Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért olyan ha...

Sok szülő miért olyan ha megtudja a gyerekről hogy füvezik? A gyerek hibája ha ezt is titkolnia kell élete végéig?

Figyelt kérdés

Örök vita téma a marihuána, kontra kemény függőséget okozó drogok használata.

Nem kívánok senkit meggyőzni róla, csak sok esetben a szülő hisztériája sokszor alaptalan, hisz akkor sem heroinista gyereket kell rendbe hozni, aki vagy nincstelenül az utcára kerül vagy belehal idővel.


A kérdés azért született, mert engem is érint a téma igaz már nem vagyok gyerek de mai napig tudom hogy ha kiderülne hogy füves cigit szívok néha, ráadásul nem dohányzóként abból balhé lenne, Apámtól minimum egy verés, Anyám meg hetekig bőgne és könyörögne hogy ne csináljam.


Utólag visszagondolva rossz a lelkemnek, hogy ha elmentem szórakozni mindig azt mondtam a telefonban még csak pár sört ittunk, nem akarunk berúgni későbbre, viszont egy este legalább 4 cigit is csináltunk és 2-3an osztoztunk rajta.

Jobb lett volna tudatni velük még az induláskor hogy pár cigit elszívunk meg 1-2 sör és ennyi, de nem tehetem hisz félek a problémáktól.


Ha egyszer szülő leszek valamikor(bár ma már inkább anyagiak kérdése) velem már teljes nyugalomban leülhet a gyerek akár tanácsért is, akár elmélyülni a témában, sajnos a mai szülők nem kíváncsiak az ilyesmire előbb ütnek cirkuszolnak, minthogy megkérdezzék "mit látsz ebben?" pedig ma értékes ember lehetne az a szülő, aki előtt ez sem kell hogy titok legyen, mert ismerjük be mi a rosszabb ha a tini hazudni kényszerül mielőtt elmegy otthonról, vagy otthon tisztázzák a dolgot és így nincs csalódás.

Viszont a kiszámíthatatlan kevert drogokat már én sem díjaznám.


2017. szept. 30. 22:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%

"Amúgy az a válaszoló, akinek nem kell tudatmódosító a szórakozáshoz, még nem drogozott szerintem, talán be sem rugott. Berugva jobb táncolni, betépve egy beszélgetés is izgalmasabb."


Voltam már berúgva és köszönöm soha többet!

Valóban jobb táncolni, beszélgetni olyankor de sokkal kiszolgáltatottabb az ember! Kis híján megerőszakolt egy ismerősöm, akiről soha nem gondoltam volna. Persze nemcsak piált.Nem kívánom senkinek az érzést!

A kedvencem, amikor a srác betépve érkezett a randira. Mielőtt odaért láttam, hogy lehugyozta az egyik fát a parkban. Akkor éreztem csodás perceknek nézek elébe. Amikor megkínált az volt a hab a tortán.

Felőlem mindenki piálhat, drogozhat csak engem kerüljenek az ilyen emberek. Már megválogatom kivel állok szóba.

2017. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%

Igazából nem teljesen értem az ilyen kérdéseket. Írod, hogy nem vagy már gyerek, de önmagában a kérdés témája és a tény, miszerint apukád jól megverne érte is azt mutatja, hogy az vagy. Nincs nekem még olyan messze a kamaszkor és emlékszem még, hogy kamaszként az ember szereti elbagatelizálni a dolgokat, egészen másnként látja az ember, például a füvezés tényét, mint mondjuk 5 évvel később, ami nem sok idő. Mit vársz, mit kéne tennie ilyenkor a szülőknek? Vállon veregetni a gyereket, hogy jólvan fiam, örülök, hogy nem hernyózol? Tehát a szülő ne azon akadjon ki, hogy a gyereke saját magát károsítja, hanem örüljön, hogy a sok rossz közül még egy kevésbé rosszat (persze relatíve) csinál? Vagy mégis mit szeretnél elérni?

Neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb. Hogy őszinte légy a szüleiddel, vagy hogy szívj pusztán élvezeti, vagánykodási céllal. Most még biztos azt mondod, hogy te nem fogsz ebből ügyet csinálni, ha a gyereked ezt csinálja majd, de ilyen alapon erkölcsileg abból sincs jogod ügyet csinálni, ha majd heroin függő lesz. Az előbbi miért elfogadható, az utóbbi pedig miért nem? Hol van a határ, miért pont a fű az, amivel nincsen semmi gond, de mondjuk a met, a kokain az már nem jöhet? Milyen alapon?

2017. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha neked még 25 évesen magyarázni kell, hogy miért rossz a drog, akkor teljesen fölösleges bármit is mondani. Ha más nem, a saját hibájából tanul mindenki.

Ehhez a bulizás dologhoz meg annyit, hogy szerintem berúgni az egyik legnagyobb baromság. Értelmetlen. Egy kis alkohol tényleg fel tudja dobni a hangulatot, nincs azzal semmi baj, de a részegen vergődés, földön fetrengés, állat módjára való viselkedés már bőven túl van az elfogadható kategórián. Ha valaki csak így tudja jól érezni magát, az nagyon szánalomra méltó.

2017. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyen emberek miatt nem lépnek velünk kapcsolatba a földönkívüliek. Szerinted a szülőknek tapsolniuk is kéne, ha a hülye kölykük drogozik?
2017. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
21%
Én 7 éve szívok. Hogy miért? Ez lendít át egyik napról a másikra. Búfelejtő? Valószínűleg igen, mivel már az azt megelőző 7 évben sem voltam túl sikeres a lányoknál és azóta sem sikerült egy olyat találnom akivel boldog lennék, csak olyat akivel mégrosszabb volt mint egyedül. Talán ebben megtaláltam egyfajta ál-boldogságot. Függő vagyok? Gondolom igen. Le tudnék szokni? Le. Voltak már hosszabb időszakaim fű nélkül és nem hiányzott, csak aztán jött 1-1 elcseszett élethelyzet és úgy voltam, hogy jobb dolgom úgysincs, pénzem van rá.. ergo miért ne folytassam. Elveszett ember lettem 28 éves koromra? Lediplomáztam, tudományos területen dolgozom, (optikák, lézerek). Mellette másodállást is vállalok. Külföldön éltem évekig, hazatérve vettem házat, van két autóm, korrekt havi bevételem. Sokszor megpróbáltam letenni, mert tudom hogy nem egészséges dolog, se mentálisan, se egészségileg, de aztán valahogy mindig visszatértem hozzá. Talán az egyedüllét nyomorúságát próbálom csökkenteni vele, talán a kedvemet dobom fele, vagy csak egy berögzült rossz szokás. Lehet, hogy az egész egy ördögi kör amit a fűnek köszönhetek? Elképzelhető, de kétlem, hogy ha elhagynám, akkor sikeresebb lennék pl azoknál a lányoknál akik nekem tetszenek és lenne egy boldog életem. Azoknál jó vagyok, akik nekem nem tetszenek, de csak azért, hogy ne legyek egyedül, nem fogok olyanokkal kezdeni, akik semmit nem mozgatnak meg bennem. Na lehet savazni, oltogatni, ez az én véleményem/történetem a füvezésről dióhéjban.
2017. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%

Mi a gond a fűvel? Talán az, hogy totál tönkrevág. Felejtsd el a jótékony hatásait, olyan jótékony hatásai lennének nem vonták volna be anno elég sok helyen az orvoslásban. USA-ban is csak a rákosoknak adnak rá orvosi engedélyt, de azt is azért, mert aki olyan stádiumban van a gyógyszerek csak még nagyobb kárt okoznának, mint a fű (elég sok ismerősöm halt meg rákban, láttam mennyi gyógyszert kellett szedniük, már csak a beszedésük is megterhelne még egy egészséges szervezetet is). Borsodban élek, elég sokszor találkozok azzal miket képes produkálni a fű. Már ahhoz kezdhetsz hozzászokni, hogy hosszútávú memóriád nem lesz. Egy ideig még pörögni fog a rövidtávú memóriád, de utána az is tompulni fog. Aztán mikor nem szívod éppen annyira be leszel zombisodva, hogy a Walking Deadbe akarnak majd hívni szerepelni. Az olyan még lehetséges mellékhatásokról már nem is beszélek, hogy óriási paranoia fog kialakulni, depresszióra is hajlamos leszel, hogyha nem szívod, stb. Arra meg hosszabb távon készülj fel, hogy pénzért orálisan fogsz kielégíteni férfiakat pénzért. Nem, nincs olyan akinél az utóbbi nem alakul ki. Elég komoly függőséget tud kialakítani a fű, amire, ha nem lesz pénzed így próbálod majd megkeresni a betevőt. Sok emberrel találkoztam már, aki az elején kihangsúlyozta nem fog ilyet csinálni, nem tud ennyire függő lenni senki se, aztán rá 2 évre már 100 forintokért elégített ki férfiakat a szájával. Te ezeket kívülről nem fogod látni magadon, pont ez a gond. Emiatt nem fogod megérteni a szüleid miért balhéznának.

Ráadásul a tüdődet is kinyírod. Nem, felejtsd el, hogy nem okoz gondot. A fű nem is okozna, de a vegyszerek hazavágják a tüdődet. Elég durva vegyszereket használnak a termelés maximalizásához, olyanokat és olyan mennyiségben amiket alsó hangon 1 hektárra szokta szórni. Itt jó, ha 5 tőre elszórják, de általában kevesebbre. A növény meg olyan, hogy felszívja a vegyszert, az benne marad, főleg olyan nagy mennyiségben. Te meg mikor szívod a füves cigidet ezeket a vegyszereket szépen elégeted benne, és beszívod. Azok a vegyszerek meg egyre jobban hazavágják a tüdődet, egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy vért kezdesz el egyre többször felköhögni.

2017. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%

Azért az alkohol meg a fű nem ugyanaz.

Hiába hogy sokan mondják hogy az alkohol károsabb ,mégis legális ,nem olyan könnyű rászokni.

Ha úgy alakul hogy valaki egy hónapban mondjuk berúgott kétszer-háromszor nem lesz semmi baja ,míg a fű ugyanekkora mennyiségben sokkal károsabb.

Plusz értékrend függő is. Én azt kaptam hogy a fű is drog , a drog pedig rossz (hadd ne ecseteljem miért) és távol kell tartani magát az embernek tőle. Ellenben ha az ember fiatalon berúg párszor nem lesz tőle semmi baja ,megesik ,nyilván arra sem kéne rászokni.

Off:nem tudom ki írta hogy a berúgás rossz érzés ,en ezt annyiban megcáfolnám hogy van az a szint amikor még jó (és itt most nem a sárga földig való hányás kategóriáról beszélek).

2017. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
30%

Nekem csak egy kérdésem lenne itt azokhoz, akik akár füveznek, akár isznak; ha szabad.


És nem sajnáljátok a pénzt rá? Hogy mennyivel hasznosabb, tartós dologra is költhetnétek, vagy félretehetnétek, vagy valakinek örömet okozhatnátok vele?

2017. okt. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
44%

"Arra meg hosszabb távon készülj fel, hogy pénzért orálisan fogsz kielégíteni férfiakat pénzért. Nem, nincs olyan akinél az utóbbi nem alakul ki. Elég komoly függőséget tud kialakítani a fű, amire, ha nem lesz pénzed így próbálod majd megkeresni a betevőt."


Mesedélutánt tartunk?

2017. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!