Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elvált anyukák, nektek rosszul...

Elvált anyukák, nektek rosszul esne, ha a volt férjetek új felesége venne cicifixet a kamaszodó lányotoknak?

Figyelt kérdés
Az "új" feleség vagyok. A férjemnek van egy lassan 11 éves lánya. Elkezdtek nőni a mellei. Mondtam neki, hogy lassan lehet hogy jó lenne beszerezni pár melltartót. Mivel vannak olyan felsői amiben konkrétan látszik, hogy nő a melle. Majd 1 hónap után rákérdeztem, hogy nem szereti a melltartókat vagy miért nem hordja, erre azt válszolta, hogy nem mondta az anyjábak mert úgysem venne de ő szeretne nagyon. Elmentünk és vettünk 3 darabot. Nem merevítősek, egyben van egy minimális szivacs, a másik kettő csak vastagabb anyagú, 70 AA-s méretek, diszkrét, nem kihívó mintával. Nagyon szereti őket, és hordja is, amit az anyja meg is jegyzett, és láthatóan rosszul esett neki. Viszont az apja mondta már régebben neki, hogy jó lenne pár melltartó a lánynak de rá sem hederített. Rosszul tettem, hogy megvásároltam ezeket?
2017. szept. 15. 18:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
Amikor én voltam kamasz, féltem anyámnak felhozni az ilyen témákat, a tudta nélkül kezdtem el melltartót hordani és amikor nem volt otthon akkor mostam ki. Jó dolog, hogy vettél neki és ennyire figyelsz rà, de szerintem vagy te vagy a férjed próbáljatok meg beszélni az anyjával, hogy kamaszodik a lánya és talán nagyon szégyenlös, figyeljen oda jobban az ilyen dolgokra és ne legyen prüd, ö a felnött, ez az ö dolga(is)!
2017. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem miért lenne baj, hiszen ez is csak egy ruhadarab.
2017. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%
Én is vettem a nevelt lányomnak melltartót, amikor kiderült, hogy csak az unokatesójától örökölt darabjai vannak. Tudtommal az anyja nem akadt ki, bár az sem érdekel, ha igen. Ne használt melltartóban járkáljon már szegény gyerek.
2017. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%

Nekem se vett anya gyerekként, tök ciki volt 12-13 évesen melltartó nélkül mászkálni. Főleg, hogy elég nagy volt, szóval átütött a ruhákon, pólókon. A többiek meg azzal szórakoztak, hogy húzkodták le a pólómat és ilyenek.

Nagyon jól tetted. Ma már nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek.

2017. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Azért meg kellett volna próbálni megbeszélni az anyjával. Így, hogy meg sem próbáltad, esélyt sem kapott. Ez így nem szép.
2017. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

"Azért meg kellett volna próbálni megbeszélni az anyjával. Így, hogy meg sem próbáltad, esélyt sem kapott. Ez így nem szép."


Ha a kérdezö látta a gyerekenk, hogy kellene neki, ha az apja láttta ugyanezt, akkor az anyának is észre kellett volna vennie, ha csak egy kicsit is odafigyel a gyerekére. Külön figyelmeztetni semmi esetre sem kellett volna a kérdezönek - ezt neki magának is észre kellett volna vennie. A gyereknek meg az a lényeg, hogy végre jól érzi magát, az anya meg ahelyett, hogy magába szállna, hogy miért enm figyel oda rá, inkább kritizálja a melltartókat meg azt, hogy a kérdezö megvette nike azt, amit neki kellett volna!

2017. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%

***Azért meg kellett volna próbálni megbeszélni az anyjával. Így, hogy meg sem próbáltad, esélyt sem kapott.***


Ezt az anyának is kellett volna látni! Az apja meg már szólt az neki, de erre nem reagált.


Ez a nö az a fajta anya, aki - amennyiben direkt rákérdezett volna az új feleség - megtiltja, hogy vegyenek a gyereknek, csak azért, mert az "új nö" akarja. Neki fontosabb a saját önzése, mint az, hogy a gyereke jól érezze magát!

2017. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint, utolsó, te jobban ismered az anyát, mint én. Igen, látnia kellett volna. De a jó kapcsolat és a korrektség érdekében a új feleség is megengedhetett volna egy kérdést, vagy ő maga, vagy a gyerek által. Így utólag már hiába kérdez minket.
2017. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%
Ha az anya szerint a 70AA méretű, azaz mell nélküli 11 éves gyerekének nem kell melltartó (főleg szivacsos!), akkor azt egy idegen ne bírálja már felül. Lehet, hogy nincs igaza, de ennél sokkal durvább dolgokat tesznek meg más szülők a gyerekeikkel és mégsem avatkozik bele senki.
2017. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

"Ha az anya szerint a 70AA méretű, azaz mell nélküli 11 éves gyerekének nem kell melltartó "


Akkor az anya nem foglalkozik a gyerekével kellöen. Ugyanis ÉPPEN ez az a kor, amikor még "nincs melle" a lányoknak, de a mellbimbójuk elkezd fejlödni és igen erösen látszik síma pólon keresztül, és mivel a kislány eleve nem tud mit kezdeni a nöiesedésével, ezét igen ersöen zavarja a dolog. EZÉRT tette jól a kérdezö, hogy vett neki melltartókat, amiken nem látszik át a mellbimbója a lánynak, mert ezzel a kislánynak segít helyzetet megszokni.


MELLESLEG a kérdésben világosan meg lett két dolog említve:

1. az APA szólt az anyának, hogy kellene már melltartó a lánynak - azaz ö odafigyelt rá és észrevette, hogy zavaró a dolog.

2. az anya még most is a melltartó ellen van, pedig a kislánynak szüksége van rá.


Ha az anya lusta a kislányra tekintettel lenni, nem a gyereknek kellene ezt megszenvednie, és igenis jól tette a kérdezö, hogy segített neki egy kínos érzéstöl megszabadulni.


Aki szerint meg vannak szülök, akik rosszabbakat is tesznek a gyereküknek, azok szerint csak az gond egy gyereknek, ha fizikailag bántják? Mert egy kislánynak igen komoly lelki problémákat tud okozni az ilyen elhanyagolás is.

2017. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!