Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hány éves kortól engednétek...

Ti hány éves kortól engednétek a gyereketeknek, hogy alkoholt fogyasszon, és mennyit?

Figyelt kérdés
Buliban mennyit engednétek neki, illetve vendégségben?

2017. okt. 14. 11:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az nem az ördögtől való, ha fokozatosan bevezetjük otthon. 10 évesen már kóstolhatna egy korty pezsgőt vagy bort, 15-16 évesen már koccinhatna szilveszterkor pezsgővel vagy ihatna egy doboz sört, pohár bort ritkán.


Nyilván buliban (sajnos) nem az én szavam lesz a fontosabb, hanem a kortársi nyomás, de annyit megmondanék neki, hogy lehetőleg ne keverje a piákat és ne igya le magát a sárga földig (ne hirtelen igyon sokat és ha már érzi, hogy beüt a pia, ne igyon utána sokat). Vendégségben egy pohár, még akkor se, ha vmi pálinkamán rokon folyamat' kínálja.

2017. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
28%
Én azt vallom hogy bárki bármilyen korú bármennyi alkoholt megihat amennyi jól esik neki ugyanezt vallom a cigivel is
2020. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
0%

14L

Olyan szituacioban vagyok, hogy

Szeretnek inni persze mertekkel de anya nem engedi jogosan, belegondolva en sem engednem a 14 eves lanyomnak hogy igyon, de valahogy megis szeretnem. Erre nincsenek szavak😅

2020. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
29%

Anno 15 évesen csiccsentettem be először, 9-es voltam, és mentem egy ott alvós pizsi partira. Anyukám csinált egy üveg csoki likőrt, hogy azt vigyem. :D ♥ Iszogattam ezt-azt onnantól nyáron, de 16 évesen kezdtem el többet inni, akkor általában töményeztünk valami gyümölcslével. 18 évesen kezdtem el bort inni, és áttérni a fröccsre. :)

Örülnék, ha majd a gyerekeim általános iskola elvégézése után innának csak, előtte maximum likőrt, vagy 2 dl sört / 1 dl bort...

2021. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!