Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vehetném rá, hogy...

Hogyan vehetném rá, hogy megkóstoljon új dolgokat?

Figyelt kérdés

Lányom 14 éves és nem hajlandó megkóstolni új dolgokat.Előre kijelenti,hogy ő nem szereti,pedig még sosem kóstolta.Ha meglát az ételben pl.egy hagyma darabot,akkor elkezdi keresni a többit és csak akkor hagyja abba,ha már megbizonyosodott róla,hogy az összeset kiszedte.

A szendvicsébe nem kerülhet semmilyen zöldség,mert akkor nem eszi meg.Nem veszi ki,nem dobja ki az ételt,csak otthagyja.Nyáron is volt ebből gond,mert az összes szendvicsbe került uborka és egy darabot nem evett(mást sem és 8 óra volt az út).

Ha nincs otthon olyan,amit ő szeret,akkor egész nap nem eszik semmit.

Főzeléket nem eszik,zöldséget,gyümölcsöt csak magában.

Az ételeket nem lehet előre összekeverni,csak ő rakhatja rá a sajátjára,vagy külön tányérba pakoljuk(pl.krumpli-meggyszósz nem mehet egybe,nem is érhet egymáshoz,szóval külön tányérba szedem ki neki)


Ha valami olyan kerül a tányérja amit nem szeret,akkor a tányérhoz sem nyúl többet.Nagymama szokta erőltetni,hogy egyen már egy kicsit,rakjon egy kicsit a tányérjára vagy mama pakol oda neki valamit.Na ilyenkor elég ideges lesz,sokszor elmegy az asztaltól.


Új ételektől öklendezik,sok ételnek már az illatát sem bírja.


Nem tudom,hogy mit csináljak.Már sok mindent próbáltam.Mondtam neki,hogy akkor nincs más,formákra vágtam az ételeket (pl.virágot,szívet csináltam egy-egy zöldségből,pici állatokat próbáltam formázni neki,mikor még kicsi volt),de semmi sem használ.


Ötletek,hogy hogyan vehetném rá ?Már több éve nem sikerül rávenni,hogy legalább kóstolja meg.Nem erőszakoskodunk meg nem nyúzzuk,de nagyon örülnénk,ha valami új ételt is elkezdene enni.


A másik probléma,hogy már az evés hangjától is kikészül.Ha hallja,hogy rágunk vagy iszunk,akkor próbálja befogni a fülét és abbahagyja az evést.Tatán kívül senki sem csámcsog a családban,de ő már a rágás,nyelés hangját is meghallja és nagyon zavarja.

Nem kezd el hisztizni,tűri szépen és velünk együtt eszik,de látszik rajta,hogy nagyon zavarja !


Lehet hogy ki fogja nőni ezeket a dolgokat ?



2017. okt. 24. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

én biztos, hogy elvinném pszicológushoz, aki ért az ilyesmihez is, biztosan van valami a háttérben

(nem lelki bajra gondolok, hanem pl. nagyon régen rosszul lett valamitől, amit akkor evett pl. először, ilyenek. Lehet, nem is emlékszik rá. Én pl utálom a babot, meg nem enném semmi pénzért. NEm rég mesélte anyum, h míg papa élt, ha babfőzelék volt náluk, mentem a papához baboskenyeret enni (főzelékkel meg van kenve a kenyér). Azóta rá se tudok nézni...)

2017. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Kérj segítséget, mert nyilván komoly baj van. Nem normális ahogy reagál a dolgokra.
2017. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg szenzoros (spd).

[link]

2017. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem foglalkoznék vele, 14 éves tud magának szendvicset csinálni, azt tesz bele, amit akar. Kis virágocskákat ovisoknak szoktak cainálni az uborkából, nem gimnazistáknak. A másik, hogy nem bírja a hangját a dolgoknak, az túlhallás, keress rá, férjem is ilyen.
2017. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja, hagyd rá, hadd egye, amit akar, úgy, ahogy akarja. Vond be a konyhai műveletekbe, tanítsd főzni. Imádni fogja, ha nem kell turkálnia az ételt, hogy kiválogassa azt, amit nem szeret.
2017. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Kinőheti ezt még, a családban volt hasonló gyerek, bár ő inkább csak extrém válogatós volt (csak krumplit volt hajlandó enni és párizsit). Én sem vagyok az erőszak és az ételek erőltetésének híve, és írtad, hogy próbáltad a nincs más módszert is. Maximum mennyi ideig nem kapott mást, ha nem volt hajlandó enni? Tulajdonképpen hányféle ételt hajlandó megenni? Iskolában és más gyermekek társaságában is ennyire érzékeny? Nem lehet, hogy rokon/ óvónéni beleerőltetett olyan ételt, amitől megundorodott és étkezési zavar alakult ki nála? Szerintem ezzel érdemes szakemberhez fordulni, aki talán segítene megtalálni a probléma gyökerét. Utolsó válaszadó ötelete is jó szerintem: tanítsd meg főzni, hátha az elkészítésben való részvét segít.
2017. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű, hogy csak hisztis, extrán válogatós, vagy pszichológiai eset. (Apróbb dolgaim nekem felnőttként is vannak kaja téren, de azért ha ez mind igaz, akkor nem tudom, mire gondoljak.) Egy ötletem van: Pár napig hadd egyen-igyon akkor, amikor akar, azt, amit akar, annyit, amennyit akar, aztán meglátjátok.
2017. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Eddig miért nem vitted orvoshoz?
2017. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Anorexia? Bár az azért nem egészen ilyen. Kövérnek látja/tartja magát? Sokat fogyott? Nassolással hogy áll?
2017. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is az anorexia jutott először eszembe. Van egy ismerősöm,aki sajnos ezzel a betegséggel harcol és nála is hasonlóan kezdődött.

Próbálj meg beszélgetni vele erről a témáról,hátha egy pontosabb képet kapsz erről az egészről. Illetve a szakember bevonása is fontos. Inkább az derüljön ki,hogy semmi baja,és elvittétek feleslegesen,minthogy túl késő legyen.

Szurkolok nektek.

2017. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!