Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szóltok bele abba,...

Mennyire szóltok bele abba, hogy a gyereketek mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés

Illetve a kamaszok véleménye is érdekelne, a ti szuleitek mennyire szólnak bele ebbe?

Van olyan, amire a gyerek semmiképp nem koltheti a pénzet vagy teljesen szabad kezet kap, mondván az ő pénze, azt csinál vele amit akar?


2017. aug. 14. 06:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem normális szülő beleszól. Pl ne vegyen a gyerek piát, cigit, vizipipát ilyesmit a pénzéből. Ne cukrozzon, csokizzon el egy nagyobb összeget. Ne vegyen kiskutyát, ha szülei nem engedik. Én 15 éves vagyok, de nem kapok szabadkezet. Csak normális dolgokat vehetek pl könyv, ruha, utazás, strand, mozi, lego, bicó stb. Amúgyis ilyeneket szoktam vagy bankszámlán gyűjtöm, szóval engem nem érint a korlátozás.
2017. aug. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
300% ban bele kell szólni jó értelemben
2017. aug. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Az én szüleim nem szóltak bele hisz azt a pénzt azért kaptam hogy egy kis önállóságot és felelősségtudatot tanuljak. Ha hülyeségre költöttem volna akkor nem tudtam volna ruhát meg egyéb más hasznos dolgot venni. Annyira meg ismertek hogy nem fogok belőle drogokat, cigit meg piát venni, de ha egy gyerek ezeket akarja akkor így is úgy is megszerzi.
2017. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

1, hogy ne vegyéi piát, az nem akkor kell, mikor pénzed van, amélkül is erre kellene nevelni a gyereket.

Én nem szóltam bele, egyszer nyafogott, hogy jaj, hülyeséget vett, nem kellett volna. Azóta soha...

2017. aug. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Anélkül is arra neveltek lepontozós s.ggf.j. Látom a pia volt a lényeg számodra a mondandómból.
2017. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg jól megneveltek...
2017. aug. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire

Azt amit akarok, de már kisebb korom óta

egy nagyobb gyereket nem nagyon lehet ellenőrizni ilyen szempontbol mert ő már egyedül is mehet boltba...max. ha nem tetszik a szülőknek akkor nem adnak neki

akkor marad a megkeresett pénze

(bár az se biztos hogy soká tart, ilyen korú ismerősöm a 20-at simán megissza egy szombat este alatt...)

2017. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Annyiban szólok bele, hogy nincs műköröm meg felnőttes smink, ruhák.

Ezen kívül már tudja kezelni a pénzét.

13 éves lány, jelenleg minden forintott félre tesz egy lego robotra :)

2017. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

#8 annyira jó volt olvasni a válaszod :D

Mert az a 13 éves lány akit ismerek nagyon más dolgokra rakja félre a pénzét.

2017. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%
Az 1. válaszoló remek példa a szülő által agymosott gyerekre. Miért kéne beleszólnia?
2017. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!