Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti mit szólnátok...

Anyukák, ti mit szólnátok hozzá, ha a 15 éves lányotok ott akarna aludni a barátjánál?

Figyelt kérdés

2017. aug. 14. 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor látszik, hogy mennyire a tinik bitorolják ezt az oldalt. Csípőből pontozzák le a vélt érdekükkel ellenkező válaszokat.
2017. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan elborzaszt sokak gondolkodásmódja, érvelése. Itt alapvető kulturális problémák vannak, ami bizony rettenetes konfliktuskezeléshez vezet.


Én nem értek egyet a kategorikus tiltással. Nem balhézni, kézivezérelni kell, hanem bizalmat kiépíteni, beszélgetni, példát mutatni, szeretni, felvilágosítani, rávezetni, tapasztalatot, érzéseket megosztani. Meggyőződésem, hogy így is lehet késleltetni, ha a szülő nem hanyagolja el a gyerekét. De ha csak annyi telik tőle, hogy kinevesse, balhézzon, egyszerűen tiltson, bezárjon, eltiltson... akkor elvágja magát. Szerintem megfelelő kommunikációval el lehet érni, hogy a gyerek maga jusson el arra a következtetésre, hogy korai. Viszont ha már szóba kerül, akkor mindenképpen kell beszélni az óvszer fontosságáról, terhességről, nemi betegségről, felelősségről és szépségről is, és nem balhézni, ha van nála gumi.


Az is szomorú, hogy sokan itt amikor egy 15 éves lány szexuális vágyáról írnak, akkor már csak a r|b@ncozás, az össze-vissza kefélés és egyéb stigmák frázisok jutnak az eszükbe. Így nem csoda, hogy indulatokat ébreszt a szülőben a dolog, holott lehet, hogy két éve tartó első szerelem, stb.

2017. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim válasza:
74%

Én 15 évesen vesztettem el a szüzességem egy 26 éves férfival. Édesanyámmal sosem volt felhőtlen a kapcsolatom, sűrűn leszidott, mindig megbántam ha valami elmondtam neki, mert nem úgy reagált ahogy az a lelkemnek jó lett volna, tudjátok kedvesen, megértően, figyelmesen. Amikor összejöttem ezzel a férfival tiltani akartak tőle, nem támogatták, főleg édesapám. Megértem, féltett.

Titokban találkozgattunk egy hónapig, majd titokban összejöttünk. Azt mondtam sulis buliba megyek, oda mindig engedtek, közben vele találkoztam. Nem siettünk el semmit, 1 hónap alatt csak pár ölelés, kézfogás volt. Gyönyörű volt, lassú, hagytuk kiteljesedni. Tiltottak tőle de megtörtént, szerelembe estünk. Később kiderült hogy egy rokon mondta édesapámnak hogy ne tiltson, úgy is megtesszük, találkozunk, csak nem mondjuk el. Így is volt az elején. Amikor összejöttünk aznap este elszaladt velünk a ló. Megtörtént az első csók, majd a második, harmadik...Hideg volt, rám adta a kabátját (nekem is volt felsőm de úgy éreztem hülyén áll ezért nem vettem fel), és mivel ő is fázott, szeptember végén, bebújt a kabát alá, vagyis a kezeit betette, a derekamra. Szégyellős voltam, zavarba jöttem..Simogatott, csókolgatta a nyakam, magához húzott. Majd az első csók..

Benyúlt a felsőm alá, csak lágyan, mindig egy picit mozdulva simogatta az oldalam, hideg kezeivel a hátam, hasam. Nem sietett, nézte a reakcióimat. Éreztem hogy vágyik rám, én is vágytam rá. Majd volt egy olyan mondata, hogy "Szívesen mennék lejjebb is, de nem akarok sietni". Akartam, hogy lejjebb menjen, simogatta a lábam, combjaim, fenekem. Imádtuk egymást. Lehet gyors volt, de érzelmes, addig nem nyúltunk egymáshoz, csak keveset és lágyan, az érzelmekre koncentráltunk.

Aztán a szüleim úgy ahogy elfogadták. Édesanyámnak felhoztam nagyjából egy hónap után, hogy mi lenne ha lefeküdnénk, mit gondolna, egyebek. Hát, mondta hogy inkább ne, várjunk még vele pár hónapot, meg hogy miért akarnám, ne tegyem.

Egy szombat délután átmentünk hozzájuk. Mindketten tudtuk mi fog történni. Beszéltünk róla azelőtt este, megvette az óvszert. Megbeszéltük hogy csak akkor ha mindketten szeretnénk. Kérdés nélkül megtettük.

Nem aludt akkor még nálunk, másfél hónap után történt meg. Édesanyámnak azóta se mondtam el, pedig megkérdezte már sokszor. Azóta eltelt lassan egy év, még mindig együtt vagyunk, 2-3 hónap után már nálunk aludt. Édesanyám teljes mértékben kiakadna, fogamzásgátlót írattatna fel, pedig megbeszéltük hogy nem akarunk azzal védekezni. Minden hónapban nyaggatna hogy megjött-e és egyebek. És igen, ameddig tudom azt fogom mondani hogy nem. Védekezünk, figyelünk mindenre, sosem volt baj.

Szóval ennyi. Normális lány vagyok, nem fekszem össze mindenkivel, párkapcsolaton belül szerelemből vesztettem el, édesanyámnak mégsem mondtam el, mert tudom mit reagálna, mert tudom nem engedné. Nem kell ott aludni senkinél, amúgy is megtörténik ha akarják.

Azóta mellettük, egy ajtó választ el, és úgy is csináljuk. Tehát ennyit a normális lányokról akik soha senkivel és azonnal elmondanák és a tiniri.bikről. Normális lányként nem mondanám el. A szülő miatt.

2017. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
67%
Szexelni nem bűn, ezt kéne felfogniuk végre a szűlőknek is.
2017. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim válasza:
67%

Én megengedném...Az hogy valaki megbízik a gyerekében az nem azt jelenti,hogy mindent rá is hagy a gyerekre...

Sajnos már nem azok az idők vannak,mint régen!a mai fiatalok gyorsabban érnek!Ezzel a szülő nem tud mit csinálni, a gyerek jár közösségbe, vannak barátai.Az ideje nagy részét velük tölti,egymáshoz kezdenek "hasonulni"...ezért vagyok én is inkább a kommunikáció híve...én borzalmasan érezném magam,ha a gyerekem kijátszana,de attól méginkább,ha úgy esne át élete egyik legfontosabb pillanatán (első szeretkezés),hogy nem készítettem fel a dolog veszélyeire..(nemi betegség,nem kívánt terhesség és nem utolsó sorban az érzelmi részére)...Például szerintem azt a lányt,akinek "titkolnia kell" a szülei elől a dolgot előbb tudják érzelmileg is kihasználni...De nem ragozom túl..nekem ez a véleményem!

2017. aug. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 Leveltetu ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy reagaljam le! Fiatal edesapa vagyok es nekem is lanyom van. Mindenek elott gondolom vagyok annyira nyilt a lanyommal valo kommunikacioban es remelem leszek annyira okos a neveleseben, hogy ha ilyen eset fordul majd elo akkor le tudjak vele ulni es megbeszelni, hogy pontosan miert is akarja azt? Sok esetben az ottalvas egy fiunal lehet erzelmi valsag csaladi kornyezetben amit a fiu kozelsegevel potolna, lehet egyeb ok/hianyossag az erzelmi vilagaban mi miatt vallalna ezt az ottalvos menetet, es nem kimondottan a szex az oka. Sokan irtak azt , hogy hormonok dolgoznak a tinikben es ez igy is van, sokan irtak azt, hogy ugyis megtenne ha akarna DE velemenyem szerint amennyiben ilyen fiatalon mar elkezd ebbe az iranyba menni a tini , ugy gondolom hogy koraerett es csaladi kornyezetebol valamit nem kap meg valami hianyzik amit ezzel probal potolni. Nem mondhato az , hogy minden tini szexel (bar sokan teszik) az sem mondhato hogy minden tini rib-anc (bar ezekbol is van) azt viszont elmondhato hogy sok tini erzelmileg serult ami valljuk be, nekunk szuloknek a hibaja. Mindenki rohan a megelhetesert, reggeltol estig robotolnak, de kerdem en szoloktol, mikor olvastatok utoljara a gyereknek meset (kiskorban) mikor ultetek le egyutt ebedelni/vacsorazni/reggelizni, spontan csaladi beszelgetes egy aktualis altala kedvelt temarol legyen az barmi, igenis nem csak a gyerekeknek (kiskoruaknak) hanem a tiniknek is oriasi erdeklodesi vagyuk van es en ugy gondolom a szulo lenne az az elso ember aki ezt neki ki kell hogy elegitse. Mondjatok hogy naiv vagyok, mondjatok barmit de az en velemenyem, hogy amennyiben a gyerek/tini megkap minden neki szukseges torodest/figyelmet/erzelmi tamogatast/ nevelest valoszinu a 15 eves kor talan kitolhato egy 17 evre (ez nem zarja ki a lehetoseget hogy megis megtegye).
2017. aug. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem szóló jól rátapintott. A szülő-gyerek kapcsolatot is ápolni kell, a bizalmi viszonyt erősíteni. Lehet és kell is felvilágosítás, de ha ez csak úgy és akkor történik meg, ha a gyerek már menne a barátjához éjszaka, az régen rossz. Kínos lenne a szülőnek a gyereknek egyaránt. És ilyenkor hajlamosak egyesek a kinevetés palástja mögé bújni, holott csak arról van szó, hogy ők maguk is sérültek.


Ha gyerekkortól kezdve szó esne a szerelemről, barátságról, mindenről és nem kiselőadás formájában, hanem személyes vagy környezeti tapasztalatok alapján példákban, persze a gyerek érdeklődését figyelembe véve, akkor ez folyamatosan adagolva történik. Nem egy Most leülsz és meghallgatsz jellegű kioktatás lesz, amit fizikailag ki lehet kényszeríteni, de befogadtatni már kevésbé.

2017. aug. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 komplextom válasza:
35%
Gyereke válogatja. Az én lányom most lesz 16. Nálunk az volt az alku, hogy 4hónap udvarlás után a fiú alhat nálunk és 6hónap után fordulhat komolyra a kapcsolat. Ezt mindegyik érintett fél elfogadta. És most a 6. Hónapra, ami egybe esik a születésnapjával vettünk egy wellness hétvégét nekik, hogy illő környezetben és kellő romantika mellett válhassanak felnőtté. Szóval ha a 15 éves lány elég érett ahhoz, hogy komolyan vegye a kapcsolatot, akkor megengedném. Nálunk ez egy évet csúszott. Igaz én egy apuka vagyok aki ezt írta.
2017. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
27%
Előbb együttalvás és majd csak utána válik komollyá a kapcsolat :O Hűha.
2017. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem a sorrendet..
2017. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!