Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak szerintem mindenkinek a...

Csak szerintem mindenkinek a maga dolga (18 alatt is), hogy mikor veszti el a szüzességét?

Figyelt kérdés

14 év alatt szerintem sem.De egy például 15 éves lány/fiú szerintem már simán eldöntheti,hogy lefekszik-e a barátjával/barátnőjével vagy még vár egy kicsit.A szülőnek szerintem nem az a dolga,hogy jól megmondja a gyerekének ''Kislányom,te nem feküdhetsz le azzal a fiúval!'',hanem az,hogy a gyereke kellően fel legyen világosítva a védekezésről és arról,hogy partnere nem fogja megalázva ott hagyni csak mert még szűz és nem volt olyan jó a teljesítménye.Én a tiltás helyett megmondanám neki,hogy sok ember azt csinálja,hogy erőlteti a szexet,hitegeti,hogy óvatos lesz,az óvszert nem kötelező használni,sőt,lesz még olyan is aki azt mondani,hogy szereti csak azért,hogy meglegyen egy újabb ''strigula''.Megtanítanám neki a ''nem'' kimondását és inkább hagyja ott a fiút minthogy a szüzességének az elvesztése fájdalmas emlék maradjon.


Ez az én véleményem és természetesen nem akartam vele senkit se megsérteni. 14/L



2018. jan. 27. 21:50
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
A gyakorin leginkább csak azt olvasom,hogy ''Anya tiltja az együttalvást mit tegyek?1 éve járunk.''Első válasz:Jó is,hogy tiltja kicsi vagy még.Ez nem zaklatott fel.Meg úgy más sem.Csak szerintem a szülők olyanszinten beleszólnak ebbe a kérdésbe,hogy a gyerekük már meg sem meri kérdezni,hogy mit csináljon és mire figyeljen oda védekezés szempontjából.
2018. jan. 27. 22:23
 12/32 anonim ***** válasza:
53%
Drága kérdező, némileg fordítva ülsz a lovon. Azt nem vitatom, hogy a szülőnek ezt IS meg kell beszélnie a gyerekével, általában meg is teszik 8amellett, hogy az iskolában is van szexuális felvilágosítás amúgy..-)) De nem a szülő választ, hogy kivel is feküdjön le a gyerek először, a 15 éves pedig az esetek túlnyomó többségében éretlen még ahhoz, hogy helyes döntést hozzon, ahogy az sem biztos, hogy gondoskodni fog a megfelelő védekezésről, minden szülői hegyibeszéd ellenére. én sem engedném a 15 éves lányomnak (ha lenne), hogy együtt aludjon a fiújával, ahogy igencsak meglepődtem, amikor a fiam 15 éves barátnője anno laza természetességgel nálunk maradt éjszakára. Naponta a lelkére kötöttem a gyereknek, hogy csak óvszerrel, sehogy másképp, ha nem akarják elcseszni az életüket...Az abortusz nem kellemes élmény, becsúszott baba gyámja pedig kiskorú szülők esetében a nagyszülő, azaz pl. a te édesanyád. Ő a felelős érte is, amíg nagykorú nem leszel, és nem te. Márpedig a döntési jogkörök normális esetben csak addig terjednek, ameddig a döntéshozó felelőssége is. Tehát, ennek a számodra új ismeretnek a fényében mi is a dolga a szülőnek??
2018. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek maximálisan. Nyilván, egy 15 éves még nem felnőtt, de nem is gyerek, és sokmindenben, ami az életét hosszútávra meghatározza (pl. pályaválasztás) kell, hogy a szülő beleszóljon a dolgokba, de könyörgöm, a magánélet nem tartozik ide!!! Ha két ember védekezik, és nem presztízsből, vagy hasonló okból fekszenek le, hanem azért, mert nekik jól esik és őket boldoggá teszi, akkor annak semmi komoylabb következménye nincsen!


Egy biztos, a gyerek meg a szülő között úgy általánosságban kell, hogy legyen nyílt kommunikáció a témáról. Én pl. néztem filmeket a szüleimmel, és nem problémáztak azon, ha van benne szexjelenet, vagy előkerül ilyesmi, és ha nem tudtam vele mit kezdeni, beszélgettünk róla.


Illetve így is elég könnyen lehet szexuális téren frusztrálttá, meg szorongóvá válni, ne kezdjünk már beszólogatni egymásnak ilyen mélységekben ><

2018. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
39%
Oldalakon át lehetne fejtegetni, hogy miért nincs igazad
2018. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%
Remélem aki 15 évesen szexel terhes is lesz ennyi esszel....
2018. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
56%
Miert is lettem lepontozva?? Mar bocsanat de attol hogy tiltjuk a gyereket az jobb? Attol ugyanugy szexelni fog. Ha van mar jo par eve egy baratja egy 15 eves kislanynak aki megbizhato es kedvelem akkor minek tiltsam meg hogy aztan mashol megteszik? Kicsit gondolkodjatok mar neha kit is pontoztok le. Ez a 21 szazad nem a 70 es evek
2018. jan. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
73%

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az a 15 legyen inkább 16. Nőgyógyász mondta nekem 16 évesen mikor először voltam, hogy jó megvárni, mert a nemi érttség (testi) 16 évesen fejeződik be. Addig akár gond is lehet egy aktusból, hogy belül nem fejlett még a nő/lány.

Egyébként én beszélnék a gyerekemmel a témáról és remélem őszinte lenne. Nem gondolnék semmi rosszra én is 16 voltam és nem is jártam rég a fiúval, de utána még 2,5 évig tartott a kapcsolat.

2018. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

Nem. Mert pl ha egy felnott lefekudne veled.. 14 évessel akkor ha kitudódik lecsukhatják liliomtiprásért. Legalábbis pár éve még így volt.

Szval nem csak a magad dolga egy bizonyos pontig.

És akkor sem ha teherbe esel. Akkor a szuleid gondja,szégyene,pénze..

2018. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

Lányos anyukaként azt mondon, hogy amelyik szülő azt hiszi, hogy ha a gyerekének nem engedi az együttalvást, és megtiltja a szexet, akkor a gyerek tuti nem is fog szexelni, az egészen egyszerűen hülye. NEM tudjuk megakadályozni és megtiltani, megoldják a gyerekek. Szóval a "szex csúnya dolog, fiatal vagy még hozzá, nem engedem meg" mondatok mantrázása helyett inkább a nem kívánt terhesség elkerüléséről kéne ALAPOSAN felvilágosítani a tiniket, hogy ne az egymástól hallot hülyeségek alapján próbáljanak védekezni (teliholdkor nem lehet terhes és hasonlók), hanem tényleg legyenek tisztában a dolgokkal. Ha már mindenképpen csinálják, csinálják biztonságosan. Szerintem.


Különben én is anno 15 évesen vesztettem el, anyám tudta nélkül, mert ő is tiltotta. Nem aludtam sehol, egy délután azt hazudtam, hogy a barátnőmmel talizom, akkor történt a srácnál, akinek nem voltak otthon a szülei. Aztán akkora "ribi" lettem a korai szextől, hogy a lányom apja a 3. férfi az életemben. Egyébként utólag az tényleg korai volt még, meg kellett volna várni a következő pasimat, akivel tényleg sok évet voltam. De tény, hogy ezt anno a szüleim hiába mondták volna, úgyse hittem volna nekik.

2018. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
59%
#19, akkor most mit is akartál mondani?:D Te magad leírod, hogy korai volt 15 évesen kefélni, tényleg jobb lett volna még várni. Egyébként nem értem, miért mantrázzátok a felvilágosítás vs tiltás ellentétet, nem ez a két magatartásforma áll szemben egymással.:D (Hosszasan lehetne arról is elmélkedni, vajon hány szülő van VALÓBAN képben a fogamzásgátlással.) Az engedékenység nem feltétlenül jár együtt a felvilágosítással, ahogy a tiltás sem a "fuj, fuj" prüdériával, elég sekélyes gondolkodásra vall, ha valaki így hiszi. A gyerek érzelmi fejlődését nem az szolgálja legjobban, hogy a szülő mindenben aláveti magát az ő akaratának, és hülye fejjel azt gondolja pl., hogy két tini együttalvásából tutira nem lesz szex, de ha mégis, biztosan védekezni fognak..:D Számomra elég megdöbbentő, hogy már ott tartunk, hogy a 14-15 éves gyereklány számára megaláztatás forrása lehet az, hogy még szűz.
2018. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!