Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 13 éves lány...

Szerintetek egy 13 éves lány megpróbálhat tampont használni?

Figyelt kérdés

1 éve menstruál a lányom,de elég erős neki,figyelem még,hogyan vérzik. Szerencsére különösebb okot nem talált nála a gyermeknőgyógyász,valószínűleg tőlem örökölte,nekem nagyon erős. Többször is átázott éjjel is és néha előfordul,hogy az iskolából is kicsit véres nadrággal jön haza.Mondtam neki,hogy éjjel is és nappal is tegyen vattát is a bugyiba,ne csak betétet.Őt nem zavarta a vatta,nem érezte kényelmetlennek,mert puha.De a héten kinevették,hogy vattát használ,sírva jött haza szegénykém.Kérdezte tőlem,hogy megpróbálhatná-e a tampont,de nem tudok és nem is merek erre mit mondani neki,bár félek,hogy nem higiénikus,mivel visszanyomja a vért és hogy már ilyen fiatalon felhelyez bármit is a hüvelyébe.Valamint azt sem tudom,milyen hamar ázik át.

Ne haragudjatok,ha buta kérdés,de én soha nem használtam tampont,ezért írtam ki a kérdést és köszönöm a válaszokat!


2018. jan. 16. 01:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

A tamponok méretét ( a hiedelemmel ellenben) nem a hüvelyméretekhez gyártják hanem a vérzés erősségéhez.

Ergo a mini tampon sem azért mini hogy szűzek használják (persze használhatják) hanem amikor még/már nem olyan erős a vérzés.

Ergo ha annyira erős a vérzése akkor egy normál is simán fel fog menni neki.

2018. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én is a legelső menstruációm óta tampont használok (kb 12 éves korom óta). Szerintem sokkal kényelmesebb, nem üt át, mellette tisztasági betétet szoktam használni.
2018. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem csak a tampon lehet az egyetlen megoldás, ettől függetlenül semmi gond nem lehet belőle, használja nyugodtan, ha szeretné.


Már vannak olyan bugyik is (keress rá: period panties), amiket kifejezetten menstruációhoz szánnak, és betét nélkül is lehet hordani, mert olyan jó nedvszívó anyag van bennük, hogy felfogják a vért. Nagyon csinos, diszkrét darabok amúgy. Ez betéttel kombinálva segíthet a dolgon szerintem, legalábbis könnyebb megelőzni az átázást. Ha meg tudjátok fizetni, érdemes lehet 1-2 ilyenre beruházni.


[link]

2018. jan. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 hasonló a mosható betét, mindkettő előnye hogy jól szellőző bambusz anyagból van az eldobható műanyag helyett.
2018. jan. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14-es azért írtam ezt, mert egy plusz, nagyon jó nedvszívó réteget lehet vele még képezni a betét mellé, és nem nevetik ki emiatt az osztálytársai sem. Ebből a szempontból más mint a mosható betét (vagy azt is lehet még eldobható betéttel együtt használni??), abban nem annyira bíznák ilyen esetben, legyen bármennyire puha meg egészséges.
2018. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze.
2018. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!