Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy nem szabad megpofozni a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan verésre célzok hanem pofozásra.Szerintem ezzel elvetették a sujkot a szülők és mivel még csak meg sem próbálják nevelni a gyereküket a gyerekek elkanászodnak és így lesznek 12 évesen instagarm meg facebook p*csák és páwa gyerekek.A 14-16 éves tini szülökről ne is beszéljünk.20 éves vagyok és én igenis meg voltam pofozva akkor amikor 13 évesen miniszoknyát vettem fel április közepén 16 fokban és erősködtem,hogy mégpedig én ezt fogom hordani és kész.Szerintem megérdemeltem és ha vissza mehetnék az időben tuti saját magamat is felpofoztam volna.Teljesen ellenzem ezt a nevelési módszert,hogy nem ütjük meg a gyereket.Néha mi is megérdemeltük.

2017. aug. 27. 20:30
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
78%
Egy-két pofon még nem nagy dolog, de a sorozatos pofon és rugdosás, más néven verés, már más tészta. Egy pofontól max kiábrándul egy pillanatra a gyerek, a veréstől pedig sérülhet. Én nem ítélem el azt a szülőt, aki nevelő célzattal kezet emel a gyermekére, viszont a nevelő célzatú verést már ellenzem.
2017. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, a verés mindig akkor jön elő, ha a szülő nem tud mihez nyúlni és eszköztelennek érzi magát. Pl a 2-3 éves dackorszakos gyerek már sokadszor nyúlkál csak azért is a konnektorba. Vérmérséklettől függően mindenki el fog pattani igen záros határidőn belül. Nem ideális, de értheő, hiszen iszonyat frusztráló, amikor tudod, hogy a gyerek direkt csinálja, másrészt veszélynek teszi ki magát. Egy 13 évest pofozni a szülő nevelési csődjének teljes bizonyítéka. Egy 13 évesnek egyrészt lehetne több esze, ha nincs,akkor lehet vele érvelni, esetleg szóban megtiltani. Ja, hogy a szülő nem tud szóban tiltani és érvelni, csak a fizikai fölényét használni? Elég szomorú, nem? Érdekes módon engem sosem kellett 13 évesen ütni ahhoz, hogy szót fogadjak. Anyukám inkább vett egy nagy levegőt és elmagyarázta 5 percben. Sőt, néha képes volt kompromisszumra jutni... Pl 16 fok nem is olyan kevés, kell neki egy harisnya, aztán menjen. (tudom, miniszoknya, de olyan rövid szoknyát meg alapból nem veszek neki amiben nem engedem el otthonról)
2017. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Azt a szoknyát én vettem nem anyukám ő mindig is régimódi volt ilyen téren én pedig "lázadtam" talán.A lényeg annyi volt hogy erősködtem és szemtelen voltam,de aztán rájöttem,hogy jót akart nekem.Egy 13 éves nem mindig hallgat a szüleire mert már van a világról valamiféle kialakult véleménye....nekem is volt és ezt azoknak az akkoribban 20-on valahány éves lányoknak köszönhetem akik miniszoknyában jártak télen és ezt láttam mindenhol az utcán hirdetéseken...ilyesmi(már nem igazán emlékszem rá).Oké hogy kompromisszumot lehet kötni,de ő egyáltalán nem akarta rajtam látni azt a miniszoknyát,amit megértek mert én sem szívesen látnék egy kislányt miniszoknyában az utcán sétálgatni főleg most amikor már sokkal több a pedofil meg a gyerekrabló.
2017. aug. 27. 22:20
 14/38 Keresztes Bence válasza:
60%
Mint ahogy írták előzőleg, ha a szülő nem tud szóban tiltani hanem a testi fölényét használja egy 10-en x éves gyerekkel szemben, az nevelési csőd, általában a maradi idióták akik megütik a gyereket mert nem tudnak rá észérvekkel hatni, apám is ilyen, és így 20 évvel később azt vettem észre, hogy én is könnyen ideges leszek és sajnos nem bírok az idegeimmel,mert ezt tanultam otthon, szóval ezt normális ember nem tarthatja helyesnek, egy ideális társadalomban higgadt kommunikációval és kellő megértéssel és nyitottsággal ellehetne intézni bármit
2017. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Akkor miért vannak még mindig háborúk ha kellő higgadtsággal meg lehet beszélni mindent?
2017. aug. 27. 22:57
 16/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem értek egyet vele. Kétszer kaptam, mikor kicsi voltam, igaz, nem pofont, hanem a seggemre, és nem lettem tőle se agresszív, se lelki sérült. Viszont sose voltam olyan kis vadállat, mint a mostanában látható gyerekek.
2017. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
Nem szabad fenyegetni a gyereket. Nem szabad verni a gyereket. Nem szabad nevelési eszköznek tekinteni és úgy kezelni a pofont. Ezekkel értek egyet.
2017. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
2017. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
54%

Kétszer kaptam pofont és mindkétszer rászolgáltam.

Egyszer hiszti miatt, pedig már 15x rám szóltak elötte, másodszor pedig mert beszóltam mamának elég rondán.

2017. aug. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
72%
Nem értek egyet vele... igenis, kapjon a gyerek pofont, ha szemtelen, pofátlan! Azzal nem értek csak egyet, amikor minden hülyeségért megverik a gyereket, pl egyest hozott a suliból, nem vitte le a szemetet, vagy szimplán anyuci-apuci bepiált, és a gyereken vezetik le a feszkót.
2017. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!