Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy nem szabad megpofozni a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan verésre célzok hanem pofozásra.Szerintem ezzel elvetették a sujkot a szülők és mivel még csak meg sem próbálják nevelni a gyereküket a gyerekek elkanászodnak és így lesznek 12 évesen instagarm meg facebook p*csák és páwa gyerekek.A 14-16 éves tini szülökről ne is beszéljünk.20 éves vagyok és én igenis meg voltam pofozva akkor amikor 13 évesen miniszoknyát vettem fel április közepén 16 fokban és erősködtem,hogy mégpedig én ezt fogom hordani és kész.Szerintem megérdemeltem és ha vissza mehetnék az időben tuti saját magamat is felpofoztam volna.Teljesen ellenzem ezt a nevelési módszert,hogy nem ütjük meg a gyereket.Néha mi is megérdemeltük.

2017. aug. 27. 20:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%
"Szerintem ezzel elvetették a sujkot a szülők " A sulykot azzal vetnék el, ha a semmiért is vernék a gyereket. Egy-két nevelő célzatú pofon nem árthat- ahogy nekem sem ártott meg amikor pofátlan meg agresszív voltam anyukámmal.
2017. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy értek egyet. Ígyis túl sok a szemtelen, pofátlan kis hülye.
2017. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Maximum extrém esetben támogatom, ugyebár felnőttet is pofoznak hisztéria esetén meg ilyenek. Adott esetben kifejező lehet, de alapesetben nem ezzel kell nevelni. De ez erősen gyerekfüggő is, van, akinél tragikus hatású pár pofon, más meg kibírja, ha nem is ideális.

Egy miniszoknya miatt eszembe nem jutna pofozkodni. Ha ellenzem a dolgot, nem engedem meg neki és kész. Ennél nekem sokkal, sokkal, sokkal komolyabb dolog kell, pedig temperamentumos vagyok.

2017. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem mivel ez testi sértés és bűncselekménynek minősül.És illetve én szerintem egyáltalán nem szabad mivel ezzel a gyermeknek sérül a lelke.
2017. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
58%
Jó, jó a pofon, de a mai világban erőszakkal már egyre kevésbé lehet érvényesülni. A gyerek mit fog tenni 15 év múlva egy munkahelyen? Felpofozza a kollégát nevelő célzattal?!
2017. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
38%
Nem. A gyermek dirigálni fog a szüleinek, és eltartatja magát- hiszen neki csak jogai vannak, a szülőnek meg csak kötelességei.
2017. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
#4/5 "a gyereknek sérül a lelke" ezen csak röhögni tudok,de most komolyan hány olyan ember van akit megpofoztak gyerekkorában és teljesen normális élete van és lehet hogy már nem is emlékszik rá.Nekem anyukám mesélte el újra ezt a sztorit én meg csak röhögtem rajta.Persze a mentális zavarokkal küszködő gyerekeknek lehet,de akinek normális a felfogása az megérti egy idő után miért kapta.
2017. aug. 27. 20:48
 8/38 anonim ***** válasza:
63%
Erőszakos lesz, megy gyermekkorában azt látta/tanulta, hogy annak van igaza aki erősebb és üt. Ne feledd, ha egy gyereket ütnek-vernek, akkor felnőttként ő is ütni fog. Főleg ha ő gyerekként jogtalannak érezte. Hogy a gyerekét vagy a párját, azt majd akkor ő dönti el. Csak az már lehet, hogy nem fog az akkor már nagyszülőknek tetszeni. Akkor már szívesen visszacsinálnák, csak már nem lehet. Az erőszak nem marad megtorlatlanul, csak éppen később más kapja.
2017. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#8/8 már mondtam egy gyerek felfogja előbb-utóbb,hogy miért kapta a pofont kivéve ha mentálisan sérült,vagy (hozzáteszem)ha tényleg okvetlenül kapta,amit gyerek verésnek hívnak egy pofontól nem fog megváltozni a gyerek egész személyisége.
2017. aug. 27. 20:57
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

Előző, nem feltétlenül. Van, akinek akkora trauma a verés (s van, akinek pár pofon is verés), hogy akármi is lesz, tuti nem üti meg a gyermekét.

Nekem némi alacsony szintű ütéssel nincs akkora bajom, mint egyeseknek, elég primitív állatok vagyunk ahhoz, hogy ez válasz legyen, DE a gyermek így is annyira függő és valamelyest kiszolgáltatott s még tanulja az életet, hogy nem tartom igazságosnak, hogy egy hiba miatt megüssék, főleg, hogy aki megüti, az sokszor sokkal nagyobb hibákat követ el. Nem mindenki tanul egy pofonból, van, akit kizárólag bánt s eltávolítja a szülőtől. Egyénre szabottan kell nevelni, de a pofonoknak egyik gyerektípusnál sem szabad uralkodó szerepet betölteni. Sokszor ez gyenge dolog, a szülő csak ütni tud, kezelni a helyzetet nem. NÉHA van értelme, ennyi.

2017. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!