítheted vele, a kenyeret kidiszítitek állatos formára, stb, vannak ehhez tippet adó kreatív honlapok.
2017. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Gasztro?

Belgyógyászat?

Ezeken is túl vagytok?


Vannak ún. roboráló tápszerek ekkora gyerekeknek is. Ízre, állagra olyanok mint egy gyümölcsös joghurt vagy shake. Gasztrós javaslattal írhatóak.

2017. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
elsősorban pszichiáterhez vinném, hogy tényleg nem anorexiás-e. ha nem, akkor gasztrora.
2017. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Gasztroenterológia, belgyógyászat, endokrinológus, hátha hormonokkal van a baj... Teljes vérkép, széklet, vizelet vizsgálat ezek megvoltak, semmi eredmény. Ha az ő keze is benne van az elkészítésben talán jobban eszik belőle, de még úgy is keveset.
2017. júl. 10. 15:07
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Ő mit mond, miért nem eszik?
2017. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem hagyjátok békén. Vagy ha úgy jobban eszik, ha közösen csináljátok, akkor induljatok el ezen a vonalon.

Én kb. 20 éves koromig alig ettem, utáltam enni, ráadásul lassan is ettem. Állandóan piszkáltak emiatt, a szüleim is orvosokhoz hurcoltak, étvágynövelőt is kaptam, de semmi bajom nem volt, egyszerűen nem voltam éhes. Olyan 20-22 éves korom körül jött meg az étvágyam. Azóta szeretek enni, sajnos lett is rajtam 5-10 kg felesleg. Nem tudom, talán hormonális oka lehetett ennek. Viszont a mai napig bennem vannak a negatív emlékek.

2017. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Én mindenképpen elvinném minél előbb pszichiáterhez, az otthoni noszogatást pedig abbahagynám, mert szerintem többet árthat mint amennyit használhat.
2017. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszed, akkor viszont ne pszichiáterhez, hanem pszichológushoz vidd.

Amúgy hány kiló és milyen magas? Ő mit mond, miért nem eszik?

Esetleg, ha sokat mozog, nem lesz éhesebb?

Magától eszik, vagy csak ha mondjátok neki?

Én is ilyen voltam, mostámár tudom, hogy kell enni, mert borzalmas, ahogy kinézek, de nem megy a hízás, akármit (t)eszek.

2017. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A legfo tosabb, hogy ne csesztessétek az evéssel, mert a maradék kedve is elmegy. Legyen a közelében gyümölcs, zöldség, akármi amit szívesen eszik. Én sem voltam nagy evő gyerekként, most a nevelt lányom sem lesz evőbajnok. A ruhavásárlás persze szívás, én is 11 éves méretet veszek a majd' 14 éves gyerekre, de ez van.
2017. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én is húgom is csont soványak voltunk 10-12 éves korunk között. Szimplán hirtelen megnyúlottunk és a testsúlyunk nem igazodott hozzá. (nekem meg még egy gerincferdülés is jött a hirtelen növéssel) Az volt a legrosszabb amikor direkt csesztettek, hogy egyek, meg mondogatták, hogy jajj kilátszik ez a csontom meg az a csontom... Majd ha elkezd serdülni kigömbölyödik.

24N

2017. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!