Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy nem szabad megpofozni a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan verésre célzok hanem pofozásra.Szerintem ezzel elvetették a sujkot a szülők és mivel még csak meg sem próbálják nevelni a gyereküket a gyerekek elkanászodnak és így lesznek 12 évesen instagarm meg facebook p*csák és páwa gyerekek.A 14-16 éves tini szülökről ne is beszéljünk.20 éves vagyok és én igenis meg voltam pofozva akkor amikor 13 évesen miniszoknyát vettem fel április közepén 16 fokban és erősködtem,hogy mégpedig én ezt fogom hordani és kész.Szerintem megérdemeltem és ha vissza mehetnék az időben tuti saját magamat is felpofoztam volna.Teljesen ellenzem ezt a nevelési módszert,hogy nem ütjük meg a gyereket.Néha mi is megérdemeltük.

2017. aug. 27. 20:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Bulizni alkohol nélkül is lehet.
2017. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagyon csúnya dolgot csinál mondjuk egy 6-7 éves, simán pofán vágnám, nyilván nem izomból, de érezné.


fiatalabb gyereknél szerintem bőven elég, ha csak jó hangosan az arcához közel összeütöm a tenyeremet. Megijed a hangtól.


De igen, vannak esetek, amikor muszáj fenyíteni. Pl, ha látnám, hogy állatot kínoz vagy valamelyik társát, tuti , ütnék.

2017. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ha más gyereket üt, akkor nem tudhatod az okát.
2017. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
94%
Én hülyeségnek tartom, hogy minden szarságért lekeverünk egyet és ezzel "tekintélyt szerzünk". Lószart. Ezzel csak azt éred el, hogy a gyereked utálni fog. Nyilván, van az a helyzet, ahol elcsattanhat egy pofon, de azért nem olyan hétköznapi szirszarért, mint hogy a gyerek mini szoknyában akar menni. Ha mindenért ütni kell a gyereket, hogy hallgasson ránk, akkor ott valamit erőteljesen elbasztunk a nevelésben...
2017. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34%
Aki üti a gyerekét az nem való szülőnek.
2017. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Neveletlen kisgyerekenél helye van, de akkor sem az arcon ütésnek. Kamasznál meg fölösleges. Csak a családon belüli gyűlölködést növeli.
2017. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
77%
# 9/36 Kedves kérdező! Fogalomzavarban vagy. A pofon az pofon. A pofozás pedig nem egy pofon, ergó verésnek minősül...
2017. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
71%
Igen, kell pofon a gyereknek. Én akkor kaptam, ha tiszteletlen/agresszív/hazug voltam. Ha apámmal voltam ilyen, anyámtól, a anyámmal, akkor apámtól kaptam ezáltal megtanultam azt is, hogy kiállunk egymásért egy kapcsolatban/életközösségben. Az utolsót 14 évesen kaptam. Azóta felnőttem, nem vagyok már tiszteletlen/agresszív/hazug, hacsak a helyzet nem úgy kívánja és kiállok azért, aki a szerettem. Szeretem a szüleim, ők is engem és hálás vagyok nekik, hogy korlátokat adtak, melyek a komfortzónám határait mutatják és figyelmeztetésül szolgálnak arra, hogy azon túl már kockázatot kell vállalnom. Nyomasztó lehet korlátok nélkül élni, nincs mit átlépni és nincs sem pozitív sem negatív visszacsatolás, minden csak jár.
2017. szept. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!