Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem vagyunk túl szigorú...

Nem vagyunk túl szigorú szülök? Nem túlságosan "szoros" a gyeplő egy 15 éves lánynál?

Figyelt kérdés

Este 9- ig kint lenni a barátokkal (persze világítással)

Smink:Szempillaspirál, és és alig látszó szemhéj festék(suliban csak szempillaspirál)

Fiúzás:Korai

Alkohol:nem ihat, bár hála isten nem is akar

Alvás:Ha suli van 20:00, ha nincs akkor 0:00.Ez szigorú?



2017. aug. 7. 13:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy picit túl szigorúnak tűnik, de ha nektek és a lánynak ez így megfelel, nem "lázadozik", akkor végülis rendben van. Nektek kell tudnotok, ti ismeritek őt.


Az, hogy este 9-ig kint lehet a barátaival, szerintem egy korrekt megeggyezés. Engem is kb. addig engedtek el a szüleim, de aztán gyakran előfordult, hogy eldumáltuk az időt és 10 lett belőle, de az ilyen előfordul. Ha esetleg valamilyen különleges alkalom volt, pl. a sulinban is voltak ilyen bulik, amik tovább tartottak vagy szülinapoztunk stb., ilyenkor pedig általán úgy beszéltük meg, hogy addig maradhatok, ameddig szeretnék vagy amíg a barátaim is vannak, de ha elindulnék, akkor szóljak rájuk telefonon és ők is elindulnak, majd útközben találkozunk.Szerintem ez egy jó megoldás mert így nem ciki a gyereknek sem, hogy anyu/apu megy érte, de azért mégsem egyedül sétál a gyerek az utcán.


A smink az igazából az ő igényeitől függ. Én 15 évesen egyáltalán nem sminkeltem magamat, de szerintem ennyi idősen a korrektor, púder, szempillaspirál, ajakbalzsam/szájfény, szemceruza, körömlakk belefér. Ha ő egy picit többet szeretne sminkelni, akkor én megengedném. Az a lényeg, hogy helyesen tudja őket használni és szép, természetes legyen a végeredmény.


A fiúzás szerintem azért nem annyira korai...legalábbis nyilván nem arra gondolok, hogy együtt alszanak stb., de miért ne ismerkedhetne? Az szerintem teljesen rendben van és hozzátartozik a felnőtté váláshoz, ez is egy folyamat része. Teljesen természetes, hogy ennyi idősen már érdeklik a fiúk, tetszenek neki stb., ha megtiltjátok neki a fiúzást és azt látja rajtatok, hogy ti teljesen tabuként tekintetek erre a témára, akkor azzal csak annyit értek el, hogy nem biztos, hogy beszámol róla, ha esetleg ismerkedik valakivel, esetleg hazudozik helyette mert nem meri elmondani.


Az alkohollal kapcsolatban szintén az a véleményem mint a fiúzásról. Szerintem ezekhez a dolgokhoz nem szabad így hozzáállni, hogy "nem, semmi esetre sem és hallani sem akarok róla". El kell mondani a veszélyeit, el kell mondani a véleményed, de nem szabad tiltani. Úgyis ki fogja próbálni, úgyis meg fogja kóstolni, de nem fogja megvárni, amíg 18 éves lesz csak azért mert anya és apa azt mondta, hogy nem szabad...Ha látja, hogy a barátai is isznak, akkor majd ő is akar, kíváncsi lesz rá stb. és szerintem ez teljesen érthető, normális dolog ezért inkább azt kellene, hogy mikor van valami otthoni, családi összejövetel, akkor megengedhetnétek neki, hogy igyon egy korty pezsgőt vagy bort vagy nem tudom, hogy egyáltalán megkóstolja. Alapvetően nem az alkohollal van a probléma, hanem a fogyasztási szokásokkal és szerintem ebben az is szerepet játszik, hogy sok családban ez tabu, tilos, nem szabad és mikor a gyerek "kiszabadul", akkor majd mindent be is pótol..., aminek pedig megvan a maga kockázata, főleg, ha semmilyen tapasztalat nincsen az alkohollal.


Az villanyoltást pedig megmondom őszintén, hogy nem értem....sosem értettem, hogy hogyan lehet valakinek megmondani, hogy mikor aludjon el. Legalábbis nálam ez nem úgy működik, hogy jó akkor majd ma 8-kor lefekszem aludni és így is lesz, hanem majd ha elálmosodok, akkor elalszok. Szerintem ez hülyeség, ennyi idősen szerintem már be tudja osztani az idejét. Nekem ezt sosem mondták meg a szüleim, mikor kicsi voltam sem. Gimi alatt pedig gyakran előfordult, hogy még éjfélkor is házit írtam (este mindig jobban tudtam tanulni), de volt olyan is, hogy csak azért maradtam fenn mert filmeztem stb. Tudtam, hogy korán kell kelnem másnap, fel is keltem, fáradt voltam, de ez van, nem voltam rajta meglepődve, kibírtam...Minden ember máshogyan működik, lehetséges, hogy ő is ilyen "éjjeli bagoly" típus.

2017. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%
Nem. Ennél vannak sokkal szigorúbbak is. Ez inkább túl laza és legyél benne biztos, hogy iszik alkoholt, mert nincs az a lány, aki nem ivott 15 évesen. Hacsak nem stréber.
2017. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Ylyria válasza:
63%

15 éves lány vagyok és szerintem, ha neki megfelel akkor ez teljesen oké. Nálunk:

Ha nincs suli a barátaim, akár itt us alhatnak.

Smink:Nem sminkelek, de szerintem nekem is ennyit engednének. Fekete körömlakkot használok.

Fiúzás: "Az én testem az én döntésem, csak vigyázzak magamra mind testileg mind lelkileg." Bár randiztam már, de nincs barátom, mert nem akarok.

Alkohol: Újévkor egy pohár pezsgő, bár én sem nyígok többért, mert nem szeretem annyira.

Alvás:Nincs szabály, bár ha suli van 11-kor általában már saját magamtól alszok, hisz 5-kor kelek. Ha nincs suli akkor mindegy, de legfeljebb egy éjszakát legyek fenn egyhuzamban.

Ameddig jól tanulok és nincs belőle bajom sok mindent megenged Anya. Mondjuk nem kérek sok mindent, mivel introveltált vagyok és nem szeretek túl gyakran eljárni.

Sokszor hallom, hogy ez milyen laza, de így is osztályelső vagyok, szóval ez gyerekfüggő. Szerintem kérdezzétek meg őt erre a kérdésre csak ő tud válaszolni. Kíváncsi vagyok mit mond.

2017. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon meglepő! Szerintem ezt az eddig meg addig lehetsz fel dolgot hanyagolni kéne már 15 évesen! Ennyi idősen már csak érzi, hogy álmos... Ha meg reggel fáradt mert sokáig volt fent akkor rájön, hogy korábban kellett volna lefeküdni. Ezzel a részével nagyon nem értek egyet. Nekem utoljára 10-11 éves korom körül szóltak fél 10-10 óra körül a szüleim, hogy most már ideje lenne aludni. Ez volt hétköznap. Hétvégén nem is szóltak vagy ha igen akkor később. Attól, hogy a szülők elvonulnak aludni a 15 évesnek miért kell? Nem kicsi már, hogy kárt tegyen magában vagy bármi másban. Őt már nem kell felügyelni. Én volt, hogy 2-3 órákat aludtam és reggel mentem suliba, éreztem hogy nem jó így vagy lefeküdtem korábban vagy vállaltam, hogy fáradt vagyok. De a szüleimnek eszükbe se jutott megmondani, hogy mikor feküdjek le. Valószínűleg úgysem aludtam volna még.


A többi még elmegy, bár én lassan kiengedném már 10-ig is. Persze társaságfüggő a dolog. Smink az jó, én nem sminkelem magam. Alkoholt nem iszom, de ha ő akar akkor úgyis fog.

Fiúzásba meg megintcsak kár beleszólni. Annál rosszabb! Mert akkor a szülők háta mögött fogja csinálni, hazudozni fog ha tudja, hogy a szülők "nem engedik". Nekem 16 évesen lett barátom, előtte beszélgettem fiúkkal de annál több soha nem történt és nem is akartam. Azóta is együtt vagyunk, már 4 éve. Persze nem azt mondom, hogy 15 évesen mehet fűvel fával, de azért már erős olyanokat mondani, hogy korai. Ez a dolog egyébként a lánytól függ. Attól függ, hogy mennyire megbízható, mennyire gondolkozik normálisan. De 15 évesen már gondolom megvan a magához való esze. Engem nem tiltottak semmitől, mégis megvolt a tartásom és tudtam, hogy mit nem szabad. Ezért amiről úgy gondoltam, hogy a szüleim kiakadnának tőle azt úgy csináltam, hogy ne tudják meg. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Kipróbáltam a cigit egy barátnőmmel 15 évesen, de nem jött be egyikünknek se. A szüleim dohányoznak de csak évekkel később mondtam el nekik. Nem történt semmi.


Szóval ha te vagy a 15 éves lány akkor a szüleiddel el kellene kicsit beszélgetni, hogy már tényleg nem vagy kicsi. Szeretnél kicsit önállósodni ami az alvást és hasonlókat illeti. Illetve már van saját magánéleted, azzal beszélgetsz akivel akarsz. Ha tiltják tényleg annál rosszabb.


Ha a szülők vagytok akkor lazíthatnátok kicsit! "Sajnos" nem marad a ti kislányotok örökre, el kell fogadni, hogy lassan felnő. És hagyni kell felnőni!

2017. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nincs ezzel gond. Mondjuk a fiúzást nem tiltanám 100%-ban ha esetleg szerelembe esne és komoly lányról beszélünk. Felügyelettel miért ne? Elutazni még nem engedném vele, de ha komoly a dolog, inkább lennék a része, mint tiltsam. Én is 14 évesen ismertem meg a férjemet. :)
2017. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így szigorú.
2017. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
.
2017. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

Igen, tul szigoru szerintem. Az en szuleim is ezt csinaltak, had mondjam el en hogy csinaltam. Altalaban 9-re haza kellett ernem, ezert kiszoktem amikor aludtak. A sminket se nagyon engedtek, ezert akkor sminkeltem ki magam mikor nem lattak. A smink persze le volt mosva mielott haza ertem sulibol. 8 kor alvas? Ugyan, ha van telefonja, nyomja ameddig akarja.

Es meg mielott valaki azt hinne, hogy elzullott noszemely lettem, elmondanam, hogy 4-5 atlagom volt kozepiskolaban, ma pedig egyetemre jarok.

Nem azt mondom, jo ha van rendszer es szigor az eletben, de tulzasokba se kell esni.

2017. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

9-ig lehet kint de 8kor mar agyban kell lennie?? Azt hogy?


Minek mindennap smink egy 15 evesnek?


Es miert nem fiuzhat? Korai...hmm. Ennyi? Azt ertem, hogy a szex meg tul korai, de nem artana felvilagositani a lehetseges kovetkezmenyeirol. Kezdve a lelki serulestol, a nemi betegsegeken at egeszen a nem kivant terhessegig. Es felhivni a figyelmet ra, hogy ha megsem birja megallni, akkor vedekezzen!! Az a leheto legrosszabb hozzaallas, hogy egyszeruen megtiltjatok neki, aztan abban biztok, hogy be is tartja a megallapodast. Es ha nem? Szerintem lehet ezt is intelligens, hatarokkal kezelni.

Nem ertem, hogy miert nem ismerkedhet EGYALTALAN fiukkal, ha szeretne? Ez a tini kor sajatossaga, hogy megismerjek a masik nemet. (En pl. 12 evesen kezdtem "fiuzni" meg szerelmesnek lenni. Megsem szexeltem 18 eves korom elott. De ha nem hagytak volna a szuleim hogy telefonon csevegjek, ismerkedjek fiukkal, akkor most valoszinuleg nem lenne ferjem, akit tinedzser korombol ismerek, es akivel - most kapaszkodj meg!! - csokoloztam is 16 evesen.)


Alkohol: nekem engedtek pl. hazibuliban, de valahogy sosem erdekelt kulonosebben, es felnottkent meg mar egy kortyot sem iszok. Szoval ez nem feltetlen azon mulik hogy megtiltjak-e.


Alvas: mint egy ovisnak kb. :D Semmi baja nem lenne, ha csak 10-kor fekudne le, de nyilvan artani nem art neki a korai lefekves sem.


30n

2017. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kérdés akkor változtatni kéne a hozzáálláson, mert így vagy életképtelen lesz, vagy úgy fog átverni ahogy tud.
2017. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!