Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiam (2 éve nevelem...

Kamasz fiam (2 éve nevelem én) ma nem velünk karácsonyozott, hanem a barátaival és részegen jött haza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem nem mond neki semmit, rám nem hallgat. Egyáltalán mondjak valamit? Engem nagyon bánt, hogy a család helyett lerészegedni ment.
2017. dec. 24. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Es 13 evig hol volt? Az apja nevelte? Mert akkor tovabbra is fennall, hogy te vagy az, aki 'elvette' tole.


Kivancsi lennek a korodra is amugy, ha jelentosen fiatalabb vagy az apanal, siman lehet hogy egyszeruen nem tekint a csaladi hierarchiaban 'feljebb allonak'.

2017. dec. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
97%
Nem sértésből, de én sem akarnák az apám nőjével karácsonyozni. Nekem is egy elb***ott családom van, csak nálunk fordítva. Anyámnak van barátja, de megmondtam nekik, hogy délelőtt velük vagyok, délután faterral, este/éjjel pedig a haverokkal. 17/f
2017. dec. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

Azért az nem semmi, hogy szenteste valaki a haverjaival tölti az ünnepet. Azok sem lehetnek egy jó társaság, mert azok sem a családjukkal vannak, ráadásul a családnak is baromi fontos lehet, hogy legalább ekkor együtt legyenek, ha a gyereket engedik karácsonykor csellengeni.


Különben nem biztos, hogy kérdező rossz ember lenne vagy az a tipikus mostoha, hogy ezt a stílust érdemli, inkább itt a kamaszoknak túl érzékenyek. Manapság túl jó dolguk van ahhoz, hogy mindenen megsértődjenek.


Érdekes, hogy én is "mostohája" vagyok a férjem fiának 2 éve, aki most 20 éves és szeret nálunk lenni, ha kompetens vagyok valamiben, meghallgatja az én véleményem is, és nem engem érez betolakodónak, csak mert évekkel ezelőtt elváltak a szülei, ráadásul nem is miattam, mert akkor még messze nem voltam képben.

Sőt, nekem sem volt bajom anyám élettársával, akivel 17 évig voltak együtt, pedig az az ember az őszinteség mintaszobra volt és szembesített a hibákkal, és tinédzserként akármilyen szarul esett, tudtam hogy igaza van, és nem utáltam érte.


Amúgy kérdező, ezen nem kell ezen rugózni. Ha te törekedsz a jó kapcsolatra, de ez a reakció, akkor hagyd. Mivel nem a te véred, innentől kezdve ne érezz kényszert arra, hogy megmentsd az életét. Ha valaki h-lye, akkor az és majd tanul a saját hibájából. Addig jó, amíg a haverokat nem oda viszi.

Amúgy ha valaki ennyire felnőtt, akkor 18 éves korában nyugodtan elköltözhet a "gyűlölt" környezetből és felépítheti a saját életét, csak ő is lehet még valakinek a mostohaapja/anyja.

2017. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Eddig nem nálunk lakott, sok volt a gond vele és azt gondolták, hogy jobb lenne, ha hozzánk költözne. 12 éve vagyok együtt az apukájával, aki azóta már a férjem. Nagyon sajnálnám, ha lezüllene vagy tönkretenné az életét, mert egy jó képességű, okos gyereknek ismertem meg. A tanulás sem érdekli, emiatt is aggódok.
2017. dec. 25. 10:33
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy, mióta vagytok együtt, a gyereknek te egy idegen vagy. A fejed tetejére is állhatsz. Én a mai napig így vagyok apám nőjével, pedig már 27 vagyok. Egy idegen ne szóljon bele mit csinálok. Beszélj a férjeddel, csak ő tud hatni a gyerekre.
2017. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne mondj semmit. Ha máskor is lenne ilyen, főzz neki egy korhelylevest másnapra.

Rókát viszont ne takaríts utána , azt oldja meg maga.

Szerintem ha normális gyerek, akkor tanul belőle, és nem akar többet hülye lenni.

Ha mégis hamar ráújrázna, akkor majd ha kijózanodik mondj csak annyit, hogy a szívbaj jött rád a második kimaradáskor, hiszen meg is fagyhat valahol, vagy félrenyelhet, ne játsszon az életével, fontos nektek.

2017. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, ez a kérdés volt csak a 17 éves fiú szemszögéből. Ne probálkozz...
2017. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!