Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszi azt majdnem...

Miért hiszi azt majdnem minden szülő, hogyha 15-16 éves lányuk kettesben akar lenni a barátjával, ne adj isten még ott is akar aludni nála, akkor egyből szexelni akarnak?

Figyelt kérdés

Nem értem az ilyen embereket. Egyre több ilyen kérdést látok, és kezd nagyon idegesíteni ez a hozzáállás. Normális kapcsolatban, nem fognak az első együtt töltött éjszaka után belekezdeni a gyerek-projektbe. A másik, meg hogy ha a szülő bízik a gyerekben, és tudja hogy szóba sem jön az ilyen téma, nyaralni 5-6 napra simán elengedi a gyereket (ahol amugy együtt alszanak) de nem aludhatnak egymásnál a "túl fiatalok vagytok hozzá", az "azért mert azt mondtam" és a "régen még ezt nem szabadott/nekem ez nem fér bele" és hasonló rendkívül meggyőző érvek miatt. Kérdem én, miben más az éjszaka a nappaltól?

Ti mit gondoltok erről?



2017. nov. 17. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy tényleg minden szülő ezt hiszi?

Ha én arra nevelem a lányom, hogy ne tegye szét 15-16 évesen, akkor nem fogja. NEM TILTOM, mert azzal csak lázadást váltok ki. Nem tiltom,hanem erre nevelem. Ha valamire neveli a szülő a gyerekét, akkor az lesz neki a természetes, legyen szó pozitív vagy negatív dologról.

2017. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
76%
#40 sőt, nekem is, igaz hogy mindig védekeztünk és több mint 5 év múlva is együtt vagyunk de égjen már le a pofám, inkább henteregnék más csávóval hetente de az ELSŐNÉL várni kell 4 hónapot, napra pontosan szeretnéd?
2017. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
44%
#31 vagyok. Miért baj, hogy 3,5 hónap után lefeküdtünk? :D
2017. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
35%

41

nagy tévedésben vagy. te az idomításról beszélsz.

ösztönös mechanizmusokat ugyan nem tudsz "nevelni" ... és mellesleg elég nagy baj, ha nem jön

2017. dec. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
41%

#44: Az ösztönöket normál esetben felülírja a ráció,mert nem vagyunk állatok ugyebár....

Szóval nem írtam,hogy valakiből neveljék ki a szexuális ösztönöket vagy a vonzalmat, mert azt nem lehet, viszont viselkedést, felfogást dolgokkal kapcsolatban lehet nevelni.

2017. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudom megerteni, hogy mi problemat lat abban valaki, hogy 14-15 eves kamaszok felfedezik a szexualitast, egymas testet. A szexben nincs semmilyen rossz dolog. Fel kell vilagositani a gyereket a veszelyekrol, a helyes vedekezesrol, meg kell tanitani nemet mondani, hogy merjen szolno, ha valamit nem akar, nem jo, faj, kellemetlen. Es hogy merjen NEKEM szolni, mint szulo, ha valami problemaja van, vagy kerdese. Ez hozzatartozik az elethez, a szex egy jo dolog, amit elvezni lehet, levezeti a stresszt, a feszultseget, kifejezi egy masik szinten a masik fele a szerelmet, a vonzalmat, segit elfogadni a tested, onbizalmat ad, apolja a lelket. Ki kell elni az embernek a szexualitasat. Es ennek bizony kamaszkorban jon el az ideje, akkor ernek meg ra testileg, akkor kezdi el erdekelni az embert, akkor eli meg a szexualis izgalmat, vonzodast. Ez miota vilag a vilag, azota igy van. Regen is szexeltek a kamaszok, meg most is. Nincs evvel semmi baj onmagaban.
2017. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
72%

#46 ENNYI, KÉSZ, ENNYI, ez a lényeg.

Sok hülye szülő annyi mond a gyereknek hogy "rossz, csúnya dolog, ne csináld" és CSODÁLKOZIK ha a gyerek mégis csinálja mert semmi konkrétumot nem mondtak el róla.

Anyám kb 10 évesen leült velem a szexről beszélgetni (persze 5 évesen már tudtam hogy a gyereket nem a gólya hozza, kellet nekik hagyni hogy Spektruum TV-t nézzek :D ) hogy ez NEM egy csúnya dolog, szinte mindenki csinálja DE, ésszel kell. Elmagyarázta mi lesz ha nem védekezek, nemi betegségek, terhesség, abortusz, fogamzásgátlás, ezeket mindd elmondta, azt is elmondta hogy senki sem tökéletes, történnek balesetek, de szóljak neki és megoldjuk mielőtt nagyobb baj lesz (párommal egyszer kiszakadt a gumi, szóltam anyának, vettünk esemény utánit, kész, még meg is köszönte hogy szóltam) annak is örült mikor elé álltam hogy Nuvaringet szeretnék mert 1. alaposan utánanéztem és 2. mert szeretnék felelősségteljesen védekezni. A másik hogy nem azt mondta hogy jaj 16 éves korig tilos, szimplán hogy csak akkor ha én késznek érzem magamrá.

Érdekes módon nem lettem sem útszéli se 21 évesen 3 baleset gyerek anyja.

2017. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
21%
#46: A 14-15 évesek nem kamaszok,hanem gyerekek. Fogalmuk sincs, mi a szeretkezés(!), mivel érzelmileg fejletlenek,most kezdenek érni. Maximum szexelnek, ami nem egyenlő a szeretkezéssel. Nem az agyuk,hanem a hormonjaik által vezérelt emberek, gyerekekről van szó, a fütyinek 14 évesen nem a punciban a helye, azt se tudják, mit csinálnak.
2017. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
39%

Na ti agyatlanok akik szerint két kamasz nem aludhat együtt ugy, hogy nem szexelnek, figyeljetek:

A barátommal 14,5 évesen jöttem össze (2015.10.28.), 2016. májusában aludt nálam eloszor (15 lettem) és több mint egy év rendszeres együtt alvással feküdtem le vele 16 evesen 2017.juliusaban.

És 4 ev van köztünk. Neki és nekem is első alkalom volt.Nem tiltottak anyukamek és meg is vártam vele.

El lehet gondolkozn.

2018. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok a párom 20. Lassan 2 éve élek szexuális életet mégsem engedik anyámék h nálam aludjon azt se nagyon szeretik, ha én nála. Pedig nagyon hiányzik az együtt alvás. :(

Nem a szex végett, hiszen az nem estéhez kötött, de én mindig is bújós voltam és vagyok is nem igazán érzem jól magam, ha egyedül kell aludnom.

2018. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!