Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért olyan ha...

Sok szülő miért olyan ha megtudja a gyerekről hogy füvezik? A gyerek hibája ha ezt is titkolnia kell élete végéig?

Figyelt kérdés

Örök vita téma a marihuána, kontra kemény függőséget okozó drogok használata.

Nem kívánok senkit meggyőzni róla, csak sok esetben a szülő hisztériája sokszor alaptalan, hisz akkor sem heroinista gyereket kell rendbe hozni, aki vagy nincstelenül az utcára kerül vagy belehal idővel.


A kérdés azért született, mert engem is érint a téma igaz már nem vagyok gyerek de mai napig tudom hogy ha kiderülne hogy füves cigit szívok néha, ráadásul nem dohányzóként abból balhé lenne, Apámtól minimum egy verés, Anyám meg hetekig bőgne és könyörögne hogy ne csináljam.


Utólag visszagondolva rossz a lelkemnek, hogy ha elmentem szórakozni mindig azt mondtam a telefonban még csak pár sört ittunk, nem akarunk berúgni későbbre, viszont egy este legalább 4 cigit is csináltunk és 2-3an osztoztunk rajta.

Jobb lett volna tudatni velük még az induláskor hogy pár cigit elszívunk meg 1-2 sör és ennyi, de nem tehetem hisz félek a problémáktól.


Ha egyszer szülő leszek valamikor(bár ma már inkább anyagiak kérdése) velem már teljes nyugalomban leülhet a gyerek akár tanácsért is, akár elmélyülni a témában, sajnos a mai szülők nem kíváncsiak az ilyesmire előbb ütnek cirkuszolnak, minthogy megkérdezzék "mit látsz ebben?" pedig ma értékes ember lehetne az a szülő, aki előtt ez sem kell hogy titok legyen, mert ismerjük be mi a rosszabb ha a tini hazudni kényszerül mielőtt elmegy otthonról, vagy otthon tisztázzák a dolgot és így nincs csalódás.

Viszont a kiszámíthatatlan kevert drogokat már én sem díjaznám.


2017. szept. 30. 22:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
61%

26 vagyok és anyuka.


Én is szívtam, kb 16 éves koromtól 18ig, összesen vagy 15x, amíg végre be nem ütött, piszkosul jó volt, de ijesztő is, hogy valami ennyire jó lehet. Azóta hozzá sem nyúltam.


Ilyen társaságban mozogtam/mozgok. Eltelt jópár év, aki csak havonta párszor szívott 18 éves kora óta, azon is érezni. Nem a szagát. Egyszerűen nehezebben kapja el a beszélgetés folyamatát, mert nem szórakoztatja, kevesebbet mosolyog és nevet, kevesebb helyre mozdul ki szívesen, nem igazán lelkes. Évek óta ez van náluk, nem csak alkalmi hangulatingadozás.


Aki pedig hetente vagy gyakrabban szív, az teljesen lezombult. Lassú, érdektelen, felületes, egyhangú, és valami történik a hangjukkal vagy a beszédstílusukkal is.


Nem állítom, hogy elbutulnak, hisz már diplomások, de valami nem oké. Ezt csak kívülről látni.


Amúgy akárhányszor megérzem az illatot az egyik villamoson, mindig beugrik milyen jó lenne és milyen jó volt. Ennyit az érzelmi függésről. Még évek múltán is megvan, ösztönösen felkapom a fejem az illatára, vagy ha valaki erről sutyorog a buszon, és felidézem milyen jó volt az az alkalom.


A havonta pár alkalom az rengeteg, ahogy a havi egy doboz sima cigi is az. Az nem alkalmi dohányos vagy drogfogyasztó, aki ilyen gyakran talál rá alkalmat. Évente max 3 még mondjuk rendben van másoknál, de én már ilyen emberrel sem szívesen barátkoznék.


Szülő vagyok, a gyerekem valószínűleg ki fogja próbálni, de biztos, hogy nem fogom engedni, hogy úgy jöjjön oda, hogy csak elszívunk pár cigit, 18 alatt. Így el sem mehet.


Remélem lesz olyan jó viszonyunk, hogy megoszthassam vele a tapasztalataimat, bemutathassam neki az ismerőseimet, akik felnőttként is szívnak, elmondhassam, hogy ez a változás már az első év végén érezhető volt.


A berugással annyival könnyebb, hogy az pocsék. Részegnek lenni sem túl jó, utána meg egészen rémes. Aki erre rászokik, annak nagyon mélyen kell lennie.


Viszont cigit tekerni szórakoztató, beállva lenni szintén kellemes, és utána is jó.

Ez a sok kellemes érzés sokkal addiktívabb, mint egy berugás.


Benne lenni egész más, mint kívülről.


Olyanokat tudnak mondani, ami teljesen egyértelmű függést jelent, pedig csak hetente egyszer szívnak.


Pl"jobban alszom, ha este szívom", "kevésbé vagyok ideges, ha be vagyok állva", "csak levezetem a stresszt", "csak szórakozunk a haverokkal"


Gondold át, ha ezeket alkoholfogyasztáshoz mondanák. Te is felismernéd az alkoholizmust benne, gondolom.

2017. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%

Írhat itt bárki bármit, úgy is okosabbnak hiszed magad mindenkinél, aki megosztotta a saját életét, azt is csak elolvastad, megrántod a vállad, és meg sem hat, bele se gondolsz mennyi küzdés és fájdalom érte, h ne egy kuka mellett lője magát halálra. De ő "hülye" te meg okos vagy, veled nem történhet meg, csak pont hogy a hormontermelésedre nem tudsz hatni akarattal.

Ja és még annyi, hogy remélem, tényleg engedékeny apa leszel, ha egyáltalán lehetsz vérszerinti apja bárkinek is. Bár egy meddőségi centrumban pár milliót el lehet költeni a sikerért.

2017. okt. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

Ez kb. az a mentegetőzés, amit minden drogos minden droggal előad.

Nem vagy függő, csak fű nélkül nem tudsz bulizni, nem tudsz lemondani róla, és addig se bírod ki nélküle, amíg a szüleidnél vagy, ezért jó lenne, ha ott is tudnál szívni.

A saját gyerekre nincs pénzed: magyarul anyagilag is rendes érvágás ez a kis hobbid, úgy telik el a fiatalságod, hogy nem jutsz előbbre, nincs tartalékod.


Amíg füvezel, addig jobb is, ha nem vállalsz gyereket, egy idő után meg nem is fog sikerülni. A fű megteszi a dolgát.

Erősen károsítja a reprodukciós szerveket. Ezért szeretnék minél szélesebb körben elterjeszteni, hogy fékezze a túlnépesedést. A népszerűségének fontos eleme az, hogy kicsit tilos, de azért könnyen elérhető. (Tudom, tudom, csak összeesküvés elmélet.;)

2017. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Sok szülő miért olyan ha megtudja a gyerekről hogy füvezik?

- Mert kívülállóként objektíven, józan ésszel tudják megítélni a marihuána-fogyasztást.

A gyerek hibája ha ezt is titkolnia kell élete végéig?

- Igen. 1: Jó nagy m*rha, ha élete végéig szívni akarja. 2: Ha szerinte ez annyiban rendben van, akkor minek titkolni? Akkor álljon ki magáért!


+ Nincs "könnyű" meg "kemény" drog meg "kevés" drog. Drog van. Meg függőség van.


Szerintem te azért titkolózol, mert bár magadnak sem vallod be, azért tudod, hogy annyira azért nincs rendben az, amit csinálsz, akármennyire is felnőtt vagy, és azt csinálsz, amit akarsz.

2017. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy az a válaszoló, akinek nem kell tudatmódosító a szórakozáshoz, még nem drogozott szerintem, talán be sem rugott. Berugva jobb táncolni, betépve egy beszélgetés is izgalmasabb.


Piszkosul jó betépni. Tényleg. De az érzés, hogy valami ennyire jó lehet, és a legtöbb dolog eltörpül mellete, ijesztő.


Nagyon kevés ilyen intenzív érzés van. A szerelem ilyen, a gyerekvállalásban vannak ilyen pillanatok, és ilyen megmenekülni egy életveszélyes helyzetből.


Az érzések után egy darabig minden más szürkésebb, fakóbb, kevésbé intenzív.


Ha az intenzív érzés elég rég volt, kezdik csak visszakapni a pillanatok a színeiket.

Egy baráti vacsora, egy új tánc elsajátítása, egy új projekt a munkahelyen is élménnyé válik.


Mikor lelkesedtél utoljára igazán valamiért, kérdező? Mint gyerekkorodban, mikor vártad a kedvenc játékod megjelenését, és napokig nem tudtál aludni. Vagy vártad, hogy vidámparkba mehess és arról beszéltél, hogy mikre fogsz felülni.


Ha sokáig intenzív érzéseket élsz át, minden más szürkébb lesz.


Ezért beszűkültek a kisgyerekes anyukák és a szerelmesek. Ez egy társas intenzív élmény, amit a másik vált ki.


Az extrémsport és a drog pedig magányos élmény. Csak téged tesz boldoggá, ha betépsz.

2017. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
49%

A szülő a saját normáit adja át a gyereknek.

Egy dohányzó szülő nem fog kiborulni, ha 16 évesen rágyújt a gyerek, max korlátokat állít, ne tőlem lopd a cigit, ne a haverok vegyék meg, mértékkel, stb.

Pia ugyanez. Ha apuka naponta sörözik, akkor nem fogja agyonverni a 15 éves kölyköt, amiért berúgott a haverokkal, max felhívja a figyelmét, hogy ésszel csinálja, nem megy érte a detoxba.


A te helyzeted ugyanez. Mivel neked tök alap dolog a fű, nyilván nem fogod tiltani a gyerekednek.


Mivel a te szüleidnek nem alap dolog, sőt, inkább elítélendő, ezért nyilván nem kapsz tőlük buksisimit. Ezt te is nagyon jól tudod, ezért titkolódzol.

2017. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
18%
Jajj, ezek a válaszok. Nem vagyok a marihuána legalizációja mellett, de azért ez csak fű, nem lehet olyan mértékben rászokni, mint más kemény dtogokra, a hatása pedig szinte egyenlő egy jó berugáséval, nem kellene ennyire tulmisztifikálni a dolgot. Én nem szívom, régen szívtam, nálam elkezdett pánikrohamokat okozni, több más ismerösömnél is, mondjuk az alkoholt se bírom jól, de persze olyan ismerősöm is van, akinél nem okoz ilyet, sok barátom, aki csak alkalmanként szív, többdiplomás és semmi baja nincsen, miért is lenne bajuk, amikor a fél világon legális a fű, ha valaki ész nélkül használja, akkor persze lesznek gondok, ugyanilyen az alkohol is, ami mellesleg erősebb függést okoz, mint a kemény drogok, mégis lehet kapni a boltban. Szóval azért ilyen vaskalaposnak nem kellene lenni szerintem, vagy legalább az szóljon hozzá aki látott már füvet, vagy azt fogyasztó embert. Meet a legtöbb válasz szerintem olyantól származik, akinek fogalma sincs a drogokról és azok erősségéről.
2017. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
11%
11 amit te írsz, az egyáltalán nem általános, viszont nagyon szomorú, a fű normális esetben nem okoz ilyen mértékű függőséget, de nyilván lehet függni egy másik embertől, egy ételtől bármitől, talán érdemes lenne segítséget kérned ha ez a távoli élmény még mindig ennyire benned van, ugyanis ez nem a fűnek a hibája, csak nálad siklott félre valami ezzel kapcsolatban.
2017. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
62%

'Berugva jobb táncolni, betépve egy beszélgetés is izgalmasabb.'


Ha valakinek ilyenekre van szuksege ahhoz , hogy jol/jobban erezze magat , csak sajnalni tudom , hogy ennyire szorongo tipus. Es ott vannak mas bajok is..gondolom a par kereses is konnyebb igy..😉

2017. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az nem igaz, hogy a dohányzó vagy alkohol vagy drogfogyasztó ember csak határokat szab a fogyasztásban.


A nagyszüleim láncdohányosok évek óta, a nagypapám alkoholista, már dédszülők, de még mindig ellenőrizgetnek, hogy nem e dohányzom, és rosszallóan néznek, ha én is alkohollal koccintok. Gyerekként pedig tőlük jött a kettécsaplak, anya aki sosem dohányzott és antialkoholista, sokkal elnézőbb volt mind alkohol, mind dohányzás terén.

2017. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!