Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szóltok bele abba,...

Mennyire szóltok bele abba, hogy a gyereketek mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés

Illetve a kamaszok véleménye is érdekelne, a ti szuleitek mennyire szólnak bele ebbe?

Van olyan, amire a gyerek semmiképp nem koltheti a pénzet vagy teljesen szabad kezet kap, mondván az ő pénze, azt csinál vele amit akar?


2017. aug. 14. 06:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem érdemes ilyenekre pénzt költeni, de pont az ilyen hibákból tanul majd meg bánni a pénzzel.
2017. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, akkor fogja megtanulni, ha a saját hibájából jön rá, hogy ezt mégsem kellett volna megvenni.

Én is így jöttem rá. Megvettem pár dolgot, amit nagyon akartam, anyám mondta, hogy szerinte hülyeség. Kis idő múlva megbántam, de tanultam a hibámból és azóta kétszer is meggondolom mire költök és mennyiért.

Ha anyám akkor megtiltotta volna, lehet, hogy még mindig azért a dologért hisztiznék.

2017. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
95%

Én karácsonyra, szülinapra meg a többi ünnepre kapok pénzt, plusz ha diákmelózok kapok fizetést, amit szépen gyűjtögetek.

Ha veszek valamit, az könyv vagy pedig ruha. Általában saját pénzből finanszírozom a tanszerek egy részét, illetve a különóráim egy részét is, néha az ebédpénzt. (Természetesen eltartanak, de már kezdtem cikinek érezni, hogy mindent a szüleim fizetnek, így én is próbálok beleadni ezekbe.)

Ha valamit kérek azt általában megveszik, de sosem kérek hülyeségeket.

Egyébként most a jogosítványra spórolok. És ígérgetem anyának, hogy oda fogom adni neki a nyelvvizsga árának a felét, de egyelőre nem akar belemenni.

17/L

2017. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szólnak bele, előbb megtanul bánni a pénzzel.
2017. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!