Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy anya elengedj...

Rararara kérdése:

Mit tegyek, hogy anya elengedjen egy házibuliba?

Figyelt kérdés

Júniusban töltöm a 16-ot,jelenleg 15 éves vagyok. Az 'ny' osztály mindig tart házibulikat. Ugyan olyan, mint a sulidiszkó, csak nem felügyelik tanárok, nem hivatásos dj van, meg aki akar, ihat.

Személy szerint undorodom minden tudatmódosító szertől/szesztől, ballagásomon a kötelező pálinkát megitatta velem nagynéném, azon kívül mást nem ittam és nem is szeretnék. Ezzel anya tisztában van.

Tudom, sok korombeli lesz r_b_nccá ebben az időszakban, de én nem olyan vagyok. Sosem volt még barátom, pontosan tudom, hogy hol a helye egy 15 évesnek. És ez nem a sz_xuális világban van. Anya ezzel is tisztában van.

Most fel lehet tenni a kérdést, hogy miért akarok egyáltalán menni, hisz a korombelieket javarészt ez szórakoztatja.

De a táncolás részben én is részt szeretnék venni. Sajnos mindenből kihagynak, hisz én vagyok a fura lány, akinek nem csak a stílusa fura, de a szülei is "befásultak".

Nem fiatalok már anyáék, sokkal többet megértek, mint én. De ha folyton mindentől védeni akarnak, amiket ők is megtettek tinédzser korukban, teljesen egyedül maradok.

Egyetlen egy igazi barátom van már,őt pedig meghívják a bulikba.

Én is szeretnék elmenni.

Anyáék szerint okos és érett gondolkodásom van, jó tanuló is vagyok. Sosem öltözök r_b_ncosan, nem is tenném, nem úgy lettem nevelve.

De nem szeretnék mindenből kimaradni.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy anya elengedjen?

Ahányszor feljön a téma, sértegetni kezd, hogy netán én is olyan r_b_nc szeretnék lenni, mint az unokatestvérem, akit meghívnak? Nagyon rosszul esik tőle, azt hittem, ismer.


(15/L)


2017. dec. 9. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt amit így leírtál, pontosan így mondd el neki. Vagy fel is olvashatod ha úgy könnyebb.
2017. dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
15 évesnek otthon van a helye
2017. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Jogos amit mondasz. De én is csak azért merek "vágyni" rá, mert a szüleim ennyi idősen nagy városi diszkóba jártak. Én pedig csak egy sima házibuliról beszélek.


Első! Megpróbálom felolvasni neki ezt, amit leírtam. Hátha így nem fog közbeszúrni semmi gonosz megjegyzést, köszönöm :)

2017. dec. 10. 00:54
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, reálisan gondolkodva odamész egy ivos buliba, ahol normálisan nem ismersz senkit, inni nem akarsz, szerintem nem fogod jól érezni magad. Keress inkább valami szakkört, ilyesmit.
2017. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Én alapjában szigorú vagyok, de te elég értelmesnek tűnsz, így elengednélek. Viszont én vinnélek oda, és mennék is érted, valamint egyszer fel kellene hívnod hogy minden rendben.


Mond el nekik ezt, és azt, hogy a bizalom csak úgy épülhet ki, ha adnak lehetőséget megmutatni, hogy igenis megbízható vagy, és ha valamit is a megbeszéltek ellenére csinálsz, akkor többet nem kell elengedniük.

Üljetek le, és beszéljétek meg ki mit szeretne, és próbáljátok meg a lehető legközelebb hozni a két fél igényeit. Pl te szeretnél hajnali háromig maradni, ők éjfélig engednének, akkor próbálj kiegyezni fél 2ben például, tehát ne hajtsd a magad igazát, legyél kompromisszumkész.


Már úgy ülj le velük, hogy előre átgondoltad mit szeretnél nekik mondani, és hogyan,lássák hogy felkészültél, és tényleg szeretnéd.

Segíts otthon, és viselkedj jól,vedd ki a részed a karácsony előtti házimunkákból.


És legfontosabb: ha mégsem engednek el, ne hisztizz, hanem fogadd el, ha látják, hogy eléggé érett vagy a kudarc elviseléséhez, akkor lehet legközelebb már el fognak engedni.


Sok sikert, szorítok neked:-)

2017. dec. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

15 évesen mit akarsz? Kislány vagy, nem egy piálós házibuliban a helyed, ahol 99%, hogy megitatnak, vagy egyebeket (is) tesznek veled.


Ehhez még be sem kell rúgnod, elég ha a srác akarja.


Engem 23 évesen erőszakolt meg majdnem egy piás férfi. A barátnőim remek ötletnek tartották, hogy bezárjanak vele egy szobába, ő meg kihasználta a dolgot. Hiába voltam tökjózan, esélyem nem volt ellene. Annyit tudtam tenni, hogy szájon haraptam, mikor csókolgatott, és majdnem szétvertem az ajtót, hogy engedjenek ki.

2017. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
A magyarázatod alapján úgy tűnik, mintha kb mindenkit lenéznél aki felvesz egy rövidnadrágot vagy egy ujjatlan felsőt. De ha lenézed az ilyeneket akkor miért akarsz velük bulizni?
2017. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen annó én is hasonlóan gondolkoztam, de rá kellett jönnöm huszonévesen, hogy azok akik azért nem barátkoznak veled mert nem mész el bulizni azok nem barátok. Majd egyetemen találsz magadhoz hasonlókat.

Egyébként meg kössetek kompromisszumot. Elmész de 12-re hazaérsz vagy hasonló

2017. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!