Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez normális? Mit kezdjek ezzel?

Ez normális? Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

A tesitanárom igazából ahogy észrevettem "nézeget" ( igen, a segghemet). Mondta is év végén hogy testileg sokat fejlődtem. Vannak perverz beszólásai is ("most bezzeg összezárod a lábad!") illetve szokott irogatni Messengeren is... (Csak velem szokott irogatni az iskolából) Egyik este írt hogy "hogyhogy még fent vagy? Meccset nézel?" utána irogattunk egy ideig, aztán úgy köszönt el, hogy "......Jó pihenést! Pussz.☺" Igazából nagyon meglepődtem., nem tudtam mit írni, csak annyit írtam, hogy " neked is jó pihenést" ( korábban ő hozta fel, hogy tegezzem) Volt olyan, hogy év végi kiránduláson lefotózott a barátnőmmel, mi persze mindketten letakartuk az arcunkat. Ő átküldte nekem azt a képet, én erre elküldtem neki azt a képet amit poénból "visszafotóztam" és erre azt írta, hogy " na én jól nézek ki, te is jól néznél ki, ha normáilsan odaállnál a képhez, mert jó alapanyag vagy". Nekem kezd már elegem lenni belőle, de nem tudom mit csináljak vele...


Egy kétségbeesett 13 éves lány


2017. júl. 29. 00:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ez abszurdnak hangzik vagy tini képzelgésnek...
2017. júl. 29. 00:12
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Lehet h csak kedves akar lenni.

De ha zavar ne irogass neki messengeren es ne nézd meg h miket írogat.

2017. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom...köszi a választ... De ezt a "pussz"-t kicsit erősnek érzem akkor is😞
2017. júl. 29. 00:38
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát egyfelől, mint tudjuk, nincs olyan, hogy pedofil férfi, csak türelmetlen. 😜

Másfelől ez, amit csinál, még éppen belefér a "jófejkedés" kategóriába.

De légy résen, és ha megpróbálja átlépni a határt (ha tényleg pedomaci, akkor meg fogja próbálni), akkor azonnal szólj a szüleidnek! Nem csak magadat véded meg ezzel!

Egyébként, ha csakugyan zavar már, akkor tényleg nem muszáj reagálnod az írásaira.

2017. júl. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen 😳
2017. júl. 29. 00:55
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez tényleg pedomaci. Nem ártana elmondanod ezeket egy felnőttnek.
2017. júl. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát jó, de egy kicsit tartok tőle...
2017. júl. 29. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy ez kínos téma , de beszélj erről a szüleiddel.

Mert szerintem ez már túl megy a jófejkedés kategórián.

Esetleg várj egy kicsit , de ha tapizna olyan helyeken , ahol nem kéne meg esetleg durvább dolgokat mondana , mindenképpen beszélj a szüleiddel. A te és más lányok érdekében.

2017. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Nézd #8, mit tudunk eddig felhozni:

- nézi a fenekét,

- írogat Messengeren

- tegeződnek

- "sokat fejlődtél"

- "most bezzeg összezárod"

- "pussz"

- "jó alapanyag vagy"


Igen, ez eléggé tendenciózus, de még így együttvéve sem büntetőjogi kategória. Szerintem még egy kiadós szülői veréshez sem elég alap. De mindenképpen résen kell lenni, mert "válámi ván".


Kérdező, nem tudom, mennyire jó fejek a szüleid. Ha tudnának a fentiekről az nem lenne baj, de ha esetleg túlreagálják, akkor az neked is kényelmetlenné válhat még.

Kérdés mit akarsz, mit akartok.

Ha "kiugratni a nyulat (jobbanmondva macit) a bokorból", és eltávolítani az illetőt a gyerekek közeléből, akkor ennek ne lássatok neki felnőtt tudta nélkül!

Ha csak nyugton élni és tanulni az iskolában, akkor talán elég lesz:

- nem keresni a társaságát, amikor nem muszáj

- nem reagálni a provokációira, pl.: nem "visszadobni a labdát" (nem visszaküldeni neki egy másik fotót); nem észrevenni, hogy megnéz (főleg nem rámosolyogni ilyenkor); nem válaszolni, ha rádír (főleg, ha "olyat")

- megkérni, hogy ne tegeződjetek, mert neked (nektek) ez kényelmetlen, pl. "nekem nehezen jön a számra tegezni a tanár urat"


És igen, a szemed sarkából mindig figyelni, résen lenni, feljegyezni magadnak, ha necces dolgot mond vagy csinál megint. És nem vigyorogni, mert nem vicces (bármennyire is hízeleg az érdeklődése)!!! FONTOS, HOGY EGYÉRTELMŰEK LEGYENEK A JELZÉSEID, HOGY NEM ÖRÜLSZ A KÖZELEDÉSÉNEK!


Ha intelligens, és/vagy esetleg mégsem pedo, akkor meg fogja érteni, hogy kényelmetlenné vált számodra a helyzet, és akkor nem is kerül sor ilyesmire, mert leállítja magát. Ez a jobbik eset.

Ha idióta, vagy mégis pedo, akkor fennáll a veszély, hogy a jelzésed ellenére még jobban nyomulni kezd: ebben az esetben már mindenképpen azonnal szólni kell másik felnőttnek (szülőnek, ofőnek, iskolapszichológusnak, igazgatónak). Nem árt, ha az ilyen esetnek marad tanúja, ezért a négyszemközti találkozásokat a helyedben én elkerülném (egy barátnőd "véletlenül" menjen veled mindig).


Azt pedig semmiképpen nem várnám meg, amíg taperolni kezd!!!

2017. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod hogy már az elején szólnod kellett volna a szüleidnek?
2017. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!