Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszi azt majdnem...

Miért hiszi azt majdnem minden szülő, hogyha 15-16 éves lányuk kettesben akar lenni a barátjával, ne adj isten még ott is akar aludni nála, akkor egyből szexelni akarnak?

Figyelt kérdés

Nem értem az ilyen embereket. Egyre több ilyen kérdést látok, és kezd nagyon idegesíteni ez a hozzáállás. Normális kapcsolatban, nem fognak az első együtt töltött éjszaka után belekezdeni a gyerek-projektbe. A másik, meg hogy ha a szülő bízik a gyerekben, és tudja hogy szóba sem jön az ilyen téma, nyaralni 5-6 napra simán elengedi a gyereket (ahol amugy együtt alszanak) de nem aludhatnak egymásnál a "túl fiatalok vagytok hozzá", az "azért mert azt mondtam" és a "régen még ezt nem szabadott/nekem ez nem fér bele" és hasonló rendkívül meggyőző érvek miatt. Kérdem én, miben más az éjszaka a nappaltól?

Ti mit gondoltok erről?



2017. nov. 17. 17:10
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
78%

Na en meg pont az olyanokat nem ertem, mint te.

A kerdes kiirassal meg tobbe-kevesbe egyet ertettem.

De mi az, hogy 17eves korig? Sose ertettem ezt a "kor alapjan szabjuk meg mikor" dolgot. Miert a 17.szulinapod utan mi fog tortenni, ami miatt akkor szabad es elotte nem? Mert erettebb nem leszel annal mint a szulinapod elott egy nappal/hettel voltal.

En azt mondom, az a lenyeg, hogy valaki testileg es lelkileg erett legyen ra. Hogy legyen egy biztos kapcsolat ket ember kozott, ami nem 2hete tart. En ugy gondolom a bizalom is van ugyanolyan fontos az elso alkalomnal, mint a szerelem es persze a megfelelo hely is szamit.

En szemely szerint 17eves vagyok es 16evesen fekudtem le a baratommal. Mar par eve ismertuk egymast, hol egyutt voltunk, hol kulon. De en folyamatosan szerettem ot, ismertem es biztam benne. Igy miutan 3x jottunk ossze par honap utan fekudtunk le. Azota is egyutt vagyunk, ennek masfel eve.

Egyatalan nem bantam meg, sot! Otthon tortent, az agyaban, nyugodt korulmenyek kozott es nagyon figyelt ram.

Szerintem ez a lenyeg es nem az, hogy mivel tegnap lettel 17 menjunk a bokorba aztan csinaljuk...

"Faluhelyen az a szokas...", hat nagyvarosban elek, bar nem Pesten, de itt is vannak sokan akik hihetetlen dolgokat csinalnak. Bar szerintem mindenhol, attol fugg, hogy az ember hany embert ismer(csak ismer, nem joba van veluk!) es ezaltal hany tortenetet hall, hogy kulonbozo tarsasagokban mi a normalis es ugymond "meno".

A lenyeg, hogy latod, szinte egy idosek vagyunk, de nagyon kulonbozoen gondolkozunk a dolgokrol.

2017. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy történHET valami, ha együtt alszotok. De azért egy kapcsolat nem arról szól, hogy állandóan dugtok. Szerintem ezzel minden szülőnek tisztában kellene lennie.
2017. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
69%

Mi 17 illetve 18 évesen fél év után is úgy aludtunk együtt rendszeresen, hogy nem feküdtünk le egymással, pedig egészséges, és normális kamaszok voltunk. Szóval a kétkedők kedvéért, van ilyen. (Bár fokozatosan ráhangolódtunk a dologra, az tény.)


Viszont azt is megértem, hogy 15-16 évesen nem kell "felnőttesdit" játszani, ott van az egész nap, amikor lehet találkozni, ráértek még az éjszakákkal. (Persze egy-egy alkalom hétvégente más.)

2017. nov. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
50%
19 évesen azt mondom, hogy megéri kivárni azt, amikor szülői engedéllyel, aggodalom és feszültség nélkül lehettek együtt. lassan 2 éve vagyok együtt a barátommal távkapcsolatban, és nyilván mi is szerettünk volna egymásnál aludni korábban, fel is merült mindkettőnk szüleinél a téma, de 1,5 év után aludhattunk együtt nyugodtan úgy, hogy a szüleink is beleegyeztek és tudomásul vették, hogy valószínűleg kevesebbet fogunk aludni, mint ébren lenni éjjel. előtte ritkán tudtunk találkozni, de nem érzem, hogy kimaradtunk volna bármiből, fokozatosan jutottunk el odáig, hogy szeretnénk lefeküdni egymással, testileg és lelkileg is, és mindkettőnknek fontos volt, hogy ne titokban, tiltva történjen meg. voltak feszült időszakok, és meg kellett tanulnunk türelmesnek lenni, de együtt vártunk és kitartottunk
2017. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
82%
Senkinek nem ártanak azok akik 16 évesen szexelnek.
2017. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
69%
De egy 16 évesnek sem árt, ha nem szexel. (/alszik együtt a barátjával)
2017. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
66%
És bizonyos esetben a 16 éves magának árt azzal, ha szexel.
2017. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom, hogy ha egy 15-16 éves lány a hasonló korú fiúval, akivel vonzódnak egymáshoz, egy ágyban alszik és nem történik semmi, ott valamelyik fél nem egészséges. Ebben a korban tombolnak a hormonok, és ez így is van rendjén. tehát nem, nem hinném el, sőt nem is várnám el a lányomtól vagy fiamtól, hogy ha együtt alszik a barátjával/barátnőjével, akkor ne történjen köztük semmi.


Más kérdés, hogy nappal is meg fog történni ugyanaz, ha a fiatalok nagyon akarják, mert megtalálják rá a módot. EZ már bizalom, stb. kérdése.



Azért, hogy mi a különbség a nappal és az éjszaka között.... hát én 40 éves vagyok, szoptatok is, finoman szólva nem ugyanúgy dolgoznak bennem a hormonok, mint a tinikben, de az éjszakai összebújást még én is romantikusabbnak találom, mint a nappalit....


Szóval elméletben persze nem kötelező az együttalvásnál a szex, de azért a gyakorlatban abból az szokott lenni:)

2017. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
3%

Hát nekem ez baromi korai...nem a szex miatt...

Miért aludna a 15-16éves gyerekem másnál? Nem tudom hogy lesz, ha oda jutunk, de nem tudom most elképzelni.

2017. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
69%

#28

így van ... ez csak ennyire egyszerű.


#29

hát tudod fejlődik a gyerek, aztán lassan már nem is gyerek. de miért akarod őt megállítani a fejlődésben? a hormonok dolgoznak ...

2017. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!