Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A most 14 éves lányom kitalált...

A most 14 éves lányom kitalálta, hogy miután elballagott az általános iskolából szeretne sminkelni és befesteni a haját KÉK-re. Ti ezt megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 22:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan... valakinek a kék probléma azert mert nem természetes hajszín...

Eleve nem is értem miért jó valakinek feketére meg ilyen-olyan 1-2 árnyalattal az eredetitől eltérő színű barnára festeni a haját... ha már festünk, akkor fessünk :D

Szép szín a kék, csak könnyen fakul.

Nyárra festesse be, ha tetszik marad, ha nem akkor sulira visszafestik.

2017. dec. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
26%

Szerintem menő lenne kék hajjal, csak a tanároknak nem nagyon tetszene (persze ez valamennyire iskolafüggő is).


14 évesen/középiskolában a smink az alap szerintem.


23/f

2017. dec. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
45%

A lányom 11 éves csak smink cuccot kért karácsonyra.Persze nem mázolja magát, ki nem engedném pl.vörös rúzzsal, de nagyon ügyesen csinálja, van ízlése és oda figyel az arcának a tisztítására is, így nálunk mehet a smink.

A hajfestést 8.után fogom megengedni, nekem is akkor volt először befestve a hajam.

2017. dec. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
44%

Majd akkor festetheti a haját, ha tudja finanszírozni 3 hetente a zsebpénzéből.


Én megőrzöm majd 16 éves koráig a lányom eredeti hajszínét. Szerintem nem fogják fel, hogyha egyszer kiszívják, soha az életben nem kapja vissza(nyilván évek alatt azért mégis).


Egy kék festés jó 20 ezer forint rendes fodrásznál rendes festékkel. Havonta ez a kiadás csak a gyerekem hajára nekem sok, pedig van pénzünk.


Kaphatna egy tincset a hajába suliba(szerintem a házirend sem engedi az extrém színeket), nyárra pedig olyan hajszínezőt használ, amilyet akar.


Kompromisszumos megoldásként szülinapjára kaphatna egy kék parókát.

2017. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
58%
Engedném, de csak nyárra és csak hozzáértő fodrász csinálhatná meg, mert annak semmi értelme, hogy rákenjük otthon a sötét vagy fekete hajára és kijönne belőle valamilyen, itt-ott foltosan kiszívott haj. Ha sötét haja van, akkor előtte kezelni kell, hogy a várt és minőségi hatást elérje.
2017. dec. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
48%
Egy visszafogott sminket igen, a kék hajat nem, legfeljebb egy kimoshatót a nyárra, de azt sem szívesen...
2017. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
53%
Smink az oké, de a kék haj... Az önmegvalósítás nem egyenlő azzal, hogy hülyét csinál magából, írom ezt 14 éves fejjel. Ha annyira szeretné kémiai cuccokkal, akkor a haja végét engedném csak, de az egészet nem, iskolába meg főleg nem engedném. Ha csak nyárra szeretné lemosható hajfestékkel az még elmegy.
2017. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
57%
Fiú osztálytársamnak kék volt annak idején,senki se bántotta miatta. 16 éve érettségiztem,nem ma volt..
2017. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
32%

A smink az teljesen oké, én hetedikben kezdtem akkor csak egy kis szempillaspirállal és korrektorral, szóval kilencedikben teljesen oké.

A hajfestéssel sem lenne gond, de mondjuk a kékkel... Szerintem próbáld rávenni, hogy csak pár tincset festessen kékre vagy csak a haja alját, ilyen ombrésan, az is látszik és szerintem jobb, mintha az egész haja kék lenne.

Én is nyolcadik után nyáron festettem be a hajam, pontosabban melíroztam, 2-3 árnyalattal világosabb színnel, mint a hajam. Anyukám jobban izgult, mint én, most meg fél év után ugyanebben a színben balayage-t akarok, anyukám nem ellenzi, de elég érdekesen nézett, hogy akkor az egész hajam vége be lesz festve.

2017. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk gimiben volt jópár csaj akiknek színesre volt festve a hajuk ,a legjobb barátnőmnek is volt pasztell lila, rózsaszín ,x és tök jól nézett ki az összes.

A tanárok nálunk anno sose szóltak be ilyesmiért pedig egy erős gimnáziumról volt szó.

De az is igaz hogy nem 14 éves kislányokról volt szó hanem idősebbekről.

Szerintem ahhoz még fiatal.

Smink ha nem erős akkor mértékkel megengedném.

2017. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!