Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szóltok bele abba,...

Mennyire szóltok bele abba, hogy a gyereketek mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés

Illetve a kamaszok véleménye is érdekelne, a ti szuleitek mennyire szólnak bele ebbe?

Van olyan, amire a gyerek semmiképp nem koltheti a pénzet vagy teljesen szabad kezet kap, mondván az ő pénze, azt csinál vele amit akar?


2017. aug. 14. 06:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt soha zsebpénzem, maximum 500-1000 forintok, helyette ha kértem valamire akkor adtak. Ha hülyeség lett volna, arra nem kapok nyilván, de mivel nem álltunk jól anyagilag ezért eszembe nem jutott meggondolatlanul baromságokat kérni. Tehát mindig kaptam arra, amire kértem. Jó nem volt sose semmiből a legmenőbb cuccom, de amúgy sem voltam túl szociális úgyhogy sokra nem mentem volna azzal se ha a mobilom miatt sztárolnak.
2017. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

10!


Szerintem azért kell beleszolni, mert a szulo nevelni szeretné a gyerekét, a jót atadni és nem a baromságot. Egy kamaszok nincs szüksége cigire, alkoholra, se mértéktelen edessegre, se csak úgy egy kutyára amiről aztán a szulo gondoskodik helyette.


Az én gyerekemnek nem kell a pénzet ruhára, strandra vagy moziba költenie, ezeket megkapja tőlünk. Ha valami extra dolgot szeretne, arra van a zsebpénz. Most kitalálta, hogy IMVU kreditre akarja költeni amilye van és azt akár a születésnapjára is. Ez szerintem baromság, így megtiltottam neki. Most háborog, hogy de az ő pénze. Ezért kérdeztem, hogy kit mennyire korlatoznak a zsebpénz felhasználásában

2017. aug. 14. 13:21
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem azt csinál vele amit akar akkor az nem számít zsebpénznek.
2017. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Bizonyos mértékben beleszólnék. Alkoholt, cigit, drogot, fegyvert ne vegyen. Ne vegyen minden jóízlést nélkülöző ruhákat (nagyon k...s ruhákat, horogkeresztes ruhát stb.). Se olyan dolgot, amit nem engedünk meg, mert kihatással van a család többi tagjára is (pl. kiskutya). Az ilyesmi jellegű dolgokon túl arra költi, amire akarja, még ha nem is az én stílusom.
2017. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Jó elcseszett szülő lehet az az ember akinek külön felkell hívnia a gyereke figyelmét arra, hogy ne cigit,piát,drogot,fegyvert stb vegyen magának :D
2017. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom a válaszodat... na, ez az, amit el kell kerülni. Hogy sztem baromság, ezér' megtiltom. A zsebpénz arra kellene, legyen, hogy ő maga megtanulja beosztani a pénzt. Akkor nem fogja tudni, ha minden kívánsága meg van vétózva, és nem rendes indokokkal (pl. hogy a cigi és az alkohol egészségtelen, rá lehet szokni, és 18 év alatt illegális fogyasztani, hogy a kiskutya a másik 3 embernek az életét felforgatja a háztartásban), hanem mert apuci-anyuci szerint felesleges. Velem pont ez volt anno, aztán 18-22 éves korom között egy kisebb vagyont elvertem, mert megbolondultam attól, hogy VÉGRE legálisan azt vehetek magamnak, amit csak akarok... mert minden kérésemre nemet mondtak (amúgy én nem kaptam zsebpénzt, hanem ott kellett kuncsorogni folyton azzal a dumával, hogy "kicsikém, ha szeretél vmit, csak kérj, mert adunk"... aztán egy finomabb illatú tusfürdőt a sima Baba helyett nem voltam nekem hajlandóak venni 300 Ft-ért, mert az baromság).
2017. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
15. Jó, a fegyvert sarkos példának gondoltam, de ha bekerül egy olyan közösségbe a kölök tinikorában, ahol menő a cigi meg a pia, a legjobb nevelés mellett is fennáll a lehetőség, hogy megfordul a fejében, hogy azt vesz a pénzéből. Pl. öcsém 16 évesen verte a seggét a földhöz, hogy ő vízipipát meg kondizáshoz szteroidot akar, pedig azért nem a cigánysorról jöttünk, és értelmiségiek a szülők (nem a legjobbak, de nem ilyen téren rossz szülők). Mondjuk anya ezt pl. megtiltotta, nem vett neki, elvből.
2017. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves leszek, havonta 10.000 forint zsebpénzt kapok, és megbíznak bennem, hogy nem veszek hülyeséget. Nem szólnak bele, de nem is veszek belőle narkót, vagy olyasmit, amit nem szabad/felesleges.
2017. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az "ő pénze" alatt a karácsonyra, ünnepekre kapott pénzt, zsebpénzét, esetleg ha melózott érte azt a pénzt akkor nyilván semennyire, mert az övé. Szerintem te is néznél ha azt mondaná ne vedd meg azt a vasalót.
2017. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19!


Zsebpénz és ujsagkihordasert járó pénz. Alapból nem szólok bele, hogy mire költi, de jatekpenzre költeni, azért, hogy x ruhát meg tudja venni az avatarjanak nagy marhasagnak tartom. Ezt nem engedem, mert nincs értelme. Ezen kívül egyszer mondtam neki nemet, amikor valami 100euro körüli áron lévő rúzst akart megvenni - egy 14 éves kislány arra se fogja a pénzét költeni

2017. aug. 14. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!